17 kwietnia 2023
To takie fantastyczne, że każdy z nas jest inny! Jedni uwielbiają rywalizację, inni są społecznikami, którzy w zgranym zespole potrafią przesuwać góry. Niektórzy są urodzonymi poetami i fraszkopisarzami, podczas gdy ich koledzy ciężko się napracowali, zdobywając biegłość w grze na lutni albo perkusji. Zarówno dla gwiazd piosenki pod prysznicem, jak i profesjonalnych graczy karcianek – Pyrkon aż pęka w szwach od okazji, by to właśnie waszą zajawkę pokazać światu!
Konkursy na Pyrkonie!
Na Pyrkonie można znaleźć wszystko – od koncertów, przez przeliczne prelekcje, aż po miejsca przeznaczone do wypoczynku czy integracji. Oczywiście wśród wszystkich atrakcji nie mogło zabraknąć konkursów z nagrodami! Tutaj dowiecie się o ich lokalizacji, ale po więcej informacji zapraszamy do Programu Pyrkonu! Przed wyruszeniem zapoznajcie się z regulaminem, a po tym zostaje tylko ruszyć w bój po najlepsze nagrody!
Poznań Congress Center
Zawędrowaliście do pawilonu PCC, który rozpoczyna przygodę z konkursami. W tym miejscu odbywa się tylko jedno wydarzenie – „Ryjówka: Całkiem nowy quiz filmowy”. Dla wielu z Was jest to znany punkt programu, który już od ponad dekady zapewnia bardzo wysoki poziom konkurencji w tematyce powiązanej z filmami, serialami i animacją. Czekamy na Was w sobotę, o godzinie 15:00 w małej auli!
Pawilony 7A, 7, 8A i 8
Trafiliście do „czteropaka” – cztery pawilony w jednym, czterokrotnie więcej atrakcji i masa konkursów! Pierwszy przystanek dla osoby poszukującej wyzwań, to Pawilon 8 i strefa Klocków Lego! Tutaj przetestujemy Waszą zręczność i spostrzegawczość. Czekają na Was takie questy jak:
- Turniej LEGO Heroica w piątek godz. 19:00-20:30 | Pawilon 8, Wypożyczalnia Retro Gier Planszowych LEGO®
- Turniej LEGO Monkey Palace w sobotę godz. 18:00-20:30 | Pawilon 8, Wypożyczalnia Retro Gier Planszowych LEGO®
- Poszukiwanie Minifigurek z LEt’s GO build – atrakcja stała w Pawilonie 8, stoisko LEt’s GO build!
- Gra terenowa Bionicle – poszukiwanie symboli Nuva w sobotę godz. 16:00-17:00 | Pawilon 8, stoisko Bionicle Project Poland
Czy jesteście gotowi?

Pawilon 6C
Udało Wam się wydostać z czteropaku i trafiliście do kolejnego ogromnego miejsca – Pawilonu 6, czyli do królestwa gier! Przygodę zaczynacie w Pawilonie 6C – strefie gamingu. Znajdziecie tutaj następujące questy rozdawane przez Poznańskie YOMI FGC:
- Zapisy na turniej Guilty Gear Strive (limit 48 graczy) – w piątek o godz. 12:00 – 12:45
- Guilty Gear Strive – Start turnieju – piątek po zapisach, od godziny 13:00
- Zapisy na turniej TEKKEN 8 (limit 96 graczy) – w sobotę o godzinie 10:00 – 10:45
- TEKKEN 8 – Start turnieju – sobota po zapisach, od godziny 11:00
- Zapisy na turniej 2XKO 8 (limit 48 graczy) – niedziela godzina 10:00 – 10:45
- 2XKO – Start turnieju – niedziela po zapisach, od godziny 11:00
Pawilon 3A
Wasza podróż powoli się kończy – zwiedziliście już prawie całą mapę i na koniec zostawiliście sobie Strefę Integracji myśląc, że w końcu będziecie mogli odpocząć po zmaganiach. Otóż nie tym razem, ponieważ jest to miejsce przepełnione wyzwaniami! W pawilonie 3A możecie uczestniczyć w takich questach jak:
- Sportowe wyzwania z nagrodami specjalnymi – podciąganie – start piątek godz. 18:30, szukajcie strefy Chillu i Rekreacji oraz KaliSquad
- Kwalifikacje do turnieju Chunithm – start piątek godz. 13:00, szukajcie Ekipy Dźwięcznego Woksela (EDW)
- Turniej Chunithm Średnio-Zaawansowany – start sobota godz. 17:00, szukajcie Ekipy Dźwięcznego Woksela (EDW)
- Turniej Chunithm Zaawansowany – start sobota godz. 19:30, szukajcie Ekipy Dźwięcznego Woksela (EDW)
- Wielobój Rytmikowy – start piątek godz. 13:00, szukajcie Ekipy Dźwięcznego Woksela (EDW)
- Turniej Solo – start piątek godz. 17:00, szukajcie The House of Just Dance
- Turniej Duety – start sobota godz. 14:00, szukajcie The House of Just Dance
- Turniej Stepmania – start sobota godz. 17:00, szukajcie Lisiej Nory
- Turniej Pump It Up – start piątek godz. 19:00, szukajcie Lisiej Nory
- Turniej Ultrastar – start sobota godz. 14:00, szukajcie Lisiej Nory
- K-pop Quiz – start piątek godz. 15:00, szukajcie K-Culture Stage i All1dance Crew
- K-pop Bingo – start piątek godz. 16:30, szukajcie K-Culture Stage i All1dance Crew
- Guess the Choreography from a Freeze Frame – start niedziela godz. 12:00, szukajcie K-Culture Stage i All1dance Crew
- K-POP Demon Hunters Quiz + Guess the Group Combo, start niedziela godz. 14:30 szukajcie K-Culture Stage i All1dance Crew
- Sportowe wyzwania z nagrodami specjalnymi – pompki – start piątek godz. 15:30, szukajcie strefy Chillu i Rekreacji oraz KaliSquad
- Warsztaty kalisteniczne – nauka podstawowych figur kalistenicznych i wyzwania z nagrodami – start w piątek o godz. 13:30 oraz o godzinie 17:00, szukajcie strefy Chillu i Rekreacji oraz KaliSquad
- Sportowe wyzwania z nagrodami specjalnymi – podciąganie – start piątek godz. 18:30, szukajcie strefy Chillu i Rekreacji oraz KaliSquad

Strefa Konkursowa na Pyrkonie