Festiwal Fantastyki 13-15.06.2025 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Wønder na Pyrkonie 2022!

Silny, sensualny sopran. Prawie 30 tysięcy widzów zgromadzonych na kanale. Ponad 3,5 mln osób, które obejrzało jej filmy. Projekty zrealizowane we współpracy z Riot Games czy CD Projekt. Wszystko to pozostając niezależną artystką. To właśnie Carolin Mrugała, bardziej znana jako Wønder, która w tym roku przyjedzie na Festiwal Fantastyki Pyrkon!

League of Legends, Gwint i śpiew!

Fani gier wideo mogą rozpoznać czerwonowłosą wokalistkę z jej kanału na YT, gdzie zebrała miliony wyświetleń pod adaptacjami utworów ze świata gier. Miłośnicy uniwersum League of Legends na pewno kojarzą ją z autorskiej piosenki „Morza Gniew”. Kompozycja osadzona w pirackich klimatach promowała turową grę strategiczną Ruined King: A League of Legends Story. Oprócz tego na kanale Wønder znaleźć można także covery takich utworów jak „Get Jinxed” czy „Awaken” oraz adaptacje na język polski utworów, które wersji polskiej się nie doczekały jak „Legenda Wiecznie Trwa” czy „Światło i Cień”.

Carolin ma na swoim koncie także współpracę z CD Projekt przy okazji promocji gry „Gwent”. To właśnie w ten sposób powstały autorskie utwory „Calm as the sky”, „Rosemary and Thyme” i „Ritual Of Kaer Tiele” oraz adaptacje utworów: „Wolven Storm” i „Lullaby of woe”. W każdym z nich Wønder zachwycała swoim głosem.

Oprócz piosenek stworzonych na potrzeby współpracy Carolin ma na swoim koncie także adaptacje utworów, m.in. z The Last of Us II czy World of Warcraft, a także pełen album wydany z zespołem rockowym oraz collaby muzyczne z artystami z całego świata.

Śpiewanie to nie wszystko

Wønder wyróżnia się jednak nie tylko swoją działalnością muzyczną –  jest także aktywną cosplayerką i aktorką dubbingową. Regularnie występuje jako NPC w trakcie LARP-owych eventów międzynarodowych oraz reprezentuje polskie środowisko kreatywne podczas takich wydarzeń kulturowych jak np. premiera serialu Netflixa „Wiedźmin” w Warszawie. 

Wønder wystąpi w trakcie tegorocznej Maskarady. To wyjątkowa okazja dla wszystkich miłośników dobrej muzyki i fantastyki, aby przeżyć coś niesamowitego. Będzie ją można też spotkać po Maskaradzie w strefie Autografów. Musicie tam być!

Awatar autora

O autorze

Mateusz Cholewa