Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Maskarada nadchodzi! Na dodatek odrobinę zmieniona!

Maskarada jest niezaprzeczalnie jedną z głównych atrakcji Pyrkonu. Jeśli więc marzycie, aby wziąć w niej udział i zaprezentować swój kostium, to mamy dla was garść ważnych informacji!

Zmiany, zmiany, zmiany?

Kurumi pyrkon maskarada 2019 grand prix
Magda “Kurumi Cos&Play” Orzechowska jako Alexstrasza z serii World of Warcraft

Z pewnością zaciekawi was informacja, że tegoroczna Maskarada będzie się różnić od poprzednich edycji konkursu. W jaki sposób? Zmniejszamy liczbę kategorii, jednocześnie podnosząc rangę tego fantastycznego wydarzenia!

Z radością i ekscytacją informujemy więc, że zwycięzcy Maskarady 2022 – zarówno występu indywidualnego, jak i grupowego – staną się reprezentacją Polski i jeszcze w tym roku wyruszą do Paryża, gdzie podczas lipcowego Japan Expo wezmą udział w najważniejszym w Europie konkursie cosplayowym – European Cosplay Gathering!

REGULAMIN MASKARADY 2022

INFORMACJE O JAPAN EXPO

Oznacza to jednak, że – znana z poprzednich edycji Maskarady – kategoria „pomysł własny” nie będzie już uwzględniona w konkursie. Możecie być jednak pewni, że nie zapomnieliśmy o wszystkich tych, którzy zapragną zademonstrować przebrania własnego pomysłu i przygotujemy dla was coś specjalnego! Więcej szczegółów pojawi się już niebawem.

Zapisy już niedługo? 

Na ten punkt programu wielu Pyrkonowiczów czeka z zapartym tchem. Z radością spieszymy więc donieść, że zapisy na Maskaradę ruszą 01.03.2022! Trzymajcie rękę na pulsie i śledźcie naszą stronę oraz media społecznościowe, by nie przegapić startu formularzy zgłoszeniowych. 


Czekamy na was z wytęsknieniem!

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.