Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Blog » Program » Wojciech Siudmak odwiedzi Pyrkon! Nie zabraknie również wielkiej galerii jego prac!

Wojciech Siudmak odwiedzi Pyrkon! Nie zabraknie również wielkiej galerii jego prac!

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że na tegorocznym Festiwalu pojawi się znany przez wielu malarz, Wojciech Siudmak. Będziecie mieć również niesamowitą możliwość podziwiania prac, które wyszły spod jego pędzla! 

Wojciech Siudmak i jego twórczość

Artysta urodził się w październiku 1942 roku, w Wieluniu. Najpierw uczęszczał do Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie, a następnie kontynuował edukację w stołecznej Akademii Sztuk Pięknych. Od prawie pięćdziesięciu lat mieszka i tworzy we Francji, którą uważa za swój drugi dom. 

Wojciech Siudmak uważany jest za głównego przedstawiciela realizmu fantastycznego, a jego prace przedstawiają jedyny w swoim rodzaju, niesamowity świat. Obrazy artysty przepełnione są symboliką, fantastycznymi postaciami oraz konstrukcjami opartymi na dziwnych i nieoczekiwanych splotach myślowych. Nic dziwnego, że obrazy malarza od wielu lat pojawiają się nie tylko na okładkach płyt, ale również książek. W Polsce znany jest czytelnikom miesięcznika “Fantastyka” oraz miłośnikom twórczości Franka Herberta, Philipa K. Dicka oraz Cervantesa.

Wojciech Siudmak na Pyrkonie

Na Pyrkonie nie tylko spotkacie się z tym niesamowitym artystą, którego prace zdobią okładki Waszych ulubionych powieści, ale także będziecie mieć niezapomnianą okazję zobaczyć wystawę prac Wojciecha Siudmaka! Zobaczycie niemal pięćdziesiąt obrazów, które wyszły spod jego pędzla. 

Nie zapomnijcie więc o zabraniu książek, by zdobyć autograf malarza! Pamiętajcie też o odwiedzeniu Wystaw w Strefie Festiwalowej, gdzie znajdziecie dzieła artysty!

Tagi: , , , , ,

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.


Komentarze