Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Strefa Cosplay

Strefa Cosplay

Cosplay i Pyrkon zawsze byli dla siebie jak ciepła szarlotka i lody – wszyscy wiedzą, że razem smakują najlepiej! Cosplayerzy swoją bezinteresowną pracą, często trwającą wiele miesięcy, zmieniają hale poznańskich targów w baśniowy i cudowny świat. To dzięki nim możecie zanurzyć się w pełni w wasze ulubione uniwersa, spotkać na żywo ukochaną postać z serialu, gry czy mangi. Dlatego też chcemy dać im coś w zamian – specjalnie dla cosplayerów, po raz pierwszy, tworzymy niezależną Strefę Cosplay!

Atrakcje na Pyrkonie 2022

Na zdjęciu LinaSakura i Shironi Cosplay

STREFA COSPLAY [link]

Nie da się ukryć, że cosplay jest nierozerwalnie związany z Pyrkonem, na którym – rok w rok – pojawiają się setki osób przebranych za ulubione postacie z mang, anime, gier, seriali, filmów czy książek. To między innymi dzięki nim nasz Festiwal jest tak barwnym i niesamowitym miejscem!

Margaret Cosplay by Studio Zahora

KONKURS NA SCENIE PLENEROWEJ [link]

Wasze fantastyczne kostiumy i stylizacje są niezaprzeczalnie jedną z najciekawszych atrakcji Pyrkonu! Co roku kolorowi uczestnicy w strojach ozdabiają Targi swoją obecnością. W końcu to Wasz czas by pokazać wszystkim swoją kreatywność i przebrać się za ukochane postaci z filmów, seriali, gier, książek czy komiksów! Jednak szczególnie bliskie naszemu sercu są autorskie kostiumy, które powstają całkowicie z głębi Waszej wyobraźni. Co Pyrkon poświęcamy im wiele uwagi!

@goryklouds by Ivanov photo adventures

POKAZ COSPLAY [link]

Konkursy cosplay to niesamowite widowisko, a Maskarada co roku przyciąga tłumy miłośników Cosplayu! Zdajemy sobie sprawę, że jednak takie występy to spore wyzwanie, zwłaszcza dla początkujących cosplayerów. Podczas Fantastycznych Targów Pyrkonowych pokochaliście nowy format występów, więc nie może go zabraknąć tego lata!

@mag_vifon

EVIL COSPLAY [link]

Mamy dla Was kolejną pyrkonową atrakcję, tym razem taką, która wymagać będzie od Was trochę kreatywności! Wszyscy ci, którzy chcieliby spróbować swoich sił w cosplayu, będą zadowoleni! Cosplayerzy amatorzy i profesjonaliści, maskaradnicy i przebierańcy, kostiumografowie i ty, przypadkowy przechodniu! Przed Wami niezwykła atrakcja, czyli Evil Cosplay!

ŚCIANKI FOTOGRAFICZE [link]

Pyrkon już niedługo, a cosplayerzy intensywnie pracują nad swoimi kostiumami. Wiemy, że wielu z Was przygotowuje się na plenerowe sesje zdjęciowe z profesjonalnymi fotografami. Co powiedzielibyście, gdyby takie sesje w ciekawej scenografii można byłoby wykonać i na terenie Targów?

@brian_cosplay

FOTOSTUDIO I PLENER [link]

Fotografowie, zapraszamy Was do udziału w warsztatach plenerowych w sąsiadującym z Targami Parku Wilsona! Zajęcia poprowadzą utalentowani The Puddins oraz Arcane Tech, którzy wyjaśnią Wam podstawy fotografii cosplayowej oraz tajniki pracy z modelkami w przebraniach. Stawiamy na naukę poprzez praktykę, więc każdy z Was będzie mógł przetestować swoje siły w plenerze.