Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Ilustratorka i autorka gier RPG – Liz Danforth na Pyrkonie!

Z branżą gier RPG związana jest od ponad 40 lat. W tym czasie tworzyła ilustracje do wielu tytułów, magazynów, a także powieści i antologii. Swoją wiedzą, doświadczeniem i ciekawymi przygodami Liz Danforth podzieli się w trakcie tegorocznej edycji Pyrkonu!

Liz przybywa na Pyrkon z pustyń południowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych, gdzie mieszka ze swoim Cardiganem Welsh Corgi. Sama określa siebie mianem „twórczyni”, ponieważ nie chce ograniczać swojej kreatywnej energii wyłącznie do jednej kategorii. Dlatego też jej dorobek jest tak obszerny.

Karcianki i nie tylko – czyli z czego znana jest Liz Danforth?

W portfolio Amerykanki znalazły się grafiki tworzone dla takich gier RPG jak “Iron Crown’s Middle Earth RPG”, “GDW’s Traveller” czy “Twilight 2000”. Kiedy w jej życiu pojawił się “Magic:The Gathering”, Liz namalowała jedne z najwcześniejszych kart dostępnych w grze. Następnie wyprodukowała trzy tuziny obrazów dla WotC i Magic, a także dla wielu innych kolekcjonerskich gier karcianych.

Liz nie poprzestaje wyłącznie na tworzeniu ilustracji. Jej scenariusz pojawił się w oryginalnej wersji gry “Wasteland” legendarnego studia Interplay, twórców serii “Fallout” czy “Planscape:Torment”. Oprócz tego pracowała także przy innych grach studia: “Star Trek 25th Anniversary” oraz “Judgment Rites”.

Za cały jej wkład w rozwój gier wideo Akademia Sztuk i Projektowania Gier GAMA wprowadziła panią Danforth do Galerii Sław w 1995 roku.

Obecnie Liz pracuje nad projektami do karcianki “The Sorcery: Contested Realm TCG”, która bije rekordy na Kickstarterze. Oprócz tego cały czas utrzymuje kontakt z fanami na Discordzie, gdzie  rozmawia o książkach, pisaniu, jedzeniu i bieżących wydarzeniach.

Spotkanie z Liz na Pyrkonie

W czasie Pyrkonu Liz nie tylko podzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem w trakcie prelekcji i paneli, ale także poprowadzi warsztaty z ilustracji. Każdy, kto chce dowiedzieć się jak tworzyć przepiękne grafiki towarzyszące książkom lub grom, nie może przegapić takiej okazji!

Awatar autora

O autorze

Mateusz Cholewa