Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Jakie atrakcje dla najmłodszych uczestników Pyrkonu? Wszystko o Strefie Dziecięcej!

Festiwal Fantastyki Pyrkon to miejsce, na którym nieodmiennie najmłodsi uczestnicy imprezy znajdują wiele przeznaczonych dla nich atrakcji i punktów programowych. Nie inaczej jest i w tym roku! Poniżej prezentujemy Wam rozpiskę atrakcji skierowanych do dzieci i ich rodziców. Punkty programu są zróżnicowane, dzięki czemu każdy maluch znajdzie coś dla siebie!

Czego wyczekiwać na Strefie Dziecięcej?

Tegoroczna Strefa Dziecięca to prawie 40 różnorodnych atrakcji, które zapewnią najmłodszym uczestnikom festiwalu mnóstwo zabawy i świetnych wrażeń przez trzy dni trwania Pyrkonu. Zachęcamy oczywiście do odwiedzenia Strefy Dziecięcej maluchów wspólnie z rodzicami! Na najmłodszych uczestników będą czekać różnorodne warsztaty rękodzielnicze, sesje fabularne, zabawy przy muzyce, a także pokazy laboratoryjne i wiele innych atrakcji. Znajdziecie tam także spotkania autorskie z najpopularniejszymi pisarzami bajek i powieści dla dzieci, a także strefę wypoczynkową i magiczne animacje.

Poznajmy najciekawsze atrakcje!

Już w piątek wszystkich uczestników przywita Florentyna z Flora Bubble Show, czyli poznańska królowa baniek mydlanych! Podczas warsztatu z bańkologii kreatywnej nauczy Was tworzyć niezwykłe obrazy przy użyciu nietypowych pędzli. Ponadto będą czekać na Was zabawy integracyjne i warsztaty artystyczne.


W tegorocznym programie sobota to liczne spotkania autorskie, m.in.: z Martą Kisiel, z którą porozmawiamy o jej premierowej książce „Bazyl i Licho” (do zdobycia premierowo tuż przed Pyrkonem na stoisku Wydawnictwa Mięta).

Dla najmłodszych sobota to również czas szalonej zabawy oraz wyczekiwanego przez wszystkich Cosplay Party & Show. Będzie to doskonała okazja do zaprezentowania swoich fantastycznych strojów i przebrań w rytmie najlepszych dziecięcych hitów muzycznych. Imprezę jak zawsze nakręci dla Was SZALEJDOSKOP, czyli Natalia Konkol

Ale to oczywiście nie wszystko! Podczas trwania sobotnich atrakcji czekać na Was będzie nie tylko zabawa, ale również spotkanie z nowymi technologiami! Te zapewni Go4Robot, którzy zaprezentują kilkanaście unikatowych modeli robotów wykonanych z klocków LEGO. Przeprowadzą także warsztaty dla dzieci z programowania – warsztaty będą dedykowane uczestnikom w wieku od 5 do 12 lat! 


Rodziny, które będą chciały odwiedzić Strefę Dziecięcą w niedzielę, zapraszamy na rodzinne warsztaty z projektowania i tworzenia największych planszówek w formacie XXL – jako, że to rodzinne warsztaty, to poprowadzi je również fantastyczna poznańska rodzina, czyli Maciek „ZUCH” Mazurek i jego dzieci Hania i Szymon. Zapewniamy dużą dawkę pozytywnego humoru od samego rana! 
Miłośników komiksów ucieszy możliwość wzięcia udziału w warsztatach rysunkowych przygotowanych przez Martę Falkowską. Jeśli jednak lubisz szaleć na parkiecie, to Zumba Kids jest zdecydowanie dla Ciebie! Wisienką na (niedzielnym) torcie będą spotkania z pisarzami: przedpołudniem z Anną Sakowicz (autorką “Leniusołków”, “Wiewiórki Julii” i “Listów do A”.), która w lekki sposób pokazuje trudne sprawy, miesza humor z powagą i wzruszeniem. Zaś popołudnie to czas na spotkanie z Jackiem Galińskim i jego debiutem literackim, książką „Pawełek”, czyli opowieścią o tytułowym Pawełku, pełną humoru oraz dziecięcej ironii.

Ważnych informacji kilka!

Poniżej znajdziecie kilka istotnych informacji, z których dowiecie się, jak funkcjonować będzie Strefa Dziecięca w tym roku. Znajdziecie ją w Pawilonie 15 (poziom 0) tuż przy wejściu i schodach ruchomych. Do zabawy w Strefie Dziecięcej zapraszamy dzieci do 12 roku życia wraz z rodzicami i rodzeństwem.


Strefa będzie czynna w piątek (14:00 – 22:00); w sobotę (9:30 – 22:00) a także w niedzielę (9:30 – 16:00). Udział w atrakcjach takich jak spotkania autorskie, warsztaty, prezentacje itd. nie wymagają rejestracji (użycia tokenu), jednakże prosimy o zarejestrowane dziecka za pośrednictwem Formularza Rejestracji.
Wszystkie informacje dot. uczestnictwa znajdują się w Regulaminie Strefy Dziecięcej, a także pod linkiem: Strefa Dziecięca Pyrkon.

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.