Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Adam Flamma w gronie prelegentów zapraszanych!

Blok Gier Elektronicznych nie pozostaje z tyłu za innymi i również przedstawia swojego zaproszonego prelegenta. Na tegoroczny Pyrkon przyjedzie Adam Flamma! Podczas prelekcji opowie co nieco o szaleńcach (antagonistach) w grach wideo i co nam zrobiło BioWare tworząc Mass Effect: Andromeda. Uczestnicy dowiedzą się też, co Mickiewicz i jego „Dziady” mają wspólnego z komputerową rozrywką.

 

adam flamma, pyrkon

Fot. Michał Hawełka

Adam Flamma – redaktor naczelny serwisu Polskie Gry Wideo (www.polskiegrywideo.pl) i wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim. Naukowo zajmuje się badaniem postaci w grach. Miłośnik wszystkiego, co związane z „Wiedźminem”. ma bzika na punkcie polskiego dubbingu i dobrych RPG-ów. W wolnej chwili zajmuje się światotwórstwem i narracją w grach wideo. Nie stroni od dobrego fantasy i piłkarskich autobiografii.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love