Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Strefa Festiwalowa – Konkursy

Strefa Festiwalowa – Konkursy

Konkursy na Pyrkonie

Strefa Festiwalowa to nie tylko wystawy i wioski, ale również konkursy! To właśnie tutaj macie możliwość sprawdzić swoją wiedzę o przeróżnych uniwersach, pochwalić się umiejętnościami plastycznymi, wokalnymi lub tanecznymi. Możecie być pewni, że nie zabraknie punktów programu, podczas których będziecie mogli rywalizować z innymi Pyrkonowiczami o laur zwycięzcy!

Wygrałem?!

Nie samymi prelekcjami, spotkaniami autorskimi, wystawami i wioskami żyją uczestnicy Pyrkonu, prawda? Niekiedy potrzeba sprawdzenia swojej wiedzy lub umiejętności okazuje się zbyt wielka, aby ją całkowicie zignorować. I wtedy właśnie z odsieczą przychodzą twórcy przeróżnych konkursów, przygotowanych z myślą o Pyrkonowiczach.


Regulamin konkursów na Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2022


Opisy konkursów: 

Ryjówka. Rezurekcje – konkurs wiedzy wszechfilmowej

Najfilmowszy z filmowych konkursów powraca w jubileuszowej edycji. Czeka na was multum multimedialnych pytań, które doprowadzą was do obłędu. Produkcje aktorskie i animowane, pełne metraże, seriale, wersje reżyserskie, plakaty, ścieżki dźwiękowe, zwiastuny, listy płac i wyniki box office – pytamy o wszystko. Konkurs składa się z dwóch etapów: eliminacji, w których odpowiadacie na kartkach, i części głównej, podzielonej na tematyczne kategorie o kilku poziomach trudności. Zbierzcie drużyny*, wgryźcie się w pytania i obudźcie w sobie siłę ryjówki.

*Jednoosobowe zespoły też są dopuszczalne, jeśli lubisz cierpieć…

Prowadzący: Damian „Nox” Lesicki, Jacek „Jako” Murawski

Ryjówka – Blog Wszechkulturowy


Festiwal Pieśni Krasnoludzkiej

Tym, którzy znają Festiwal Pieśni Krasnoludzkiej nie musimy niczego tłumaczyć. Są świadomi tego, na co się piszą. Pozostali muszą wiedzieć tylko to, że w Festiwalu wcale nie chodzi o umiejętność śpiewu czy gry na instrumencie. Najważniejsze jest posiadanie krasnoludzkiej duszy. Zamiłowanie do piwa (lub mocniejszych trunków), złota i epickich bród. Ale przede wszystkim – trzeba [cenzura] elfy!

W tym roku konkurs będzie podzielony na 2 części. W trakcie eliminacji chętni będą mogli wystąpić przed publicznością i zaśpiewać/zarapować/wyrecytować/wybekać/itp. jedną z gotowych pieśni lub coś własnego autorstwa. Najlepsi dostąpią zaszczytu wystąpienia w drugiej części – tj. w wielkim finale. A co w nim będą robić? Tego dowiecie się już na miejscu.

Równie ważna jak nasi dzielni artyści jest widownia. Bez waszych salw śmiechu, porykiwań i zdegustowanych min cały festiwal mijałby się z celem. Poza godzinami świetnej zabawy i unikatowymi wspomnieniami mamy dla części z was upominki.

UWAGA! Osoby o wyrafinowanym guście muzycznym, nie tolerujące krasnoludzkiego humoru, ci których ranią przekleństwa oraz miłośnicy elfów mogą mieć problem z pozytywnym odbiorem. 

ZDECYDOWANIE NIE JEST TO PUNKT PROGRAMU DLA MAŁYCH DZIECI!

Prowadzący: Dominik „Dominaris” Sztucki


LCS – Lolowy Czaszkołamacz Specjalny

Flejmerzy, maniacy skinów, bogowie gry solo, nierozłączni duo partnerzy, ardenciary, boostowane goldy i platyny, wszechwiedzący nauczyciele gry, miłośnicy lore i Arcane, flexiarze, niedostępni gracze poziomu Diament+, friendly aramowicze, a nawet… mainy Yasuo/Yone/Yuumi (niepotrzebne skreślić) – wszyscy jesteście zaproszeni na największy Turniej Wiedzy z League of Legends! Stańcie w szranki w trybie solo lub drużynowym, aby sprawdzić swoją wiedzę w wielu kategoriach. Upragniony napis Victory czeka jednak tylko na tych, którzy przebrną przez eliminacyjny Samouczek – na polu bitwy zostaną najlepsi z najlepszych. System Ruletki w handlu punktami w rundzie finałowej dowiedzie, czy bardziej opłaca się brawurowo przeć do przodu czy rozważnie rozkładać siły. Różny poziom trudności i nieprzewidywalność sprawią, że jeden błąd na koniec gry oznaczał będzie wybuch waszego Nexusa… Mechanika gry, Arcane, Muzyka z ekranów logowania i wiele innych – to wyzwanie czeka na was! Przywoływacze, spotkajmy się na Pyrkonowym Summoner’s Rift!

Prowadzący: Natalia „Vic” i Marek „Francuz” Kazimierczak


Laserowy Paintball – Lasertag

40 minut gry wypełnione świetna zabawą. 12 osób ścierające się na specjalnie przygotowanej arenie. Rozgrywka mistrzów pod koniec dnia. Brzmi znajomo? To właśnie Lasertag przygotowany przez Taktyczne Gry Sportowe, które przybędą na Pyrkon i zapewnią wam frajdę, jakiej dawno nie mieliście!

Weź do ręki Ak-12 Predator, czyli lekki karabinek maszynowy dostosowany właśnie do tej formy rozrywki i spraw, aby Twoi przeciwnicy nie mieli chwili wytchnienia! 

https://taktycznegrysportowe.pl/

FB i Insta Taktycznych Gier Sportowych

FB i Insta Laserowego Babilonu

Prowadzący: Taktyczne Gry Sportowe