Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Maskarada

Maskarada

Małgorzata Margaret Janikowska jako Senua z Hellblade Senua’s Sacrifice

Wydarzenie, na którym możecie zobaczyć mnóstwo niesamowitych, własnoręcznie przygotowanych przez uczestników kostiumów, wzorowanych na wyglądzie Waszych ulubionych postaci z filmów, seriali, gier, książek lub komiksów, ale i tworzonych z własnej wyobraźni. Zachwycą Was jednak nie tylko stroje, lecz także wspaniałe charakteryzacje, pozwalające jak najlepiej wczuć się w postać, oraz występy sceniczne prezentujące zarówno kostiumy, jak i inne talenty uczestników

Od wielu lat to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów cosplay w Polsce, w którym najlepsi cosplayerzy konkurują ze sobą w walce o nagrodę główną.

W Maskaradzie możecie wziąć udział nie tylko sami, ale i z grupą i podbić serca jury wspaniałymi kostiumami lub zapierającą dech w piersi prezentacją.

Jeśli chcecie wziąć udział w Maskaradzie na Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2020 nie czekajcie ani chwili i wypełnijcie formularz zgłoszeniowy już dzisiaj!

Tutaj znajdziecie formularz dla osób, które chcą na Maskaradzie wystąpić solo

A tutaj jest formularz dla grup, które chciałaby zawalczyć o nagrody wspólnie

Pamiętajcie także, aby zapoznać się naszym FAQ, z którego dowiecie się między innymi, jak wygląda proces eliminacji do konkursu oraz jakie warunki należy spełnić, by stać się jedną z tych osób, które mają szansę wystąpić na największej scenie cosplayowej i powalczyć o nagrodę główną.

Yuliya Issabel Sycheva jako Alleria Windrunner z World of Warcraft

Regulamin Maskarady znajdziecie tutaj,

a z kolei regulamin finałów ICC tutaj.

A jeżeli jesteście niepełnoletni, pamiętajcie koniecznie o wypełnieniu zgody rodzica/opiekuna.

A może nigdy nie widzieliście Maskarady i jesteście ciekawi, jak ona wygląda? Koniecznie obejrzyjcie nagranie z zeszłorocznej edycji! Może zainspiruje Was ono do stworzenia zwycięskiego kostiumu i w kolejnej edycji to Wy dołączycie do wspaniałego grona laureatów? O tym, jak wspaniałe jest to gremium, możecie przekonać się, zapoznając się z listą dotychczasowych zwycięzców, która znajduje się na specjalnie przygotowanej podstronie.

Jury Maskarady

Margaret Cosplay – Valkyrie from Marvel Comics (based on Zach Fischer art) – foto. Studio Zahora

Margaret

Zajmuje się sztuką robienia cosplayu i elementów strojów od 13 lat. Stworzyła wiele świetnych strojów, z których część zajęła najwyższe miejsca w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Zdobywczyni Grand Prix Maskarady 2019, Mistrzyni Europy w klasyfikacji International Cosplay Champions Cup, w ciągu ostatnich pięciu lat wygrała 11 konkursów kostiumowych, zdobywając laury zarówno za najlepsze wykonanie techniczne, jak i wysokiej jakości prezentacje. Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Na codzień pracuje jako grafik oraz przygotowując kostiumy dla firm gamingowych. W jej warsztacie odnajdziemy różnorodne narzędzia i materiały. Jako jurorka Maskarady z pewnością zwróci uwagę na wykonanie techniczne strojów, charakteryzację, odwzorowanie detali, pomysły na scenki oraz wczucie się w postać.

Maskarada 2019

This is „Maskarada 2019” by Festiwal Pyrkon on Vimeo, the home for high quality videos and the people who love them.