Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Żniwa, zespół tworzący w nurcie pagan folku, zagra na Scenie Plenerowej!

Tym razem mamy coś dla miłośników nietypowych brzmień. Specjalnie dla Was na Scenie Plenerowej wystąpią Żniwa, które tworzą w oryginalnym i na pewno wartym uwagi, nurcie pagan folku. Ich muzyka oscyluje wokół neoceltyckich, słowiańskich i nordyckich klimatów. Prawda, że brzmi intrygująco?

Kim są Żniwa?

Żniwa to zakochane małżeństwo multiinstrumentalistów, Skjere i Raido. Ich muzyka wyzwala pierwotne instynkty, porywa do tańca, a momentami wprowadza także w nostalgię. Podczas ich występu na Scenie Plenerowej możecie spodziewać się inspirującej mieszanki artystycznej.

Podczas koncertów przedstawiają swój autorski materiał inspirowany dawnymi legendami i muzyką. Co więcej, w repertuarze znajdą się też prawdziwe utwory sprzed wieków. 

Żniwa Pyrkon 2023

Żniwa wykorzystują wyłącznie prawdziwe, akustyczne instrumenty, które wybrzmiewają zarówno na scenie z mikrofonami, ale też bez zasilania w środku lasu. A lista instrumentów, które można usłyszeć w ich piosenkach, jest imponująca! W swojej twórczości wykorzystują bowiem lutnię romantyczną, skrzypce, cały kołczan różnych fletów, altówkę, harfę celtycką, didgeridoo, cajon, log drum czy przeszkadzajki. Do tego dwa niesamowite głosy i przede wszystkim duch pogańskiej muzyki!

Jesteście ciekawi, co zaprezentują nam na Pyrkonie? My także!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.