Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Maskarada

Maskarada

Pyrkon 2018, Pyrkon 2017, Maskarada, cosplay, Garrus, Mass Effect
Michał Gwiazda z Crafts of Two jako Garrus Vakarian, Mass Effect 3, fot. MLC Foto

Wydarzenie, na którym możecie zobaczyć mnóstwo niesamowitych, własnoręcznie przygotowanych przez uczestników kostiumów, wzorowanych na wyglądzie Waszych ulubionych postaci z filmów, seriali, gier, książek lub komiksów. Zachwycą Was nie tylko stroje, lecz także wspaniałe charakteryzacje, rekwizyty oraz występy sceniczne.

Maskarada to od wielu lat to najbardziej prestiżowy konkurs cosplay w Polsce, w którym najlepsi twórcy strojów konkurują ze sobą w walce o nagrodę główną. Od 2022 roku połączony zostaje z eliminacjami do Mistrzostw Europy w cosplayu European Cosplay Gathering! Wybrana reprezentacja Polski (solista i drużyna dwu lub trzyosobowa) pojedzie z pełnym wsparciem Pyrkonu na wielki finał do Paryża.

Jeśli chcecie wziąć udział w Maskaradzie na Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2022 nie czekajcie ani chwili i wypełnijcie formularz zgłoszeniowy już dzisiaj! Szukamy talentów, energii i miłości do kostiumów. Wielokrotnie konkurs wygrywały osoby, które dopiero odkrywały w sobie pasję do cosplayu… Niezależnie od swojego doświadczenia — jesteście mile widziani na tym świecie fantastycznych kostiumów!

Zgłoszenia przyjmowane są do 03.06.2023, do godziny 23:59.

Formularz zgłoszeniowy na Maskaradę

Regulamin konkursu Maskarada

Masz kostium zrobiony na podstawie własnej wyobraźni? Spróbuj swoich sił w konkursie “Projekt Własny!”

Formularz zgłoszeniowy na konkurs „Projekt Własny”

Regulamin konkursu „Projekt Własny”

Jeśli nie masz ukończonych osiemnastu lat, to pamiętaj o dołączeniu zgody opiekunów prawnych na udział w konkursie „Projekt Własny”!

Zgoda rodziców na udział w konkursie „Projekt Własny”

Jeśli jesteście ciekawi, kto wygrał poprzednie edycje Maskarady i jak prezentowały się stroje laureatów z ubiegłych lat, to koniecznie zajrzyjcie na specjalnie przygotowaną podstronę i na własne oczy przekonajcie się, jak wspaniałe i barwne są to kostiumy! Marzycie o tym, aby znaleźć się w gronie zwycięzców i reprezentować Polskę w najważniejszym w Europie konkursie cosplayowym – European Cosplay Gathering? Więc do dzieła!

Maskarada 2019

This is „Maskarada 2019” by Festiwal Pyrkon on Vimeo, the home for high quality videos and the people who love them.