Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN
Strona główna » Blog » Program » Kolejny zagraniczny gość Bloku Literackiego! Victoria Holmes na Pyrkonie

Kolejny zagraniczny gość Bloku Literackiego! Victoria Holmes na Pyrkonie

Zastanawialiście się kiedyś nad tym, kto kryje się za pseudonimem Erin Hunter i tworzy znaną serię Wojownicy? Na tegorocznym Pyrkonie będziecie mieć świetną okazję, by się przekonać, odwiedzi nas bowiem Victoria Holmes – jedna z autorek tego poczytnego cyklu.

Victoria Holmes jako Erin Hunter

Vicky jest redaktorką serii Wojownicy, której dwa pierwsze tomy ukazały się na polskim rynku wydawniczym w 2004 roku nakładem Wydawnictwa Amber. Aktualnie cykl ukazuje się dzięki Wydawnictwu Nowa Baśń, sukcesywnie wydającemu kolejne części. Victoria Holmes tworzy zarys fabuły, odpowiada za jej ciągłość i ogólną spójność, a także wymyśla tytuły książek, historię zaś spisują Kate oraz Cherith. Pseudonim “Erin Hunter”, pod jakim ukazuje się seria Wojownicy, to także jej pomysł.

Victoria Holmes prywatnie

Urodziła się w angielskim hrabstwie Berkshire i dorastała na farmie, gdzie od drugiego roku życia uczyła się jazdy konnej. Studiowała filologię angielską na Uniwersytecie Oksfordzkim, a po jej ukończeniu zrobiła sobie rok przerwy, by pracować z końmi. Miała też epizod pracy jako nauczycielka angielskiego, szybko jednak odkryła, że to nie dla niej, została więc redaktorką Working Partners.

Już od najmłodszych lat uwielbiała czytać i tworzyć własne historie, nikogo nie powinno zatem zaskakiwać, że w końcu zajęła się tym zawodowo. Gdy była dzieckiem, jej rodzina oraz przyjaciele nazywali ją “myszą”, a jej imię – według oficjalnej strony Wojowników – to Mysia Łapa.

Victoria zjawi się na Pyrkonie dzięki Wydawnictwu Nowa Baśń! Koniecznie musicie pojawić się na jej spotkaniu autorskim. Nie zapomnijcie też o zabraniu książek autorki na jej dyżur autografowy!

Chcesz być na bieżąco z wszystkimi informacjami na temat Pyrkonu? Zapisz się do naszego newslettera!


Tagi: , , ,

Istota, która podobno nigdy nie śpi, bo czyta książki, ogląda filmy i nadrabia serialowe zaległości. Gdyby była demonem, to komponentami niezbędnymi do jej przywołania byłyby: kawa, czekolada, jabłecznik z cynamonem i lody bakaliowe. Jeśli nie wypełnia jej jedzenie, to robi to frustracja.


Komentarze