Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Strona główna » Strefa Gier Planszowych, Bitewnych i Karcianych

blok gier bez prądu pyrkon

Strefa Gier Planszowych, Bitewnych i Karcianych

Czy znasz to uczucie ekstazy, gdy biegniesz do stolika ściskając w rękach pudełko z grą, którą udało ci się wypożyczyć? Twoi znajomi już czekają, śmiejąc się, dyskutując i obmyślając strategię. W co zagracie dzisiaj? Może wasz wybór padł na grę ekonomiczną? A może chcecie wyczyścić głębokie lochy z kilku złych stworów? Legenda mówi, że jeśli byłeś dobrym fantastą i wybierałeś jedynie praworządne opcje dialogowe w komputerowych erpegach, to na Strefie Gier Planszowych i Bitewnych odnajdziesz swoją wymarzoną grę!

Następny post
Następny post

Co czeka na graczy podczas Pyrkonu 2024?


Karcianki dla nowicjuszy i weteranów

Kochacie zapach nowo otwartego pakietu kart? A może ktoś z waszych bliskich gra w Magic: The Gathering i chcecie dowiedzieć się, z czym to się je? Dla tych którzy szukają wiedzy oraz dla kochających wyzwania – segment gier karcianych zapewni wam zabawę na cały Pyrkonowy weekend. Na naszej strefie odbędą się zarówno zmagania profesjonalistów, jak i atrakcje dla zupełnych nowicjuszy, w tym intra i pokazy z najpopularniejszych karcianek oraz turnieje dla amatorów. Będziecie mieli okazję poczuć prawdziwą atmosferę przyjacielskiej rywalizacji, nawet jeśli dopiero co rozegraliście swoją pierwszą grę!


Poprowadź szaloną szarżę przy stołach z grami bitewnymi!

Nasi gżdacze upewniają się, że wszystkie figurki jakimi będziecie grać, są godnie pomalowane, miarki calowe mają atest Terrańskiego Urzędu Miar i Wag, a kości nie są lewe (ani też nadmiernie prawe).

Czym są gry bitewne? Jak sama nazwa wskazuje, rozgrywka w większości bitewniaków polega na dowodzeniu swoimi wojskami, reprezentowanymi przez miniaturowe modele, na polu bitwy symbolizowanym przez matę. Gracze naprzemiennie przemieszczają swoje oddziały, wydają rozkazy, przeprowadzają ostrzał i nakazują szarże na wrogie pozycje. Warunki zwycięstwa mogą być różne, ale najczęściej dotyczą utrzymania strategicznego punktu, lub zredukowania wrogiej armii do pyłu i popiołu. Skorzystaj z okazji i odkryj niesamowity świat gier bitewnych – wystarczy podejść do jednego ze stołów gdzie odbywają się pokazy, a doświadczeni nauczyciele bez większego trudu nauczą cię wszystkich podstawowych zasad i rozegrają z tobą “Intro”.


Skorzystaj z wypożyczalni gier planszowych!

Z tą możliwością zaznajomieni są nawet najwięksi casuale: poprostu podejdź do lady i wybierz grę która zapewni tobie i twoim przyjaciołom rozgrywkę na kolejne kilka godzin. Albo dosiadź się do stołu, gdzie zabawa dopiero się rozpoczyna! Pamiętaj tylko, aby godnie powitać swoich nowych rywali, a po skończonej rozgrywce podziękować za towarzystwo!


Złota Pyra – Konkurs malowania modeli dla amatorów i profesjonalistów

Wydarzenie, na które czeka niemal każdy miłośnik malarstwa figurkowego-Złota Pyra po raz kolejny dostarczy zwiedzającym Pyrkon niesamowitych eksponatów, ale przede wszystkim pozwoli twórcom pochwalić się swoimi pracami przed wielotysięczną widownią.

Bohaterowie wznoszący swe miecze ku słońcu, gigantyczne maszyny wojenne lub magowie opleceni wiatrami mocy mogą, dzięki misternej pracy i nutce finezji, nabrać fantastycznych i żywych kolorów. Niektórzy malują swoje modele, by wiernie odwzorowywały historyczne pojazdy, inni, by wnieść nutę oryginalności na stoły swoich gier bitewnych-niezależnie od twoich motywacji, Pyrkon jest idealnym miejscem, by twoja praca zyskała, godny włożonemu w nią wysiłkowi, podziw. Jeśli nie wiesz, jak przygotować ją do pracy, zerknij na poradnik, który opublikowaliśmy na naszym blogu.

Regulamin konkursu znajdziecie pod poniższym linkiem:

>Regulamin Konkursu Złota Pyra 2024<Stanowisko malarskie – pokonaj szarość i zabierz figurkę do domu!

Jeśli wasze nogi mdleją od wielogodzinnego zwiedzania Pyrkonu, a przestrzeń pod czaszką wypełnia kalejdoskop dźwięków i wrażeń-trafiliście do dobrego miejsca! Niezależnie, czy jesteście tylko turystami w świecie malarstwa figurkowego, czy macie za sobą litry wypitej wody do farb i ślady podkładu na palcach-stanowisko malarskie to wspaniała atrakcja dla wszystkich, którzy nie zawahają się dobyć pędzla!

Co dokładnie czeka was na stanowisku malarskim i gdzie jest ono zlokalizowane?

Odpowiedź jest prosta-wszystko, czego potrzebuje początkujący malarz, całkowicie za darmo. Zarówno pędzel, figurki, jak i farby modelarskie znajdziecie na miejscu. Weźcie swoich znajomych pod pachę i wraz z nami pokonajcie przygnębiającą szarość plastikowych modeli, nadając im nieco życia! Jeśli jednak macie swój ulubiony pędzel z wygrawerowaną inskrypcją „Nie wyciągaj mnie bez potrzeby, nie chowaj bez dokładnego umycia” to, oczywiście, możecie zabrać go ze sobą!

Stanowisko malarskie odnajdziecie na Strefie Gier Planszowych, Bitewnych i Karcianych.


Zapisy na turnieje i naukę gry

Klikając w jeden z poniższych linków zostaniecie przeniesieni do strony, na której zapiszecie się na niektóre turnieje i sesje nauki gry, które odbędą się podczas Pyrkonu 2024 w Strefie Gier Planszowych, Bitewnych i Karcianych.

Turnieje TCG organizowane przez sklep Wilczek

Główne wydarzenie – Turniej MTG w formacie Big Pauper


Regulaminy turniejów

Regulamin turnieju Pokémon TCG na Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2024


Sponsorzy strefy

Tak bawiliśmy się w zeszłych latach:

UWAGA: W widoku edytora blok prezentuje nieaktywny, przybliżony wygląd. Poprawne wyświetlanie następuje w widoku frontendowym strony.