Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Strefa Fabularna ogłasza kolejnego gościa! Liz Danforth pojawi się na Pyrkonie!

Strefa Fabularna ogłasza kolejnego gościa! Liz Danforth pojawi się na Pyrkonie!

Do grona gości Strefy Fabularnej dołącza osoba, której dorobek obejmuje między innymi pracę nad grą komputerową „Wasteland” oraz prace graficzne i edytorskie przy wielu grach fabularnych i karcianych. Przed Wami Liz Danforth!

Liz Danforth od przeszło czterdziestu lat działa jako artystka, pisarka, redaktorka oraz twórczyni gier fabularnych, karcianych i planszowych. Na swoim koncie ma również projekty gier wideo, co jeszcze lepiej ilustruje, jak wszechstronna jest jej wiedza na temat kreowania rozrywki dla wielu z nas. Jej dorobek jest onieśmielający, pracowała bowiem nad oficjalnymi projektami osadzonymi w Śródziemiu (Middle Earth) i uniwersum Star Treka, a także nad grą komputerową „Wasteland” oraz projektami graficznymi dla wielu gier fabularnych i karcianych. W 1995 roku została wyróżniona przyjęciem do Academy of Gaming Arts and Design’s Hall of Fame.

Liz pojawi się na Pyrkonie dzięki współpracy Strefy Fabularnej z grupą k6 trolli, która w 2015 roku zasłynęła w środowisku RPG wydaniem na polskim rynku “Tunnels & Trolls” – jednej z najstarszych gier fabularnych. To również za ich sprawą ukazała się po polsku historycznie pierwsza gra RPG SF, „Metamorphosis Alpha”. Dzięki temu polscy fani mogli przekonać się, jak wyglądały gry fabularne niedługo po ich powstaniu.

Liz Danforth i jej dorobek

Liz pracowała jako główna ilustratorka, redaktorka i współautorka wersji deluxe drugiej najstarszej gry fabularnej, „Tunnels & Trolls”, wydanej przez Flying Buffalo, a także ilustrowała materiały do gier „Traveller”, „MegaTraveller” i „Twilight: 2000” dla GDW, „Battletech” i „Shadowrun” dla FASA i wielu innych wydawnictw. Ostatnio zajmowała się oprawą graficzną ilustracjewznowienia „The Fantasy Trip” Steve’a Jacksona. W swojej karierze tworzyła także okładki do książek oraz mapy i ilustracje dla wielu znaczących i mainstreamowych wydawców, w tym Wizards of the Coast, TSR, Alderac Entertainment Group, FASA Corporation, Iron Crown Enterprises, GDW, Bantam Spectra, Tor Books, DAW Books, St Martin’s Press i innych.

Stworzyła ponad trzydzieści ilustracji do gry karcianej „Magic: the Gathering” (wydanej przez Wizards of the Coast), a także kolejne 150 obrazów do innych gier karcianych, m.in. „Middle-earth collectible card game” oraz „Legendy Pięciu Kręgów” („Legend of the Five Rings”). Przyjmuje prywatne zlecenia i tworzy alternatywne wersje kart dla fanów „Magic the Gathering”.

Chcesz być na bieżąco z wszystkimi informacjami na temat Pyrkonu? Zapisz się do naszego newslettera!

Tagi: , , ,

Istota, która podobno nigdy nie śpi, bo czyta książki, ogląda filmy i nadrabia serialowe zaległości. Gdyby była demonem, to komponentami niezbędnymi do jej przywołania byłyby: kawa, czekolada, jabłecznik z cynamonem i lody bakaliowe. Jeśli nie wypełnia jej jedzenie, to robi to frustracja.


Komentarze