Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Zgarnij chwałę i nagrody! Atrakcje Strefy Konkursowej zapewnią Wam wiele emocji i wrażeń!

Gotowi na prawdziwą dawkę rywalizacji? Strefa Konkursowa na Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2024 czeka na Was z otwartymi ramionami (i mnóstwem fantastycznych nagród)! Jeśli uważacie, że jesteście mistrzami wiedzy z zakresu fantasy, sci-fi, gier planszowych czy popkultury, to właśnie tutaj możecie się wykazać

Sława i chwała odważnym!

W Strefie Konkursowej czeka na Was wiele sposobności, by przetestować swoją wiedzę i umiejętności. Znajdziecie u nas dosłownie wszystko: od quizów po turnieje – każdy wybierze coś dla siebie. 

Waszą uwagę mogą przykuć zwłaszcza:

  • Ryjówka Minus One konkurs wiedzy wszechfilmowej – to obowiązkowy punkt programu dla każdego kinomana oraz bezlitosny quiz sprawdzający Waszą wiedzę na tematy związane ze światem dużego ekranu.
  • WoW – Wiedzówka o Wideo-grach – zbierzcie drużynę i udowodnijcie, że macie największą wiedzę o wszelkich, najpopularniejszych, ikonicznych grach wszechczasów na różne platformy.
  • Puchar obcisłego trykotu – quiz z filmów i seriali – jeśli tak jak my, uwielbiacie filmy i seriale z bohaterami w zdecydowanie zbyt obcisłych kostiumach, to serdecznie zapraszamy na ten konkurs! Stwórzcie własną ekipę Avengersów z maksymalnie trzech osób, przebrnijcie przez eliminacje i wyeliminujcie konkurencję w wielkim finale!
  • Konkurs Pieśni Krasnoludzkiej – Konkurs pieśni krasnoludzkiej powstał w celu krzewienia jedynej prawdziwie słusznej kultury. Oczywiście mamy na myśli kulturę krasnoludzką – żeby nie było niedopowiedzeń. Pragniemy odkłamać obraz krasnoludów-gburów i udowodnić, że drzemią w nich artyści z piw… krwi i kości! Nie wyglądasz jak krasnolud, a chciałabyś/chciałbyś wziąć udział? Nie krępuj się, najważniejsze, że czujesz się krasnoludem i uważasz, że Twoje umiejętności porwą widownię.

Mało? Rzućcie też okiem na konkursy, które odbędą się na innych strefach Pyrkonu!

Kto wie, może zainteresuje was, na przykład finał K-pop Cover Dance Festival? A może atrakcyjniejszy będzie dla Was  konkurs malowania figurek “Złota Pyra”? W programie znajdziecie także tradycyjne Dance Dance Revolution. Wejdźcie na program imprezy, wrzućcie tag “Konkurs”, a z pewnością znajdziecie tam coś, w czym będziecie chcieli przetestować swoje możliwości.

Przyjdźcie, bawcie się, rywalizujcie i wracajcie do domu z łupem godnym bohatera! Nie przegapcie tej okazji – nagrody już na Was czekają!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.