Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Patricia Briggs, literacka królowa zmiennokształtnych, pierwszym Gościem Pyrkonu 2025!

Aby umilić Wam trochę fakt, że Pyrkon 2024 powoli dobiega końca, damy Wam mały przedsmak tego, co będzie się działo podczas Pyrkonu 2025! Bo my już prężnie działamy i zaczynamy przygotowania do kolejnej edycji Festiwalu. Z ogromną radością oznajmiamy, że w Strefie Literackiej zagości Patricia Briggs, uznana pisarka urban fantasy, która o zmiennokształtnych wie tyle, co mało kto.

Poznajmy Patricię Briggs i jej twórczość

Patricia jest autorką serii urban fantasy o Mercedes Thompson oraz Alpha i Omega, które znalazły się na pierwszym miejscu listy bestsellerów New York Times. Napisała już trzydzieści książek i wcale nie zamierza przestać! Oprócz swoich dwóch serii urban fantasy, napisała również powieści fantasy, opowiadania w kilku antologiach oraz serię komiksów i powieści graficznych opartych na seriach Mercy Thompson i Alpha i Omega.

Urodziła się w Butte, w stanie Montana, w 1965 roku. Jeśli jesteście dobrzy z matematyki, to możecie się domyślić, że ma obecnie dwadzieścia dziewięć lat. W rzeczywistości ma dwadzieścia dziewięć lat już od jakiegoś czasu i nie zamierza się starzeć. W końcu autorzy fikcji nie muszą przestrzegać praw przestrzeni i czasu, oni je wynajdują.

Jest profesjonalną kłamczuchą 😉 Kłamie zawodowo, opowiadając bajki i historie tak niesamowite, że ludzie płacą jej, aby opowiadała więcej. Jej jedynym ustępstwem wobec uczciwości jest to, że mówi ludziom, że ich okłamuje, co odróżnia autora fikcji od polityka. Uwielbia bawić się ze swoimi wyimaginowanymi przyjaciółmi, a spotkania z czytelnikami, którzy znają jej wyimaginowanych przyjaciół, są dla niej ogromną przyjemnością. Jej największym problemem związanym z pisaniem jest to, że ma znacznie więcej pomysłów na historie niż czasu na ich napisanie. To jej dar i przekleństwo!

Swoją karierę rozpoczęła pisząc tradycyjne powieści high fantasy (w 1993 roku), a w 2006 roku przeszła na urban fantasy. „Zew księżyca” był pierwszą książką z jej charakterystycznej serii o Mercedes – nieprzerwana przygoda sprawiła, że czytelnicy pragnęli więcej, a wieść o tej ekscytującej nowej serii urban fantasy o zmiennokształtnej mechanik rozprzestrzeniła się szybko. Książki nadal zyskują na popularności wraz z wydaniem każdego tomu, w tym spin-offu serii, czyli Alpha i Omega, które są osadzone w tym samym świecie, co powieści o Mercedes Thompson.

Pisarka mieszka we Wschodnim Waszyngtonie, niedaleko Tri-Cities, rodzinnego miasta Mercy Thompson – tak, to prawdziwe miejsce! Kiedy nie pracuje nad kolejną książką, można ją znaleźć na pastwiskach z końmi, bawiącą się z najmłodszymi źrebakami. Więcej informacji o Patricii Briggs można znaleźć na jej stronie internetowej www.patriciabriggs.com lub na Facebooku pod adresem https://www.facebook.com/OfficialPatriciaBriggs/.

Za co fani kochają książki Patricii?

Twórczość Patricii wyróżnia się dzięki wykreowaniu złożonych, zróżnicowanych postaci, których nie można nie polubić! Dodajmy do tego umiejętność tworzenia bogatych, szczegółowych światów, które są jednocześnie magiczne i realistyczne, i mamy przepis na sukces. Zdolność łączenia elementów fantasy z codziennym życiem sprawia, że jej książki są niezwykle wciągające i wiarygodne. Czytelnicy doceniają sposób, w jaki autorka łączy mity i legendy z nowoczesnymi realiami, tworząc światy, które wydają się jednocześnie znajome i tajemnicze.

Nie można nie wspomnieć o jej zdolności do tworzenia trzymających w napięciu fabuł. Jej książki są pełne niespodziewanych zwrotów akcji, które sprawiają, że czytelnicy nie mogą oderwać się od lektury. Briggs doskonale zgrywa elementy akcji, tajemnicy i romansu, co sprawia, że jej powieści są pełne emocji i ekscytacji.

Nie wiem jak Wy, ale my możemy się już doczekać, aby powitać Patricię na Pyrkonie 2025!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.