Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

A może by się przebrać? Cosplayowe konkursy na Pyrkonie 2024

Miłośnicy cosplayu, mamy dla Was świetne wieści! W tym roku na Pyrkonie przygotowaliśmy dwa wyjątkowe konkursy, w których możecie zaprezentować swoje umiejętności i kreatywność. Oto szczegóły:

Maskarada – Eliminacje mistrzostw Extreme Cosplay Gathering

W sobotni wieczór, na Sali Ziemi w PCC, odbędą się eliminacje do prestiżowych Mistrzostw Extreme Cosplay Gathering. Finały tej imprezy zaplanowane są w Paryżu, a zwycięzca Maskarady otrzyma szansę reprezentowania Polski, wraz z pokryciem kosztów podróży i pobytu!

Jury konkursu tworzą cenieni cosplayerzy: Kairi, LinaSakura oraz Maul. Łączna pula nagród pieniężnych to aż 15 000 zł! Możecie startować indywidualnie lub w grupach do 4 osób, z możliwością użycia stage ninja.

Najlepszy zespół, czyli Cosplayowa Reprezentacja Polski, otrzyma 6000 zł, a runner-up 3000 zł. Przyznane zostaną również trzy równorzędne Nagrody Jury w wysokości 2000 zł każda.


Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się TUTAJ. Termin upływa o 23:59 w niedzielę 2 czerwca.


Konkurs na Projekt Własny – twórz bez ograniczeń!

W piątek, w hali 8A, wszyscy kochający modę i design będą mogli wziąć udział w Konkursie na Projekt Własny. Czekają na Was dwie kategorie: „Najlepszy Kostium na bazie fanartu” i „Najlepszy kostium oryginalny” z nagrodami po 1500 zł dla zwycięzców każdej.

Specjalną nagrodę od CD PROJEKT RED otrzymają najlepsze kostiumy nawiązujące do gier tej firmy, takich jak Cyberpunk 2077, Cyberpunk: Edgerunners, GWINT lub seria Wiedźmin. Na śmiałków czekają bogate nagrody rzeczowe oraz zaproszenie do studia w Warszawie, wycieczka po nim i możliwość sesji zdjęciowej w kultowych lokacjach ze świata gier! O nagrodę specjalną można walczyć biorąc udział jednocześnie w reszcie konkursu.

Jury w tej kategorii tworzą: Viola Warych z Wasted Couture, Dorian Makbeth oraz Ewa Bryniarska z Mi-Parti.


Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się TUTAJ. Termin upływa o 23:59 w niedzielę 2 czerwca.


Regulaminy i formularze znajdziecie powyżej. Jeśli jesteście ciekawi zwycięzców z lat poprzednich, kliknijcie TUTAJ.

Bądźcie kreatywni i dajcie się poznać! Do zobaczenia na Pyrkonie 2024!

Awatar autora

O autorze

Bartosz Kupajczyk

Człowiek Stacjonarny. CEO własnego łóżka. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że spanie 16h na dobę.