Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Najmłodsi Pyrkonowicze nie zaznają nudy! Co zadzieje się w Strefie Dziecięcej w 2024 roku?

Wielkie uśmiechy, kolorowe przebrania i niezliczone ilości energii – to tylko ułamek tego, co ma do zaoferowania Strefa Dziecięca na Pyrkonie. W sercu największego polskiego konwentu miłośników fantastyki, od lat jest miejsce dla małych entuzjastów. To tutaj, w magicznym królestwie wyobraźni, najmłodsi Pyrkonowicze mogą odkryć swój własny świat niesamowitych postaci, opowieści i zabaw. 

Wspólnie uczyńmy krok w kierunku świata barwnych przygód i przyjrzyjmy się atrakcjom oraz zaproszonym gościom, którzy rozbudzą wyobraźnię i ukształtują dziecięce marzenia na Pyrkonie.

Od gości zaczynając!

Choć nie każdy by się spodziewał, to Strefa Dziecięca też zaprasza ludzi z fantastycznymi projektami na spotkania z najmłodszymi Pyrkonowiczami. W tym roku przedstawiliśmy Wam wielu gości, a oto kilku z nich:

  • Małgorzata Sokołowska – Oficer polskiej policji w służbie od 2005 roku, która prowadzi bloga “Z pamiętnika policjantki”, poświęconego materiałom edukacyjnym i pokazywaniu, że praca w Policji jest naprawdę fajna! Poprowadzi ona warsztaty detektywistyczne zarówno w sobotę, jak i niedzielę.
  • Magdalena „meago” Kania i Maciej Kur – Twórcy smakowitej powieści graficznej “Delisie”, którą śmiało mogą czytać nie tylko najmłodsi. Wspólnie z Uczestnikami  zaprojektują własną Delisię na niedzielnych warsztatach.
  • Uniwersytet Przyrodniczy – a ściślej ujmując – studenci i pracownicy Uniwersytetu. Wasze pociechy czy młodsze rodzeństwo poznają niesamowity świat zwierząt za pomocą metody sferyfikacji rodem z kuchni molekularnej! Co to takiego? Przyjdźcie i zobaczcie na piątkowym i sobotnim spotkaniu!
  • Szalejdoskop – Jak mówią – ruch to zdrowie! To z nimi dzieci będą mogły porządnie się zmęczyć – i to z szerokim uśmiechem na ustach, bo w planach jest sporo warsztatów kreatywnych. Do Natalii, założycielki Szalejdoskopu, dołączy gość specjalny, Pan Buźka, a wspólnie zaprezentują niezwykły pokaz iluzji!!

Warsztaty i jeszcze więcej warsztatów

Choć nazwa o tym nie świadczy, to Strefa Dziecięca jest dla dzieci i ich rodziców! Dlatego  zachęcamy do wspólnego wzięcia udziału w najróżniejszych warsztatach twórczych i naukowych! A oto, co w programie:

  • Centrum Sztuki Dziecka przygotuje eko fantastyczne kostiumy i przebrania! Przekonajcie się na własne oczy, jakie cudowności można stworzyć z papieru oraz materiałów z recyklingu. Stroje widowiskowe, minimalistyczne, fantastyczne czy realistyczne – to wszystko zależy tylko od wyobraźni. Kto wie, może na naszych oczach właśnie rosną mali cosplayerzy?
  • GO4Robot – Obowiązkowy punkt programu dla każdego, kto lubi roboty! Przez trzy dni festiwalowe odbywać się będzie seria warsztatów z robotyki dla najmłodszych od +4 aż do +12 lat, a zwieńczeniem całości będą pokazy walk robotów!
  • Podczas trwania Pyrkonu będzie okazja na spotkanie z animatorami z Klocki BLOCKI. To świetny moment na spędzenia czasu razem z rodziną, rozwijania kreatywności i zdolności konstrukcyjnych! Podczas tych punktów programu, dzieci będą miały okazję budować, brać udział w klockowych wyścigach, tworzyć wspólnie ogromne budowle oraz uczestniczyć w mini konkursach.

To tak naprawdę tylko kilka atrakcji, które czekają tam na Was. Więcej informacji znajdziecie w naszych artykułach blogowych poświęconych Strefie Dziecięcej oraz bezpośrednio w programie. Do zobaczenia niebawem

Strefa Dziecięca na Pyrkonie

Następny post
Następny post
Awatar autora

O autorze

Agnieszka Muczke

W dzień social media manager i organizatorka eventów fanowskich, w nocy cosplayerka i streamerka (o ile noc można liczyć od godziny 16:00 od poniedziałku do piątku oraz weekendy) Cosplayem zajmuje się od 2016 roku i na koncie ma ponad 50 różnych cosplay'i oraz niewiele mniej sesji zdjęciowych. Jej ulubioną częścią każdego projektu jest pozowanie przed kamerą i tworzenie kontentu, który w następstwie udostępnia na swoich Social Mediach. Tutaj, pisze i dzieli się swoją wiedzą na temat gier, mangi i anime.