Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Jacek Galiński, autor książki „Pawełek i cała reszta” gościem na Pyrkonie!

Grono zaproszonych gości na Pyrkon powiększyło się o kolejnego prelegenta. Jest autorem kryminałów, a od niedawna także książki dla dzieci. Oprócz tego potrafi także smażyć naleśniki! To Jacek Galiński, autor książki „Pawełek i cała reszta”.

Zanim Jacek zaczął pisać książki dla dzieci, stał się znany dzięki powieści „Kółko się pani urwało”. Książka rozpoczęła bestsellerowy cykl, którego bohaterką jest Zofia Wilkońska, irytująca i dziarska staruszka. Powieść autora nominowanego do Grand Pirs Festiwalu Kryminalna Warszawa 2019 została m.in. przetłumaczona na język rosyjski.

„Pawełek i cała reszta” to z kolei debiut Jacka Galińskiego w literaturze dziecięcej. Książka ukaże się już w czerwcu nakładem Wydawnictwa Mięta. Przygodny dziesięcioletniego Pawełka to pełne humoru i dziecięcej ironii opowieści, które wciągną zarówno tych najmłodszych, jak i dorosłych czytelników. W trakcie Pyrkonu będziecie mieli okazję spotkać się z autorem książki, a jeśli chcecie poznać go lepiej przed Festiwalem, to możecie wpaść na jego Facebooka.

Awatar autora

O autorze

Mateusz Cholewa