Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Zwyciężczyni zeszłorocznej Maskarady prelegentem bloku Fantastyki Dalekowschodniej!

Wiecie, że na Pyrkonie może spotkać Was coś całkiem niezwykłego? Możecie wpaść na swojego duchowego bliźniaka, który tak samo jak Wy potrafi godzinami gadać o jednej książce, możecie znaleźć miłość swojego życia albo w hali wystawców znaleźć absolutnie wyjątkowy kolekcjonerski przedmiot o którym marzycie od lat. Jest tyle możliwości! Możecie też, tak jak – prelegentka bloku Fantastyki Dalekowschodniej wpaść na całego w hobby, które zdominuje całe Wasze życie.

Anna "Nona" Nowicka, Pyrkon 2018 Magister inżynier z bogatą wyobraźnią

Cosplayerka działająca pod szyldem NONA Industries, która przygodę ze swoim hobby zaczęła na Pyrkonie w 2015 roku. Na co dzień pełnoetatowy elektronik i projektantka CAD mogąca pochwalić się tytułem magistra inżyniera mechatroniki. Po pracy każdą wolną chwilę poświęca na tworzenie kostiumów, poszerzanie swojej wiedzy o technikach i poszukiwanie dla siebie nowych wyzwań. Znana głównie ze strojów bogatych we wszelkiego rodzaju elektronikę: od programowalnego oświetlenia po elementy zmechanizowane.

Wielokrotnie nagradzana fanka ramenu

Do jej cosplayowych osiągnięć należą m.in. Grand Prix na Maskaradzie Pyrkonu 2017 (Program Camille z League of Legends) czy główna nagroda w konkursie cosplay na Poznań Game Arena 2016 (Mettaton z Undertale). Występowała kilkukrotnie w roli gościa konwentowego prowadząc prelekcje dotyczące technik tworzenia strojów oraz elektroniki cosplayowej. W wolnych chwilach chodzi na ramen i stara się choć przez sekundę nie planować nowych strojów.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love