Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Z aparatem w Strefie Fanów Klocków LEGO! Sandra Recka zaprasza do kącika fotograficznego

Internet aż się roi od niesamowitych zdjęć! A żeby je zrobić, nie zawsze wymagany jest sprzęt z najwyższej półki. Czasem wystarczy nawet telefon czy zwykła lustrzanka, odpowiedni kąt i obiekt, który miałby się znaleźć na owej fotografii. W tym roku na Strefie Fanów Klocków Lego zarówno amatorzy, ale także profesjonaliści będą mogli uwiecznić niesamowite dioramy, a to wszystko pod okiem Sandry Reckiej, osoby, która w tym temacie ma już niemałe doświadczenie!

Kim jest Sandra?

Sandra Recka to absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego, a jej specjalizacją jest fotografia reklamowa i medialna. Poza tym to laureatka wielu konkursów fotograficznych, w tym DEBUTS 2016 – przeglądu dla najlepiej zapowiadających się fotografów młodego pokolenia. Jej portfolio to prawdziwe dzieło sztuki, a przez wiele lat pracowała jako fotoreporterka i fotografka w praktycznie każdej dziedzinie – od sportu, przez śluby i koncerty, aż w 2023 roku miała okazję zrealizować zlecenie fotograficzne dla samego The LEGO® Group.

Z kolarstwa do klocków

Prywatnie uwielbia podróżować po Polsce oraz świecie i jak sama o sobie mówi – jest rowerowym świrem. Sandra to także aktywna członkini międzynarodowej społeczności klockowej fotografów Brickcentral. Jej wystawa zdjęć pojawiła się na Pyrkonie 2023 i Targach Hobby 2023, gdzie zdobyła uznanie za umiejętności uchwycenia atmosfery i emocji. W swojej działalności artystycznej łączy miłość do fotografii i klocków LEGO®, prezentując autorskie scenki, które sama buduje. Każde z tych dzieł to kawałek historii, w którym dba o najmniejsze detale i stara się, by każde zdjęcie było jak kadr wyrwany prosto z filmu! Zresztą sami sprawdźcie – fotografie znajdziecie na jej Instagramie.

Codzienność najlepszą inspiracją

W twórczości Sandry widoczne są inspiracje z codziennego życia, aktualnych emocji i ważnych wydarzeń kulturalnych czy sportowych. Jej zdjęcia to nie tylko obrazy, ale opowieści, które pozostawiają ślad na długo w pamięci. Dlatego nie odwlekajcie odwiedzin w Strefie Fanów Klocków LEGO i poznajcie świat Sandry!

Dowiedzcie się jak powstają magiczne kompozycje i zainspirujcie się do własnych eksperymentów fotograficznych. Pamiętajcie, by zabrać ze sobą aparaty, telefony, a przede wszystkim swoją kreatywność, by wrócić z Pyrkonu ze świetną pamiątką i nowymi doświadczeniami!

Wspólnie twórzmy Strefę

Skoro dotarliście do tego akapitu, to z pewnością kręcą Was klocki LEGO! Tworzycie niesamowite dioramy, budowle lub (nie)skomplikowane mechanizmy? Albo podobnie jak Sandra, jesteście zafiksowani na punkcie fotografii klockowej? To najwyższy czas by podjąć decyzję o dołączeniu do grona fantastycznych twórców programu nadchodzącego Pyrkonu!

W zestawie elegancki identyfikator, zniżka na bilet oraz fame na dzielni. 😎

Zgłoście się przez Formularz Programowy 2024

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Muczke

W dzień social media manager i organizatorka eventów fanowskich, w nocy cosplayerka i streamerka (o ile noc można liczyć od godziny 16:00 od poniedziałku do piątku oraz weekendy) Cosplayem zajmuje się od 2016 roku i na koncie ma ponad 50 różnych cosplay'i oraz niewiele mniej sesji zdjęciowych. Jej ulubioną częścią każdego projektu jest pozowanie przed kamerą i tworzenie kontentu, który w następstwie udostępnia na swoich Social Mediach. Tutaj, pisze i dzieli się swoją wiedzą na temat gier, mangi i anime.