Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Zajrzyjmy do pamiętnika policjantki z Małgorzatą Sokołowską

Zostać strażakiem i gasić pożary, występować na scenie jako artysta i zabawiać tłumy, ratować ludzi w roli chirurga… a może wstąpić do policji, by brać udział w emocjonujących pościgach i łapać przestępców? Jak to mówią – nie każdy bohater nosi pelerynę, a dziecięcych marzeń pod tytułem „kim zostać w przyszłości?” jest wiele! Dlatego podczas tegorocznego Pyrkonu odwiedzi nas młodszy inspektor Policji Małgorzata Sokołowska, która zaprezentuje najmłodszym uczestnikom Festiwalu perspektywę walki o praworządność z jej własnego punktu widzenia!

Każda historia ma swój początek

Tak samo jak kariera naszej gościni! W 2005 roku Małgorzata rozpoczęła służbę w polskiej policji jako funkcjonariuszka Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w jednym z komisariatów. Jednak to był dopiero początek jej drogi. Przez lata pracy przeszła przez różne jednostki – pracowała z wydziałem dochodzeniowo-śledczym, następnie związała się z pionem kryminalnym. Obecnie pełni rolę funkcjonariuszki Komendy Stołecznej Policji oraz negocjatorki policyjnej.

Blogowa pasja a misja edukacyjna

Chociaż Małgorzata spędza większość czasu na służbie, to od kilku lat dzieli się swoimi doświadczeniami także w internecie. Jej blog „Z pamiętnika policjantki” na  Facebooku i Instagramie cieszy się ogromną popularnością, gromadząc kolejno ponad 50 oraz 100 tysięcy obserwujących. Od niedawna również działa na TikToku. Dzięki swoim relacjom z pracy oraz przemyślanym poradom edukuje zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Wśród materiałów na jej stronie, można znaleźć odpowiedzi na takie tematy jak:

  • Jak rozpoznać kieszonkowca?
  • Co zmieniło się w prawie w ostatnim czasie?
  • Jak uchronić się przed cyberprzestępcami?
  • Czy za hejt można iść do więzienia?
  • Jak reagować w poszczególnych sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia?

I wiele wiele więcej! 

Do zobaczenia na Pyrkonie

Warto jest poznawać świat z różnych perspektyw już od najmłodszych lat, dlatego zapraszamy do Strefy Dziecięcej, gdzie nasza gościni poprowadzi warsztaty. Kto wie, może zasiejemy ziarno inspiracji! Szczególnie, że to podczas spotkania z Małgorzatą Wy, jak i Wasi podopieczni dowiedzie się jak pozyskać odbitki linii papilarnych przy użyciu różnych pędzli daktyloskopijnych, a także o innych narzędziach potrzebnych w pracy policjanta.

Wyczekujcie na spotkanie z prawdziwą bohaterką!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Muczke

W dzień social media manager i organizatorka eventów fanowskich, w nocy cosplayerka i streamerka (o ile noc można liczyć od godziny 16:00 od poniedziałku do piątku oraz weekendy) Cosplayem zajmuje się od 2016 roku i na koncie ma ponad 50 różnych cosplay'i oraz niewiele mniej sesji zdjęciowych. Jej ulubioną częścią każdego projektu jest pozowanie przed kamerą i tworzenie kontentu, który w następstwie udostępnia na swoich Social Mediach. Tutaj, pisze i dzieli się swoją wiedzą na temat gier, mangi i anime.