Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Wilczek – specjaliści od kolekcjonerskich gier karcianych na Pyrkonie!

Kolekcjonerskie gry karciane zostały wprowadzone na rynek po raz pierwszy w 1993 wraz z premierą Magic: The Gathering. Od tego czasu powstało wiele innych TCG (trading card games), a liczbę sprzedanych kart z różnych franczyz ocenia się na dziesiątki miliardów. Wielu początkujących graczy może być onieśmielonych przez mnogość tytułów na rynku oraz próg wejścia do rozgrywki. Na całe szczęście Pyrkon odwiedzą specjaliści, którzy od wielu lat pomagają zarówno amatorom jak i profesjonalistom w ich przygodzie z karciankami – chodzi o załogę sklepu Wilczek!

Poznajcie piracką Watahę!

Wilczek to sklep połączony z gralnią, który od początku drugiego millennium łączy fanów karcianek oraz stanowi bijące serce lokalnej społeczności TCG, wpisując się w barwny krajobraz poznańskiego fandomu fantastyki. Nasi goście to osoby, które wprowadziły do rozgrywki całe pokolenie graczy, a w tym roku pomogą nam ze współtworzeniem karcianego oblicza Pyrkonu.

Przystanek “Karcianki” na Pyrkonie

Podczas tegorocznej odsłony Strefy Gier Planszowych, Bitewnych i Karcianych przygotowaliśmy dla was wiele atrakcji związanych z TCG. Dla osób zupełnie nowych w świecie kolekcjonerskich karcianek oraz tych, które grają już w jedną z nich, ale zastanawiają się nad nauką kolejnej, ekipa Wilczka poprowadzi prezentacje oraz instruktaże do tytułów takich jak Magic: The Gathering, One Piece, Grand Archive oraz wielu innych. Bardziej doświadczeni gracze mogą spróbować swoich sił w grach turniejowych. Załoga Wilczka zapewnia, że każdy fan TCG znajdzie coś dla siebie na Strefie Gier Planszowych, Bitewnych i Karcianych!


Odwiedźcie stronę internetową naszych kamratów oraz ich profil na FB!
https://wilczek.poznan.pl/       ***        https://www.facebook.com/wilczekpoznan


Awatar autora

O autorze

Szymon Nowaczyk

Z wykształcenia technik weterynarii, z braku laku – student informatyki. Torturuje swoich bliskich godzinnymi wykładami o obskurnych szczegółach lore Warhammera 40 000. Od jego ogłuszającej paplaniny i basowego śmiechu trzęsą się posadzki. Na konwentach spotkacie go niemal wyłącznie przy stołach z grami planszowymi i bitewnymi.