Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Cherith Baldry, jedna z autorek serii o kocich Wojownikach, pojawi się na Pyrkonie!

Wiemy, że na to czekaliście! Z radością ogłaszamy, że Gościem Strefy Literackiej podczas Pyrkonu 2024 będzie Cherith Baldry, jedna z autorek uwielbianej przez Was serii powieściowej Wojownicy! No bo w końcu, kto nie lubi kotów? I to nie takich zwyczajnych kotów, bo bohaterami Wojowników są dzikie koty, które należą do samozwańczych klanów – Pioruna, Rzeki, Wiatru, Cienia i Nieba. Cykl ten skupia się na przygodach kocich bohaterów mieszkających w lesie i żyjących według własnych praw i zwyczajów. Poszczególne tomy opowiadają o różnych klanach kotów, ich hierarchii, konfliktach, sojuszach i przygodach bohaterów, którymi są często młode koty aspirujące do bycia wojownikami swojego klanu. Świat wykreowany w tej serii jest fascynujący i ani przez chwilę nie pozwala się nudzić!

Kim jest Cherith Baldry?

Cherith była zafascynowana tworzeniem własnych historii od najmłodszych lat. Studiowała na uniwersytecie Manchester oraz w St. Anne’s College w Oxfordzie.

Razem z mężem Peterem podjęła pracę jako nauczycielka i wykładowczyni na uniwersytecie Sierra Leone w Afryce. W 2003 roku, po powrocie do Wielkiej Brytanii, Cherith została zatrudniona jako jedna z autorek serii „Wojownicy”, piszących pod wspólnym pseudonimem Erin Hunter.

Jest kociarą, której czworonożni towarzysze, Bramble (pol. Jeżyna) i Sorrel (pol. Szczaw), pojawili się w książkach w roli Jeżynowego Pazura oraz Szczawiowego Ogona.

Za jedno ze swoich największych osiągnięć uważa napisanie rozdziału o Jasnej Duszy w „Długich cieniach”, który powstał w celu upamiętnienia Emmy Cherry, amerykańskiej fanki „Wojowników”, która tragicznie zmarła razem z rodzicami wskutek klęski żywiołowej. 

Cherith jest członkinią zespołu Erin Hunter do dzisiaj. Pracuje już nad dziewiątą serią przygód wojowniczych kotów.

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.