Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Pyrkon Logo Pyrkon
Strona główna » Maskarada

Maskarada

Wydarzenie, na którym możecie zobaczyć mnóstwo niesamowitych, własnoręcznie przygotowanych przez uczestników kostiumów, wzorowanych na wyglądzie Waszych ulubionych postaci z filmów, seriali, gier, książek lub komiksów, ale i tworzonych z własnej wyobraźni. Zachwycą Was jednak nie tylko stroje, lecz także wspaniałe charakteryzacje, pozwalające jak najlepiej wczuć się w postać, oraz występy sceniczne prezentujące zarówno kostiumy, jak i inne talenty uczestników.

Małgorzata Margaret Janikowska jako Senua z Hellblade Senua’s Sacrifice.

Od wielu lat to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów cosplay w Polsce, w którym najlepsi cosplayerzy konkurują ze sobą w walce o nagrodę główną – Grand Prix. Ale to nie wszystko, bo oprócz tego zwyciężyć można też w innych kategoriach: Najlepszy Cosplay, Najlepszy Projekt Własny, Najlepsza Prezentacja Grupowa i Najlepsza Prezentacja Solo.

W Maskaradzie możecie wziąć udział nie tylko sami, ale i z grupą i podbić serca jury wspaniałymi kostiumami lub zapierającą dech w piersi prezentacją.

 

 

Yuliya Issabel Sycheva jako Alleria Windrunner z World of Warcraft

Jeśli chcecie wziąć udział w Maskaradzie na Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2020, musicie jeszcze trochę poczekać, ale zgłoszenia ruszą już niebawem!

W międzyczasie zapoznajcie się z naszym FAQ, z którego dowiecie się między innymi, jak wygląda proces eliminacji do konkursu oraz jakie warunki należy spełnić, by stać się jedną z tych osób, które mają szansę wystąpić na największej scenie cosplayowej i powalczyć o nagrodę główną.

 

 

A może nigdy nie widzieliście Maskarady i jesteście ciekawi, jak ona wygląda? Koniecznie obejrzyjcie nagranie z zeszłorocznej edycji! Może zainspiruje Was ono do stworzenia zwycięskiego kostiumu i w kolejnej edycji to Wy dołączycie do wspaniałego grona laureatów? O tym, jak wspaniałe jest to gremium, możecie przekonać się, zapoznając się z listą dotychczasowych zwycięzców, która znajduje się na specjalnie przygotowanej podstronie.

Maskarada 2019

This is „Maskarada 2019” by Festiwal Pyrkon on Vimeo, the home for high quality videos and the people who love them.