Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Kto idzie na festiwal i nie myśli o konkursach? – Czyli jak odnaleźć Strefę Konkursową

Odpowiedź na pytanie zadane w tytule nie jest jednoznaczna.
Strefa Konkursów na Pyrkonie tak naprawdę nie jest jednym miejscem. Nie znajdziecie wszystkich konkursów w jednej sali. Ba! Niektóre z nich w ogóle nie odbywają się w sali! Wszystkie jednak łączy jedna zasada-to Wasza wiedza i umiejętności są kartą przetargową i jedynie one są w stanie zapewnić Wam zwycięstwo!

Zaplanujcie własną trasę ku zwycięstwu i stwórz swoją własną mapę konkursów!

Wędrując po terenie Festiwalu Fantastyki Pyrkon będziecie w stanie natknąć się na kilkanaście stref różniących się od siebie tematyką i rozmiarem. Gdzie jednak szukać konkursów?

Swoją podróż możecie rozpocząć od Pawilonu PCC, który wypchany jest po brzegi ciekawymi atrakcjami. Jeśli polujecie na konkursy, to najlepiej będzie udać się tam w sobotę. Właśnie tego dnia odbędzie się tam zarówno „Wiedzówka Genshinowa” jak i osławiona „Ryjówka” oraz „Konkurs Wiedzy z uniwersum Harry’ego Pottera: Turniej Trójmagiczny”. Gracze lola mogą natomiast zechcieć zawitać tam w niedzielę, kiedy to odbywać się tam będzie „LCS: Lolowy Czaszkołamacz Specjalny Vol. 2”. Na poziomie 0 znajdziecie Strefę Fanów Klocków LEGO, a na niej m.in. stoiska „HistoryLand” czy „Bricks & Figs” oraz „LET’s GO build!” z własnymi questami. Jedno piętro wyżej znajdują się Sale programowe wypełnione po brzegi prelekcjami i konkursami wiedzowymi!

Następnie warto jest przejść się w stronę sąsiedniego „czteropaku”, czyli pawilonów 7, 7A, 8 i 8A. To właśnie w Pawilonie 7 znajdziecie wiele okazji na zdobycie nagród. Jako pierwszą możecie odwiedzić salę Mangi i Anime. Następnie zajrzyjcie na ich Strefy Mini, dodając do tego stoły do RPG i piątkową sesję-konkurs, czyli „Dice Royale”. Później możecie udać się do pawilonu 7A, gdzie czekać na Was będzie Strefa Gamingowa i turnieje!

Po drodze do Pawilonu 3A musicie również zajrzeć do Pawilonu 6AB. Znajdziecie tam mnóstwo okazji do wzięcia udziału w turnieju z nagrodami przy stołach z karciankami!

Podczas Pyrkonu 2023 odbędzie się również słynny Konkurs Pieśni Krasnoludzkiej na który warto zarezerwować piątkowy, późny wieczór.

Jako ostatni (a może właśnie jako pierwszy?) warto odwiedzić pawilon 3a gdzie znajdziecie Strefę Integracyjną, a tam między innymi gry muzyczne. Czekają tam na Was m.in. turnieje DDR, Just Dance, Ultrastar, SDVX czy Chunithm! Dodatkowo W sobotę odbędzie się druga edycja pyrkonowego Suchar Kinga oraz Pyrkon Talent Show!

PS. Vouchery, które możecie otrzymać jako nagrody, działają tylko na tegorocznym Pyrkonie! Nie zapomnijcie ich wykorzystać!

Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.