Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Krewni Pyrkonu na Pyrkonie 2024

Witajcie ponownie w tym roku! Zbliża się kolejna edycja niesamowitego Festiwalu Pyrkon, który jak co roku przyciągnie rzesze fanów fantastyki z całej Polski. W czerwcu akcja Krewni Pyrkonu odbędzie się już po raz trzeci w tym roku, a to jeszcze nie koniec naszych działań. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, dzięki wsparciu Drużyn Szpiku oraz IFMSA-Poland oddział Poznań, wszyscy uczestnicy będą mogli podzielić się darem życia, a całą akcję przeprowadzi RCKiK w Poznaniu, co gwarantuje pełen profesjonalizm i bezpieczeństwo.

Ważne informacje:

1. Przed oddaniem krwi:

  • Jeśli jeszcze nigdy nie oddawaliście krwi, zapoznajcie się z warunkami, które musicie spełnić.
  • W razie jakichkolwiek wątpliwości, udajcie się do najbliższego RCKiK i skonsultujcie się z lekarzem.
  • W każdym z wejść na tegorocznym Pyrkonie znajdują się Kasy Specjalne, przewidziane dla osób z niepełnosprawnościami, ciężarnych, rodzin z dziećmi i Honorowych Dawców Krwi. Wszystkie oznaczone są specjalną ikoną.

2. Terminy akcji:

  • Piątek, 14 czerwca: 12:00-15:00 – 1 krwiobus, przyjmiemy maksymalnie 30 osób.
  • Sobota, 15 czerwca: 8:00-15:00 – 3 krwiobusy, przyjmiemy maksymalnie 210 osób.
  • Niedziela, 16 czerwca: 8:00-13:00 – 1 krwiobus, przyjmiemy maksymalnie 50 osób.

3. Miejsce:

  • Krwiobusy będą zlokalizowane na Placu Marka, obok Wielkiego Krewnego.

4. Podziękowania dla dawców:

  • Standardowy pakiet energetyczny w postaci czekolad i soczku oraz niespodzianka od RCKiK Poznań (tylko po oddaniu krwi).
  • Talia Kart Krewni Pyrkonu 2 – 27 kart, w tym 25 kart grywalnych do 8 gier planszowych i 3 gier RPG, z których większość została specjalnie przygotowana na potrzeby tej talii i będzie dostępna tylko w niej. Rzućcie okiem na informacje o talii też tutaj.
  • Promocje i rabaty – dostępne w krwiobusie oraz na stoiskach wydawców (szczegóły w instrukcji dla dawców).

Instrukcja dla dawców

Po oddaniu krwi i/lub rejestracji jako potencjalny dawca szpiku, otrzymacie specjalną instrukcję, która będzie zawierała wszystkie niezbędne informacje oraz dodatkowe podziękowania.

Dodatkowo dostaniecie również kod do odbioru mapy do gry mobilnej SPY GUY. Instrukcję jak aktywować podany kod znajdziecie tutaj

Wspierające wydawnictwa:

W tym roku wspierają nas następujące wydawnictwa (numer w nawiasie oznacza numer stoiska na Pyrkonie):

… i wiele innych. Pełna lista zostanie ogłoszona przed rozpoczęciem festiwalu.

Pamiętajcie:

Oddawać krew można także przed Pyrkonem i po nim. O kolejnych możliwościach Fantastycznego oddawania krwi informujemy w Kalendarium.

Pamiętajcie, że informacje o naszych akcjach pojawiają się także u naszych Patronów Medialnych

Do zobaczenia na Pyrkonie! Razem możemy zrobić coś wyjątkowego – połączmy pasję do fantastyki z niesieniem pomocy innym. Oddaj krew, zarejestruj się jako dawca szpiku i ciesz się fantastyczną atmosferą Festiwalu.

Awatar autora

O autorze

Bartosz Kupajczyk

Człowiek Stacjonarny. CEO własnego łóżka. Gdybym miał powiedzieć, co cenię w życiu najbardziej, powiedziałbym, że spanie 16h na dobę.