Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Znana polarniczka, Dagmara Bożek, pojawi się na Pyrkonie jako Gość Strefy Naukowej!

Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, jak może wyglądać życie osoby, która wyrusza na ekspedycje polarne, będziecie mieli świetną okazję, by się tego dowiedzieć! Pyrkon odwiedzi bowiem Dagmara Bożek, popularyzatorka nauki, polarniczka, autorka książek o tematyce polarnej. Czekają na Was nie tylko fascynujące opowieści o polarniczkach. Dagmara poprowadzi również warsztaty o tym, co trzeba zrobić, żeby przygotować się do takiej wyprawy. Brzmi to interesująco, nieprawdaż?

Dlaczego warto poznać Dagmarę Bożek?

Jej pasja do badań polarnych zaowocowała udziałem w różnych ekspedycjach. Polarniczka uczestniczyła w 35. Wyprawie Polarnej IGF PAN do Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie i 40. Wyprawie Antarktycznej do Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego na Wyspie Króla Jerzego. Podczas tych wypraw zebrała wiele cennego doświadczenia, przeżyła fascynujące przygody i zyskała niezwykłą wiedzę. 

Co więcej, Dagmara jest laureatką Nagrody Magellana 2020 za biografię Ryszarda Czajkowskiego. Otrzymała również stypendium Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dzięki któremu mogła zrealizować projekt Polarniczki, który został poświęcony kobietom pracującym na stacjach polarnych. To także finalistka konkursu Popularyzator Nauki 2022 w kategorii „Animator”.

Dzięki własnym doświadczeniom, Dagmara poprowadzi fascynującą prelekcję i wprowadzi Pyrkonowiczów do niezwykłego, białego świata. Spotkanie z nią będzie niezwykłą okazją, by poszerzyć horyzonty i dowiedzieć się czegoś więcej o polarnictwie.

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.