Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Strona główna » Strefa Cosplay

Strefa Cosplay

Cosplay i Pyrkon zawsze byli dla siebie jak ciepła szarlotka i lody – wszyscy wiedzą, że razem smakują najlepiej! Cosplayerzy swoją pracą, często trwającą wiele miesięcy, zmieniają hale poznańskich targów w baśniowy i cudowny świat. To dzięki nim możecie zanurzyć się w pełni w wasze ulubione uniwersa, spotkać na żywo ukochaną postać z serialu, gry czy mangi. Ku ich radości i żeby odważyć kolejne osoby do sięgania po kostiumy, powstała pełnowymiarowa Strefa Cosplay w hali 8A!

Atrakcje na Pyrkonie 2023

KONKURSY COSPLAYOWE

Aż dwa konkursy cosplayowe! Maskarada z eliminacjami do Mistrzostw Europy European Cosplay Gathering odbędzie się w sobotę na Sali Ziemi. Konkurs na Projekt Własny obejrzycie natomiast w piątek na Scenie Cosplayowej w Strefie Cosplay. Zapraszamy wszystkich cosplayerów do zgłaszania się!

Zapisy, regulaminy i galeria zwycięzców  tutaj.

COSPITAL: RAJSZYCIA.PL i  COSPLAY CRAFT

Doskonale rozumiemy, że nie w każdym kostiumie da się wszyć dostatecznie głębokie kieszenie, aby zmieścić w nich klej i igłę z nitką, więc oto wkraczamy – z wyposażonym w niezbędne narzędzia i materiały stanowiskiem pierwszej pomocy. Ekipa z Cosplay Craft zawalczy z nawet najtrudniejszymi przypadkami nieposłusznej pianki i upartej worbli, a zespół RajSzycia.pl będzie ratował stroje szyte, uczył krawiectwa oraz tworzył z wami haftowane sakiewki na kości.

WARSZTATY STREFY COSPLAY

Każdy, kto będzie chciał nauczyć się fachu cosplayera, znajdzie tu coś dla siebie! Pod okiem prelegentów poznacie tajniki występów scenicznych, szycia, pianki EVA, lateksu, worbli, tworzenia ozdób i rekwizytów, makijażu, prowadzenia własnych social mediów… a to dopiero początek!

AUTOGRAFY I SPOTKANIA

Przybijcie piątkę, zróbcie sobie zdjęcie i otrzymajcie porady jak jeszcze lepiej wykonywać kostiumy! Zaprosiliśmy twórców z Polski i zza granicy, którzy codziennie będą dostępni na Strefie Cosplay. Harmonogram godzinowy dostępny jest przy punkcie.

WYPOŻYCZALNIA STROJÓW

Stworzenie kostiumu to dla Was za wiele, ale nadal chcecie spróbować sił w cosplayu? Potrzebujecie jedynie kaucji zwrotnej oraz dokumentu tożsamości, by za darmo wypożyczyć strój z naszej Wypożyczalni i cieszyć się nim przez cały dzień, albo i cały Pyrkon!

OTWARTE POKAZY COSPLAY

Zdajemy sobie sprawę, że konkursy bywają sporym wyzwaniem, zwłaszcza dla początkujących cosplayerów. Dlatego – chociaż zachęcamy wszystkich do Maskarady i konkursu na Projekt Własny! – powstały codzienne, otwarte pokazy cosplay. Przyjdź na wyznaczoną w programie godzinę pod Scenę Cosplay i przejdź się po catwalku, zbierając zasłużone owacje!

ATRAKCJE  FOTOGRAFICZNE

Zajęcia dla osób po obu stronach obiektywu! Od niezawodnego Studia Divbor, przez fotościanki, aż po panele z fotografami i zagranicznymi modelami oraz profesjonalne ogniste warsztaty zdjęciowe. Będzie można wymienić się doświadczeniem, nauczyć nowego, uwiecznić kostium i przede wszystkim złapać w kadr mnóstwo interesujących rzeczy!

Goście Strefy Cosplay

  • Andre Knite
  • Ali Cosplay and Props
  • Ketrin Cosplay
  • Taifu
  • Wiktor “Noxcraft” Urbanowicz
  • Magdalena “Chester” Szymańska

Szybka pomoc

  • Gdzie się przebrać? SZATNIA DLA COSPLAYERÓW. ukłon w stronę zmęczonych cosplayerów, gdzie będą mogli się przebrać (ale nie zostawiać bagaże!), a także opaść na krzesło i złapać oddech.
  • Gdzie naprawić strój? COSPITAL. RajSzycia.pl i Cosplay Craft pomogą Wam szybko naprawić wszelkie usterki, a jeśli trzeba, nauczą, jak w przyszłości uniknąć podobnych niespodzianek.
  • Gdzie coś wygrać? KONKURSY COSPLAYOWE. Więcej o Maskaradzie i konkursie na Projekt Własny dowiesz się na tej podstronie.