Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Strona główna » Strefa Literacka

blok literacki pyrkon

Strefa Literacka

Jeśli jesteście wielbicielami słowa pisanego, książki kupujecie na potęgę, a każdy zakupiony egzemplarz przyprawia Was o dreszcz ekscytacji, to Strefa Literacka jest tym miejscem na pyrkonowej mapie, które koniecznie musicie odwiedzić!

Jeśli wolny czas spędzacie nad powieściami, swoje kieszonkowe przeliczacie na kolejne książki, które zasilą Waszą imponującą biblioteczkę, a Waszym największym marzeniem jest spotkanie się z autorem Waszej ulubionej historii, to Strefa Literacka zaprasza. 

Tylko tu dowiecie się o tym, skąd pisarze czerpią pomysły do swoich opowieści, zapytacie ich o to, co stanie się w następnym tomie cyklu lub zadacie – najważniejsze na świecie pytanie – kiedy ten tom w ogóle się pojawi. Strefa Literacka to jednak nie tylko spotkania autorskie i dyżury autografowe, ale także panele dyskusyjne oraz prelekcje prowadzone zarówno przez zaproszonych gości, jak i Pyrkonowiczów.

Co słychać w Strefie Literackiej?

Następny post
Następny post

Co oferuje Strefa Literacka? 

Prelekcje to dowód na to, że Pyrkon to także punkty programu przygotowane przez naszych gości. Jeśli zajrzycie do programu wydarzenia, to na własne oczy przekonacie się, że w salach Strefy Literackiej prowadzone są prelekcje przygotowane dla Was nie tylko przez zaproszonych autorów, ale również przez innych Pyrkonowiczów – pasjonatów literatury, chcących podzielić się z innymi uczestnikami swoją zajawką i często ogromną wiedzą. 

Panele dyskusyjne są czymś, czego nie może zabraknąć w programie Pyrkonu! To moderowane przez prowadzącego dyskusje, podczas których dowiecie się, co zaproszeni pisarze sądzą na określony temat. Jeśli więc jesteście ciekawi, jak pisarze radzą sobie z krytyką, czy jest jakiś temat, którego z rozmysłem unikają w swoich powieściach albo jakie mają przemyślenia na temat spójnej budowy świata, to panele będą dla Was świetną możliwością, aby poznać różne spojrzenia na zagadnienie. To także bardzo dobra okazja, aby zadać ulubionemu pisarzowi nurtujące Was pytania (kto nie marzy o tym, aby podpytać o datę wydania kolejnego tomu ulubionej serii lub dowiedzieć się skąd jej autor czerpał inspiracje?). 

Z kolei dyżury autografowe stanowią świetną okazję, aby zdobyć autograf ulubionego autora, a nawet (jeśli znajdzie się na to czas) zamienić z nim kilka słów lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Jeśli więc marzy Wam się zdobycie podpisu na ukochanej książce, to możecie zabrać ją ze sobą! Co więcej, dyżury autografowe i sesje fotograficzne z naszymi gośćmi są całkowicie darmowe, więc śmiało możecie ustawiać się w ogonku! 

REGULAMIN AUTOGRAFÓW

Kto do tej pory odwiedził Pyrkon?

Z publikowanych newsów oraz z magicznej zakładki “goście” bez trudu dowiecie się, kto odwiedzi Pyrkon podczas nadchodzącej edycji. Czy wiecie jednak, kogo mieliśmy przyjemność gościć w ponad dwudziestoletniej historii Festiwalu Fantastyki Pyrkon? Na przestrzeni lat w progach Strefy Literackiej pojawiło się tysiące gości – z polski i ze świata, zarówno tych mniej, jak i szerzej znanych. Każdy z nich wniósł w historię wydarzenia coś niezapomnianego i został w naszej pamięci na długo. . 

Na Festiwalu Fantastyki Pyrkon nigdy nie zabraknie rodzimych autorów oraz tłumaczy, tego możecie być pewni. Wśród zaproszonych do tej pory gości znajdziecie między innymi: Andrzeja Sapkowskiego, Eugeniusza Dębskiego, Marka, Oramusa, Feliksa W. Kresa, Maję Lidię Kossakowską, Andrzeja Pilipiuka, Jacka Dukaja, Jacka Komudę, Marcina Mortkę, Romualda Pawlaka, Jakuba Ćwieka, Jarosława Grzędowicza, Łukasza Orbitowskiego, Marcina Przybyłka, Szczepana Twardocha, Ewe Białołęcką, Anetę Jadowską, Elżbietę Cherezińską, Paulinę Hendel, Milenę Wójtowicz, Roberta M. Wegnera, Agnieszkę Hałas, Rafała Kosika, Michała Gołkowskiego oraz wielu – naprawdę wielu – innych! 

Na firmamencie gwiazd Strefy Literackiej świecą też zagraniczne nazwiska: David Mark Weber, Siri Pettersen, Samantha Shannon, Graham Masterton, Miroslav Žamboch, Orson Scott Card, Patricia Briggs, Robin Hobb, Ben Kane, Victoria V.E. Schwab, Brandon Mull, Dmitrij Głuchowski, Amélie Wen Zhao, Brian McClellan, Rob Wilkins, Łada Łuzina, Victoria Holmes i inni!

Jeśli jesteście ciekawi, kto w tym roku dołączy do grona gości Strefy Literackiej, to koniecznie zajrzyjcie na podstronę z opublikowanymi gośćmi!

GOŚCIE PYRKONU