Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Blok Literacki ogłasza kolejnego gościa! Michał Gołkowski na Pyrkonie

Blok Literacki ogłasza kolejnego gościa! Michał Gołkowski na Pyrkonie

Nie myślcie, że Blok Literacki zapadł w sen zimowy! Wręcz przeciwnie, cały czas dokłada wszelkich starań, by Pyrkon 2020 był niesamowitą gratką dla miłośników literatury. Tym razem pragniemy poinformować, że na nadchodzącym Festiwalu pojawi się Michał Gołkowski!

Nasz gość jest nie tylko pisarzem literatury fantastycznej. Michał to z wykształcenia lingwista, a z zamiłowania historyk wojskowości i antropolog kultury. Tłumaczy także z języka rosyjskiego i angielskiego, chociaż nie obcy jest mu również ukraiński. Na nasz ojczysty język przełożył już powieści Wiktora Noczkina oraz Andrieja Lewickiego.

Michał Gołkowski wyzwań się nie boi!

Michał Gołkowski, Pyrkon 2020, Pyrkon, Blok Literacki, Poznań, Fantastyczne Miejsce Spotkań
Foto (c) Wojciech Mądry

Jako pisarz zadebiutował stosunkowo niedawno, bo w 2013 roku książką „Ołowiany Świt”, opartą na uniwersum S.T.A.L.K.E.R, jednak prezentującą jego własną wizję Zony. Od tego czasu zasypuje wydawnictwo hurtową ilością – co najmniej dwóch, a często i trzech – tytułów rocznie. Nie powinno więc dziwić, że na swoim koncie ma już kilkanaście poczytnych powieści (i nie zapowiada się, by miał na tym poprzestać!). Nieustannie poszerza także zakres interesujących go tematów, krążąc od tematyki wojennej, przez thriller psychologiczny, groteskę i powieść grozy, aż po historię i pełnokrwiste fantasy.

Michał jest świetnym mówcą i prelegentem, umiejącym bez zająknięcia poprowadzić godzinny wykład i to niezależnie, czy będzie mówił o technikach oblężniczych starożytnego Babilonu, czy o formowaniu się organizacji przestępczych we wczesnym okresie poradzieckim. To z kim widzimy się na jego punktach programu?

Tagi: , , ,

Istota, która podobno nigdy nie śpi, bo czyta książki, ogląda filmy i nadrabia serialowe zaległości. Gdyby była demonem, to komponentami niezbędnymi do jej przywołania byłyby: kawa, czekolada, jabłecznik z cynamonem i lody bakaliowe. Jeśli nie wypełnia jej jedzenie, to robi to frustracja.


Komentarze