Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Strona główna » Strefa festiwalowa – konkursy

Strefa festiwalowa – konkursy

To takie fantastyczne, że każdy z nas jest inny! Jedni uwielbiają rywalizację, inni są społecznikami, którzy w zgranym zespole potrafią przesuwać góry.

Niektórzy są urodzonymi poetami i fraszkopisarzami, podczas gdy ich koledzy ciężko się napracowali, zdobywając biegłość w grze na lutni albo perkusji. Zarówno dla gwiazd piosenki pod prysznicem, jak i profesjonalnych graczy karcianek – Pyrkon aż pęka w szwach od okazji, by to właśnie waszą zajawkę pokazać światu!

Fot. Marcin Pflanz

Zanim jednak wyruszycie na przygodę, po należną wam chwałę i podziw, obowiązkowo zapoznajcie się z regulaminem!


Regulamin konkursów i turniejów na Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2023


Czekamy właśnie na was – już teraz razem zaplanujmy wasz występ.

Kurtyna w górę!

Co czeka was na strefie festiwalowej?

Ryjówka – Konkurs wiedzy wszechfilmowej to obowiązkowy punkt programu dla każdego kinomana oraz bezlitosny quiz sprawdzający waszą wiedzę na tematy związane ze światem dużego ekranu.

W Ryjówce udział może wziąć każdy – lecz nie każdy wytrzyma nawał pytań o rip-offy, spin-offy, box-office, soundtracki i wiele, wiele innych kwestii.

Wystarczy że pojawicie się na miejscu, a prowadzący, czyli Damian „Nox” Lesicki i Jacek „Jako” Murawski, sprawdzą, czy zasługujecie na szlachetny tytuł pogromcy Ryjówki.

Pełen wpis zapowiadający tę atrakcję znajdziecie tu [klik!].

Pokażcie się – wszędzie!

Zerknijcie też na konkursy, które odbędą się na innych strefach Pyrkonu!

Może zainteresuje was, na przykład, K-pop Cover Dance Festival?

Na zdjęciu: @yuummy.yami

Jak sama nazwa wskazuje, jest to atrakcja skierowana przede wszystkim do tancerzy zafascynowanych muzyką z kraju, który wydał na świat członków BTS.

Aby dostać się do wielkiego finału, który odbędzie się na Scenie Plenerowej, należy najpierw wziąć udział w kwalifikacjach on-line.

Jeśli jesteście zainteresowani – nie ma na co czekać!

Termin na wysłanie zgłoszeń został przedłużony do 16.04.2023 r.

Czas na przesyłanie zgłoszeń dobiegł końca! Zainteresowanych zachęcamy do dobrej zabawy pod sceną planerową!

Ze wszystkimi szczegółami zapoznacie się tutaj: Weź udział w kwalifikacjach do Pyrkon K-pop Cover Dance Festival!


Zapisy na Pyrkon Talent Show są już otwarte! Weźcie udział w konkursie na wskroś przesiąkniętym atmosferą Pyrkonu!

Do wzięcia zachęcamy wszystkich! Znajdzie się miejsce zarówno dla domorosłych magików, jak i zawodowych akrobatów, tancerzy ludowych, śpiewaków mongolskich oraz jednominutowych komediantów.

Jedyne co was ogranicza, to wasza wyobraźnia i rozmiar sceny.

Aby wziąć udział w Pyrkon Talent Show, należy wysłać swoje zgłoszenie do 21.05.2023.

Zainteresowani? Po więcej informacji zerknijcie tutaj: Weźcie udział w drugiej edycji Pyrkon Talent Show!


Maskarada – Najważniejszy konkurs cosplayowy Pyrkonu…

Anna Olak jako Lara Croft z Tomb Rider. Maskarada 2019, fot. MLC Foto.

… a zarazem eliminacje do Mistrzostw Europy European Cosplay Gathering z finałami w Paryżu! Show pełne świateł, kreatywności i fantastyki. Cosplayerzy prezentują na scenie własnoręcznie zrobione kostiumy jak najbardziej podobne do ilustracji referencyjnej (wybranego kadru, ilustracji itp.)

Zwycięzcy (solista i grupa 2-3 osobowa) zyskają tytuł “Cosplayowej reprezentacji Polski” i na koszt organizatora oraz z jego wsparciem pojadą reprezentować Polskę podczas finałów w Paryżu (12-17 lipca 2023).

Mile widziane są osoby z mniejszym doświadczeniem. Ze względu na eliminacje wymagamy pełnoletności oraz obywatelstwa polskiego lub karty stałego pobytu.

Zgłoszenia przyjmujemy do  23:59, 03.06.2023.

Więcej informacji znajdziecie na podstronie Maskarady.


Konkurs na projekt własny to…

Aldona Talarczyk jako Królewna Śnieżka, projekt własny, fot. MLC Foto.

… konkurs dla twórców fantastycznych kostiumów, które to mogą być, ale niekoniecznie są cosplayami!

Twórcy biorący udział w konkursie powinni zaprezentować własnoręcznie zrobiony kostium w jednej z trzech kategorii: “Projekt własny: inspirowany”, “Projekt własny: oryginalny” oraz “Projekt grupowy”. Prezentacje mogą odbywać się poprzez przejście po wybiegu lub zaprezentowanie przygotowanej scenki.

Mile widziane są osoby nowe, dopiero odkrywające tworzenie kostiumów, niepełnoletnie, a także spoza Polski.

Zgłoszenia przyjmujemy do  23:59, 03.06.2023.

Wszystkie ważne informacje o konkursie na projekt własny znajdziecie na podstronie Maskarady.


Wpadnij na Strefę Mangi i Anime i śpiewająco odpowiedz na pytania w konkursie „Openingi i endingi„!

Potrafisz przypomnieć sobie tytuł czołówki każdego anime jakie obejrzałeś? Nigdy nie pomijasz endingów? Uważasz się za eksperta od muzyki w bajkach?

Weź zatem udział w tym konkursie i przetestuj swoją znajomość utworów z openingów i endingów różnych serii!

Muzyczne zmagania przygotuje dla was Fabian z Fantastycznej Karczmy.


Na tych, którzy nie mogą wyrwać się z Teyvatu, czeka Wiedzówka genshinowa.

Wiesz, kto nadaje numery swoim wynalazkom, jak potoczył się incydent z pizzą dla Ayaki, albo która z reakcji Dendro-Electro ma większy mnożnik? Zmierz się z pulą rozmaitych pytań i udowodnij, że Genshin nie ma przed Tobą tajemnic!

Za stworzenie tej atrakcji, będącej częścią Strefy Mangi i Anime, odpowiada ekipa Nami Azarashi w składzie: Jakub „Żaku” Dąbrowski, Krzysiek „Metalo” Kowalczyk i Tomasz „Owoc” Lewoc.


Screenówko-OPedówka z popularnych anime przetestuje waszą holistyczną wiedzę na temat Anime.

Jak dobrze są Ci znane popularne serie ostatnich kilku lat?

Sprawdź swoją wiedzę rozpoznając je po screenie, klipie wideo, lub kilku nutkach z piosenki oraz odpowiadając na pytania dotyczące fabuły.

Wasze odpowiedzi weryfikować będą Jakub „Żaku” Dąbrowski, Tomasz „Owoc” Lewoc z Nami Azarashi


Kpop Super Quiz to wiedzówka dla wszystkich, których ogarnęła k-popowa gorączka.

Zmierzcie się w grupach w naszej zabawie. Będziecie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę i zdobyć super nagrody! Nie bójcie się, nawet osoby, które dopiero wchodzą w ten kolorowy świat będą miały swoją szansę na zwycięstwo!

Myślicie, że podołacie naszemu wyzwanie? Przed wyruszeniem na przygodę trzeba zebrać drużynę, ale nawet jeśli nie zdążycie – wykorzystajcie to jako okazję do nawiązania nowych znajomości.

Wszystko jasne? Widzimy się na Pyrkonie!

Tę atrakcję poprowadzi dla was Małgorzata Bogaczyk 'margaritta’, Miłosz Smukała 'TheMoonBeetch’, Ula Popiałkiewicz 'hyumi’ z „MlemCrew”.


Konkurs wiedzy z Naruto, czyli wiedzówka o doprawdy wymownej nazwie.

Wolisz zamiast oglądać Boruto woli po raz kolejny ponownie obejrzeć Naruto? Jesteś pewny, że o świecie stworzonym przez Kishimoto wiesz wszystko?

Przyjdź i sprawdź się w konkursie, w którym dowiesz się jak dobrze znasz pierwszą serię przygód blondyna z wioski ukrytej w liściach.


Konkurs pieśni krasnoludzkiej

Konkurs pieśni krasnoludzkiej powstał w celu krzewienia jedynej prawdziwie słusznej kultury. Oczywiście mamy na myśli kulturę krasnoludzką – żeby nie było niedopowiedzeń. Pragniemy odkłamać obraz krasnoludów-gburów i udowodnić, że drzemią w nich artyści z piw… krwi i kości! Nie wyglądasz jak krasnolud, a chciałabyś/chciałbyś wziąć udział? Nie krępuj się, najważniejsze, że czujesz się krasnoludem i uważasz, że Twoje umiejętności porwą widownię!

Tegoroczna edycja, pomimo że kultywuje oryginalną formę, przeżyła drobną rewizję zasad. Poza tym poprzedniego prelegenta odpowiedzialnego za nadzorowanie przebiegu zmagań zastąpiła dwójka wyjątkowych krasnoludów. Miłosza “Miłego” Napierałę i Krystiana “Łysego” Włódarczyka łączy zamiłowanie do fantastyki oraz działalność w szeregach Alkokrasnoludów. Obaj deklarują niezadawalające zdolności muzyczne, chociaż Miłosz nie zważając na dobrą zabawę innych wspiera wspólne śpiewanie swoim gitarowym akompaniamentem. Ich przygoda z konwentami zaczęła się w roku 2012 i trwa po dziś dzień.

Wśród nagród, dla tych których śpiew okaże się prawdziwym złotem, znajdują się vouchery oraz nagrody rzeczowe, w tym także popiersia Snorriego Gryzonosa ufundowane przez Warsztat Krasnoluda.

Regulamin odnajdziecie >tutaj<
Termin zapisów mija 13 czerwca o północy, formularz odnajdziecie klikając >ten link<
Klikając >tutaj< możecie wziąć udział w wydarzeniu na Facebooku.


Konkurs Wiedzy z uniwersum Harry’ego Pottera: Turniej Trójmagiczny

Od dołączenia do panteonu najpotężniejszych czarownic i czarodziejów, wiecznej sławy i nagród dzieli was niedługa, lecz wyboista droga. Po wrzuceniu swoich drużyn do Czary musicie pokonać Linię Wieku w postaci zabójczych eliminacji. Tylko najlepsi z najlepszych staną w szranki z zadaniami, o których się Wam do tej pory nie śniło.

Turniej Trójmagiczny to kwintesencja trójki i jej wielokrotności: zakres 3 mediów (książek, filmów, gier), maksymalnie trzyosobowe drużyny, 30 punktów do zdobycia w eliminacjach, 9 najlepszych drużyn w wielkim finale, a w nim 3 rodzaje rund i 60 kategorii.

Czy rozpoznacie eliksiry po kolorach? Czy jesteście gotowi na starcie z magicznymi stworzeniami? Czy umiecie dobrać zaklęcie do odpowiedniej sytuacji? Czujcie się zaproszeni i przyjęci, niczym Harry do Hogwartu.

Autorami konkursu są Natalia „Vic” i Marek „Francuz” Kazimierczak. Zerknijcie na regulamin, klikając >ten link<.

P.S. Naprawdę nie będzie łatwo, ale mugole i charłaki są również mile widziani


LCS: Lolowy czaszkołamacz specjalny vol. 2

Ardenciary, wyniośli władcy topa, zestresowani one-trick-pony adc, płaczliwi midlanerzy, nonszalanccy „bogowie jungli”, flexujący się dywizją z flexów, clashowi wymiatacze, kolekcjonerzy skinów, flejmerzy, pseudocoache, a nawet gracze Yuumi i braci “ff 15” oraz wszyscy inni – jesteście zaproszeni na drugą edycję największego konkursu wiedzy o LoL-u w Polsce.

Motywem przewodnim w tym roku będzie wbijanie dywizji-zwycięży drużyna, która na koniec 2-godzinnego sezonu zdobędzie najwyższą. Sprostajcie eliminacyjnym placementom i dotrwajcie do finału, w którym weźmie udział jedynie 8 drużyn.

Zaplanujcie taktykę i walczcie z pytaniami z 27 kategorii podzielonych na 9 poziomów trudności (od żelaza po challengera). Odkurzcie arty starych skinów, wsłuchajcie się w motywy muzyczne, obejrzyjcie cinematiki i odkryjcie tajemnice lore świata Runeterry. Kto sięgnie po tytuł? Rok temu przetrwaliście pyrkonowe Summoner’s Rift, tym razem czeka na was prawdziwa rzeźnia na Howling Abyss.

Konkurs poprowadzą Natalia „Vic” i Marek „Francuz” Kazimierczak, a jego regulamin odnajdziecie >tutaj<.

P.S. Jeśli myślicie, że podczas zeszłej edycji poprzeczka została zawieszona zbyt wysoko, to lepiej już zacznijcie przygotowania.