Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Maskarada

Maskarada

Pyrkon 2018, Pyrkon 2017, Maskarada, cosplay, Garrus, Mass Effect
Michał Gwiazda z Crafts of Two jako Garrus Vakarian, Mass Effect 3, fot. MLC Foto

Wydarzenie, na którym możecie zobaczyć mnóstwo niesamowitych, własnoręcznie przygotowanych przez uczestników kostiumów, wzorowanych na wyglądzie Waszych ulubionych postaci z filmów, seriali, gier, książek lub komiksów. Zachwycą Was nie tylko stroje, lecz także wspaniałe charakteryzacje, rekwizyty oraz występy sceniczne.

Maskarada to od wielu lat to najbardziej prestiżowy konkurs cosplay w Polsce, w którym najlepsi twórcy strojów konkurują ze sobą w walce o nagrodę główną. Od 2022 roku połączony zostaje z eliminacjami do Mistrzostw Europy w cosplayu European Cosplay Gathering! Wybrana reprezentacja Polski (solista i drużyna dwu lub trzyosobowa) pojedzie z pełnym wsparciem Pyrkonu na wielki finał do Paryża.

Jeśli chcecie wziąć udział w Maskaradzie na Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2022 nie czekajcie ani chwili i wypełnijcie formularz zgłoszeniowy już dzisiaj! Szukamy talentów, energii i miłości do kostiumów. Wielokrotnie konkurs wygrywały osoby, które dopiero odkrywały w sobie pasję do cosplayu… Niezależnie od swojego doświadczenia — jesteście mile widziani na tym świecie fantastycznych kostiumów!

Zgłoszenia przyjmowane są do 06.06.2022, do godziny 23:59.

Formularz zgłoszeniowy do występów indywidualnych.

Formularz zgłoszeniowy do występów grupowych.

Regulamin Maskarady

Małgorzata „Margaret” Janikowska jako Barbarian, Diablo

Nie zapomnijcie o zapoznaniu się z FAQ Maskarady, w którym znajdziecie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące warunków, jakie należy spełnić, by móc wziąć udział w Maskaradzie i walczyć o nagrodę główną.

Nigdy wcześniej nie widzieliście Maskarady i jesteście ciekawi, jak ona wygląda? W takim razie koniecznie obejrzyjcie nagranie, które powstało podczas Pyrkonu 2019. Kto wie, może zainspiruje was ono do stworzenia własnego stroju i wzięcia udziału w konkursie?

Poznajcie również jury w naszym konkursie:

Foto by Studio Zahora

Luce Cosplay

Włoska cosplayerka, która własnoręcznie tworzy kostiumy i rekwizyty już od ponad dekady. Spod jej ręki wychodzą również vlogi, często streamuje i bierze udział w wielu sesjach zdjęciowych. Luce to weteranka konkursów cosplay – reprezentowała swój kraj w finałach Clara Cow Cosplay Cup i wielokrotnie zajmowała miejsca na podium w krajowych zmaganiach.

Magdalena „Czester” Szymańska

Cosplayem zajmuje się od przeszło 14 lat. Z wykształcenia projektant ubioru, przez długi czas pracowała jako konstruktor ubioru oraz technolog odzieży, a do dzisiaj uczy innych tajemnych techniki szycia oraz konstrukcji. Cosplayerka, która reprezentowała Polskę podczas takich wydarzeń międzynarodowych European Cosplay Gathering z finałami w Paryż czy (dwukrotnie!) Cosplay World Masters w Portugalii, gdzie stanęła na podium. Podczas oceniania zwróci uwagę na estetykę szycia i wykończeń oraz różnorodność technik użytych do wykonania kostiumu.

Karolina „Kayo Corner” Kurek by Studio Zahora

Karolina „Kayo Corner” Kurek

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, scenografka oraz cosplayerka z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem. Dwukrotnie reprezentowała Polskę podczas finałów European Cosplay Gathering w Paryżu zarówno w kategorii solo, jak i grupowej. Laureatka wielu krajowych konkursów cosplay. W wolnej chwili nagrywa poradniki wideo, gdzie prezentuje różne techniki pomocne podczas wykonywania własnych kreacji. Jako juror zwraca dużą uwagę nie tylko na wykonanie stroju, ale również na grę aktorską oraz jakość prezentacji scenicznej. 

Jeśli jesteście ciekawi, kto wygrał poprzednie edycje Maskarady i jak prezentowały się stroje laureatów z ubiegłych lat, to koniecznie zajrzyjcie na specjalnie przygotowaną podstronę i na własne oczy przekonajcie się, jak wspaniałe i barwne są to kostiumy! Marzycie o tym, aby znaleźć się w gronie zwycięzców i reprezentować Polskę w najważniejszym w Europie konkursie cosplayowym – European Cosplay Gathering? Więc do dzieła!

Maskarada 2019

This is „Maskarada 2019” by Festiwal Pyrkon on Vimeo, the home for high quality videos and the people who love them.