Przeskocz do treści Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print
Strona główna » Krewni Pyrkonu

Krewni Pyrkonu

Przed Wami kolejna edycja akcji KREWNI PYRKONU, której celem jest zbieranie krwi i rejestracja potencjalnych dawców szpiku w czasie Festiwalu Fantastyki Pyrkon.

Jako że Pyrkon już za nami, nadszedł czas, aby Krewni Pyrkonu podsumowali prowadzoną w czasie Festiwalu akcję, mającą na celu ratowanie życia ludzi, którzy potrzebują krwi lub szpiku.

Krewni Pyrkonu Pyrkon Poznań Fantastyczne Miejsce Spotkań

Wszystko to, co uczestnicy naszego Festiwalu zostawili w namiocie Krewnych, długo jeszcze będzie wsparciem w ratowaniu zdrowia i życia potrzebujących. Świeżo zarejestrowani potencjalni dawcy szpiku zwiększyli bazę dawców i szanse na przeżycie osób oczekujących na przeszczep, a osoby oddające krew zasiliły nieustannie przecież kurczące się zasoby stacji krwiodawstwa. Oto liczbowe podsumowanie odbywającej się w czasie Festiwalu Fantastyki Pyrkon 2018 akcji:

  • 493 osoby zgłosiły się do oddania krwi
  • 304 osoby pozytywnie przeszły badania i wywiad lekarski oraz oddały krew
  • zebrano 130 litrów krwi
  • 35 potencjalnych dawców szpiku zarejestrowało się do bazy dawców.

Warto wspomnieć, że od rozpoczęcia działalności Krewnych Pyrkonu, w czasie trwania wszystkich dotychczasowych Pyrkonów, zebrano krew od aż 1092 osób i zarejestrowano 246 potencjalnych dawców szpiku! Dziękujemy!

Swoje szczególne wyrazy wdzięczności chcemy przekazać firmom wspierającym akcję, od których dawcy otrzymywali „dodatkowe podziękowania” rozdawane w namiocie Krewnych Pyrkonu oraz na stoiskach.

Wspierającymi nas podmiotami są alfabetycznie:Krewni Pyrkonu Pyrkon Poznań Fantastyczne Miejsce Spotkań

Sama akcja nie mogłaby się odbyć oczywiście bez udziału:Krewni Pyrkonu Pyrkon Poznań Fantastyczne Miejsce Spotkań

Wszystkim dawcom, firmom oraz organizacjom jeszcze raz serdecznie dziękujemy! Do zobaczenia za rok!

Krewni Pyrkonu Pyrkon Poznań Fantastyczne Miejsce Spotkań

Krewni Pyrkonu na Festwialu Fantastyki Pyrkon 2018

Wreszcie mamy dla Was obiecane szczegóły dodatkowej niespodzianki dla dawców. Przedstawiamy je w formie plakatu oraz instrukcji obsługi z dołączonym planem hali wystawców.

Instrukcja obsługi:

1 – Przyjdź do namiotu na Placu Marka i oddaj krew.
2 – Odbierz paczkę czekolad, drożdżówkę, koszulkę oraz kubek.
3 – Odbierz dodatkowe podziękowanie od naszych partnerów, w kolejności alfabetycznej są to:
Bard (24): rabat 10% na zakupy na stoisku (produkty własne).
Cube (28): bon na upominek do odebrania na stoisku.
Galakta (74): bon na booster STAR WARS: Przeznaczenie do odebrania na stoisku.
Granna (30):
– bon o wartości 10PLN na zakupy na stoisku,
– upominek,
– kod promocyjny na rabat 23% na zakupy w sklepie internetowym ważny do końca maja,
Hexy Studio (129): rabat 15% na zakupy na stoisku.
Portal (81): rabat 10% na zakupy na stoisku (dodany do 20% rabatu dla wszystkich).
Rebel (29): rabat 10% na zakupy na stoisku.
Q-Workshop (68): rabat 20% na kostki i akcesoria do gier na stoisku.
4 – Ciesz się z pobytu na Pyrkonie i z tego, że uratowałeś komuś zdrowie lub życie!!!

UWAGA: wszelkie zniżki dla dawców zadziałają przez cały Festiwal po każdorazowym pokazaniu legitymacji honorowego dawcy krwi z pieczątką potwierdzającą oddanie krwi w dniach 18-20 maja w namiocie RCKiK Poznań.

Partnerami akcji są:
RCKiK Poznań
Drużyny Szpiku
Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland
Bard
Cube
Credit Agricole
Galakta
Granna
Hexy Studio
Portal
Rebel
Q-Workshop

Mamy dla Was 3 dni oddawania krwi oraz rejestracji potencjalnych dawców szpiku.

Szczegóły poniżej:

Czas:
piątek, 18 maja 10:00-17:00
sobota, 19 maja 10:00-17:00
niedziela, 20 maja 10:00-17:00

Miejsce:
Namiot na Placu Marka obok Wielkigo Krewnego i Krwiobusu

Zapraszamy!

A jak to się wszystko zaczęło?

krewni pyrkonu, pyrkon, krew, krwiodawstwo, konwent, poznań, akcja, vader, cosplay, ludzie pustyni, krwiobusKrewni Pyrkonu narodzili się w 2009 roku. Właśnie wtedy Piotr Woś, jeden z organizatorów Pyrkonu, oddając krew w poznańskiej Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, w czasie rozmowy z siedzącym obok dawcą, dowiedział się, że ten również jest uczestniczącym w konwentach fanem fantastyki. Krótka wymiana zdań wystarczyła, aby jeszcze tego samego dnia rozpocząć przygotowania do przyjazdu i postoju krwiobusu w czasie kolejnej edycji poznańskiego konwentu. Na sam początek tylko jednego, zbierającego krew w czasie soboty, najbardziej ruchliwego dnia Pyrkonu.

Od tego czasu Krewni nieustannie działają na rzecz zwiększenia zakresu swojej działalności. W 2013 roku rozpoczęli rejestrację potencjalnych dawców szpiku, od 2017 roku zdecydowali się prowadzić swoją działalność także poza Pyrkonem i dzięki temu wraz z firmą Rebel oraz innymi darczyńcami pomogli spełnić marzenie Weroniki, podopiecznej fundacji Mam Marzenie, książką z autografem Dimitrya Glukhovskiego wsparli aukcję mającą na celu zebranie funduszy na protezę dla Sonii Kwiecińskiej oraz odwiedzili dzieci ze szpitala onkologicznego, wręczając im w Mikołajki paczki z grami i puzzlami.

Głównym celem Krewnych Pyrkonu pozostaje jednak zbieranie krwi i rejestracja potencjalnych dawców szpiku w czasie Festiwalu Fantastyki Pyrkon. Od rozpoczęcia swojej działalności udało im się zebrać około 350 litrów krwi i zarejestrować 211 potencjalnych dawców szpiku. Dzięki wsparciu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, które zapewnia sprzęt oraz personel do realizacji zbiórki, pomaga promować wydarzenie i dodaje od siebie gadżety dla dawców, w czasie zeszłorocznego konwentu udało się umieścić na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odpowiadający wielkością trzem krwiobusom namiot, który przez wszystkie 3 dni trwania Pyrkonu był dostępny dla miłośników fantastyki, chcącym pomóc innym.

Z pomocą Drużyny Szpiku oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland udało się zachęcić do uczestnictwa w akcji 207 osób, które oddało łącznie 91,74 litrów krwi.