Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Maskarada

Maskarada

Małgorzata Margaret Janikowska jako Senua z Hellblade Senua’s Sacrifice

Wydarzenie, na którym możecie zobaczyć mnóstwo niesamowitych, własnoręcznie przygotowanych przez uczestników kostiumów, wzorowanych na wyglądzie Waszych ulubionych postaci z filmów, seriali, gier, książek lub komiksów, ale i tworzonych z własnej wyobraźni. Zachwycą Was jednak nie tylko stroje, lecz także wspaniałe charakteryzacje, pozwalające jak najlepiej wczuć się w postać, oraz występy sceniczne prezentujące zarówno kostiumy, jak i inne talenty uczestników

Od wielu lat to jeden z najbardziej prestiżowych konkursów cosplay w Polsce, w którym najlepsi cosplayerzy konkurują ze sobą w walce o nagrodę główną.

W Maskaradzie możecie wziąć udział nie tylko sami, ale i z grupą i podbić serca jury wspaniałymi kostiumami lub zapierającą dech w piersi prezentacją.

W roku 2020 wzrosła waga Maskarady! Eliminacje do najważniejszego konkursu cosplayowego w Europie, czyli European Cosplay Gathering (ECG) będą się od teraz odbywały właśnie na Pyrkonie. Udział w nich, to nie lada gratka dla każdego cosplayera!

Jeśli chcecie wziąć udział w Maskaradzie na Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2020, musicie jeszcze trochę poczekać, ale zgłoszenia ruszą już niebawem!

Pamiętajcie także, aby zapoznać się naszym FAQ, z którego dowiecie się między innymi, jak wygląda proces eliminacji do konkursu oraz jakie warunki należy spełnić, by stać się jedną z tych osób, które mają szansę wystąpić na największej scenie cosplayowej i powalczyć o nagrodę główną.

Yuliya Issabel Sycheva jako Alleria Windrunner z World of Warcraft

Regulamin Maskarady znajdziecie tutaj.

A regulamin finału  ECG w Paryżu tu.

A jeżeli jesteście niepełnoletni, pamiętajcie koniecznie o wypełnieniu zgody rodzica/opiekuna.

A może nigdy nie widzieliście Maskarady i jesteście ciekawi, jak ona wygląda? Koniecznie obejrzyjcie nagranie z zeszłorocznej edycji! Może zainspiruje Was ono do stworzenia zwycięskiego kostiumu i w kolejnej edycji to Wy dołączycie do wspaniałego grona laureatów? O tym, jak wspaniałe jest to gremium, możecie przekonać się, zapoznając się z listą dotychczasowych zwycięzców, która znajduje się na specjalnie przygotowanej podstronie.

Maskarada 2019

This is „Maskarada 2019” by Festiwal Pyrkon on Vimeo, the home for high quality videos and the people who love them.