Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Poznaj jurorów konkursu cosplay na Pyrkonowym Targu Letnim

Wszyscy, którzy się zgłosili, albo myślą o zgłoszeniu się do konkursu cosplay na Pyrkonowym Targu Letnim, na pewno są niesamowicie ciekawi, kto w tym roku zasiądzie w jury i będzie oceniał ich zmagania. Nie będziemy Was dłużej trzymać w niepewności – pora przedstawić naszych jurorów!

W jury naszego konkursu zasiądą trzy wyjątkowe, związane ze światem cosplay i znające go od podszewki, osoby:

Angelika „Endżii” Kula

Fotograf – Dobrochna
Cosplayerka z dziesięcioletnim stażem, specjalizuje się w technicznej stronie szycia oraz makijażu. Ma na swoim koncie wygrane konkursy oraz wyróżnienia cosplayowe na konwentach krajowych.
Absolwentka  artystycznego projektowania ubioru z dyplomem projektanta mody. W konwentowych kręgach obecna od dawna, gdzie często występuje na scenie, ocenia konkursy oraz prowadzi panele dyskusyjne. Pasjonatka wszystkiego, co związane z szeroko rozumianą popkulturą, a w szczególności z komiksem.
Znajdziecie ją na Instagramie i na Facebooku

Laura ” Asgardian Fraud ” Sequin

Foto – MLC Foto
Z wykształcenia krawcowa, z pasji kostiumograf – na scenie cosplayowej przewija się od ostatniej dekady. Reprezentantka Polski na międzynarodowych finałach Eurocosplay w Londynie w 2015 i 2019 roku. Miłośniczka skomplikowanych wykrojów i wszystkich nie strzępiących się tkanin. Najbardziej kojarzona z pracy z futrem i swoimi monstrualnymi kostiumami potworów zbudowanymi przy użyciu kilogramów pianki tapicerskiej i stelaży, choć nie stroni od prostych sukienek czy jednoczęściowych, mniej skomplikowanych strojów. Byle się nie strzępiły!
Znajdziecie ją na Instagramie i na Facebooku 

Marcel „None” Nowicki

Fotograf – Chris_Peter
Cosplayer pracujący wcześniej pod szyldem NONA Industries, który zaczął przygodę ze swoim hobby na Pyrkonie 2015, by w 2017 roku zdobyć nagrodę Grand Prix na pyrkonowej Maskaradzie.
 Przy tworzeniu strojów najbardziej przykłada uwagę do dopracowywania drobnych detali, które według niego czynią kostium, ale też jego całościowej kompozycji, pozwalając sobie czasem na wychodzenie poza sztywne ramy referencji. Znany głównie ze strojów bogatych we wszelkiego rodzaju elektronikę – od programowalnego oświetlenia po elementy zmechanizowane – oraz organizowania konwentowych wiosek fandomowych. Z wykształcenia mechatronik. Miłośnik japońskiej kuchni, papug i piosenek z lat 80.
Znajdziecie go na Instagramie i na Facebooku 

Pamiętajcie, że na zgłoszenie się do konkursu macie czas jeszcze tylko do  piątku (6.08.2021)! Nie wahajcie się ani chwili dłużej i wypełnijcie formularz zgłoszeniowy już teraz!

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love