Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Strona główna » Akcja „Krewni Pyrkonu”

Akcja „Krewni Pyrkonu”

Następny post
Następny post
13
Lat akcji
910
zebrane litry krwi
2052
krwiodawców
340
dawców szpiku

Akcja „Krewni Pyrkonu” to inicjatywa społeczna, która rozwija skrzydła, by pomagać i przynosić uśmiech nie tylko poprzez oddawanie krwi i rejestrację jako potencjalni dawcy szpiku, ale także poprzez zaangażowanie w działalność charytatywną.

Od 2010 roku na Pyrkonie organizowana jest akcja krwiodawstwa, która do tej pory przyciągnęła prawie 3000 chętnych oraz zebrała prawie 900 litrów krwi.

Dodatkowo w 2019 roku, jako specjalne podziękowanie dla wszystkich uczestników akcji we współpracy z wieloma patronami została stworzona Talia Kart Krewnych Pyrkonu. . Jej premiera spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem wśród uczestników Pyrkonu, otwierając nową erę wspierania i jednoczenia społeczności. Rok 2023 przyniósł kolejny kamień milowy – premierę drugiej edycji talii, którą było można cieszyć się dzięki wsparciu wyjątkowych patronów medialnych oraz partnerom, recenzentom oraz wszystkim zaangażowanym w naszą akcję. To wyjątkowy przykład, jak wspólna pasja i wsparcie mogą tworzyć coś wyjątkowego i inspirującego.

Akcja „Krewni Pyrkonu” jako cel zakłada przede wszystkim promocję krwiodawstwa oraz oddawania szpiku. Dlatego też wspieramy i polecamy Wam tytuły, które w naszym odczuciu łączą się w tym celu.

Krewni Pyrkonu w roku 2019 rozpoczęli wspólne działania z Klubem Fantastyki Druga Era! Razem z członkami i sympatykami drugoerowych sekcji rozpoczęliśmy cykliczne odwiedziny w Poznańskiej Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantacji Pediatrycznej. Wizyty te są doskonałą okazją do zagrania w gry planszowe, poczytania książek albo ułożenia puzzli.


UWAGA: W widoku edytora blok prezentuje nieaktywny, przybliżony wygląd. Poprawne wyświetlanie następuje w widoku frontendowym strony.