Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Strona główna » Strefa Cosplay

Strefa Cosplay

Cosplay i Pyrkon zawsze byli dla siebie jak ciepła szarlotka i lody – wszyscy wiedzą, że razem smakują najlepiej! Cosplayerzy swoją pracą, często trwającą wiele miesięcy, zmieniają hale poznańskich targów w baśniowy i cudowny świat. To dzięki nim możecie zanurzyć się w pełni w wasze ulubione uniwersa, spotkać na żywo ukochaną postać z serialu, gry czy mangi. Ku ich radości i żeby odważyć kolejne osoby do sięgania po kostiumy, powstała pełnowymiarowa Strefa Cosplay w hali 8A!

Konkursy Cosplayowe

Aż dwa konkursy cosplayowe! Maskarada z eliminacjami do Mistrzostw Europy Extreme Cosplay Gathering odbędzie się w sobotę na Sali Ziemi. Konkurs na Projekt Własny obejrzycie natomiast w piątek na Scenie Cosplayowej w Strefie Cosplay (hala 8A). Zapraszamy wszystkich cosplayerów do zgłaszania się!


Zapisy na konkursy cosplay, regulaminy i galeria zwycięzców  tutaj. 


Atrakcje na Pyrkonie 2024

OTWARTE POKAZY COSPLAY

Zdajemy sobie sprawę, że konkursy bywają sporym wyzwaniem, zwłaszcza dla początkujących cosplayerów. Dlatego – chociaż zachęcamy wszystkich do Maskarady i konkursu na Projekt Własny! – powstały codzienne, otwarte pokazy cosplay. Przyjdź na wyznaczoną w programie godzinę pod Scenę Cosplay w hali 8A i przejdź się po catwalku, zbierając zasłużone owacje! Nie prowadzimy wcześniejszych zapisów. 


COSPITAL

Doskonale rozumiemy, że nie w każdym kostiumie da się wszyć dostatecznie głębokie kieszenie, aby zmieścić w nich klej i igłę z nitką, więc oto wkraczamy – z wyposażonym w niezbędne narzędzia i materiały stanowiskiem pierwszej pomocy. Cospital jest darmowy i otwarty dla wszystkich chętnych.


WARSZTATY COSPLAYOWE

Znajdziecie, podobnie jak wszystkie inne warsztaty, w Strefie Warsztatowej w pawilonie 7 na antresoli. Każdy, kto będzie chciał nauczyć się fachu cosplayera, znajdzie tu coś dla siebie! Pod okiem prelegentów poznacie tajniki występów scenicznych, szycia, pianki EVA, lateksu, worbli, tworzenia ozdób i rekwizytów, makijażu… a to dopiero początek! Na warsztaty obowiązują zapisy.


WARSZTATY FOTOGRAFII OGNIOWEJ

Te gorące warsztaty skierowane są zarówno do fotografów, jak i cosplayerów. Uczymy pozować, ale też tworzyć niesamowite efekty z użyciem otwartego ognia. W tym roku warsztaty składają się z dwóch części – nauki fotografowania i pozowania w plenerze oraz warsztatów obróbki zdjęć. Na obie części warsztatów obowiązują oddzielne zapisy. 


AUTOGRAFY I SPOTKANIA

Przybijcie piątkę, zróbcie sobie zdjęcie i otrzymajcie porady jak jeszcze lepiej tworzyć kostiumy! Zaprosiliśmy twórców z Polski i zza granicy, którzy codziennie będą dostępni w Strefie Cosplay. Autografy są darmowe, ale podpisane zdjęcia i plakaty cosplayerów możecie kupić na miejscu. Na autografy nie obowiązują zapisy. Harmonogram pojawi się przed Pyrkonem.


WYPOŻYCZALNIA STROJÓW

Stworzenie kostiumu to dla Was za wiele, ale nadal chcecie spróbować sił w cosplayu? Potrzebujecie jedynie kaucji zwrotnej oraz dokumentu tożsamości, by za darmo wypożyczyć strój z naszej Wypożyczalni i cieszyć się nim przez cały dzień, albo i cały Pyrkon! Do wypożyczania kostiumów nie obowiązują zapisy. Punkt wypożyczeń oraz przebieralnie znajdziecie na terenie Strefy Cosplay w hali 8A.


FOTOSTUDIO

Studio Divbor oferuje darmowe sesje fotograficzne. Szukasz pamiątki z Pyrkonu? Chcesz mieć profesjonalne zdjęcie swojego kostiumu? A może spotkałeś świetnych ludzi, przebranych za postaci z tej samej serii i koniecznie musicie mieć razem zdjęcie? Spowici dymem i otuleni światłami zostaniecie uwiecznieni na zdjęciu, które będzie do pobrania online po Pyrkonie z fanpejdża Pyrkonu. Fotostudio jest darmowe.

Goście Strefy Cosplay

UWAGA: W widoku edytora blok prezentuje nieaktywny, przybliżony wygląd. Poprawne wyświetlanie następuje w widoku frontendowym strony.

Goście na Pyrkonie 2024

Szybka pomoc

 • Gdzie się przebrać?
  SZATNIA DLA COSPLAYERÓW. Znajdziecie ją w hali 8A. Będziecie mogli się tam przebrać w strój, ale nie zostawiać bagaże.
 • Gdzie naprawić strój?
  COSPITAL. Znajdziecie go w hali 8A. Maszyny do szycia, opalarki, pistolety na gorący klej, pianki, worble, a wreszcie i stare dobre agrafki. Nasz zespół pomoże Wam szybko naprawić wszelkie usterki, a jeśli trzeba, nauczy, jak w przyszłości uniknąć podobnych niespodzianek.
 • Gdzie coś wygrać?
  KONKURSY COSPLAYOWE. Więcej o Maskaradzie (sobota, Sala Ziemi w budynku PCC) i konkursie na Projekt Własny (piątek, hala 8A) dowiesz się na tej podstronie. 
 • Mam inne pytanie…
  Zajrzyj do FAQ.

PYRKON: Strefa Cosplay

Cosplay i Pyrkon zawsze byli dla siebie jak ciepła szarlotka i lody – wszyscy wiedzą, że razem smakują najlepiej! Cosplayerzy swoją pracą, często trwającą wiele miesięcy, zmieniają hale poznańskich targów w baśniowy i cudowny świat. To dzięki nim możecie zanurzyć się w pełni w wasze ulubione uniwersa, spotkać na żywo ukochaną postać z serialu, gry czy mangi.