Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Na Pyrkonie pojawi się Jason Durall!

Nie lada gratka dla fanów gier na tegorocznym Pyrkonie! Każdy miłośnik gier, i to gier szeroko rozumianych, bo zarówno RPG, jak i komputerowych czy planszówek, będzie miał okazję spotkać Jasona Duralla podczas tej edycji festiwalu. Tak że jeśli chcecie posłuchać o grach RPG samych w sobie albo dowiedzieć się z pierwszej ręki w jaki sposób powstają gry, Jason Durall jest do tego zadania idealną osobą!

Jason już od 40 lat jest związany z grami RPG –  zarówno jako aktywny gracz i ich fan, ale również jako projektant i redaktor. Przez długi czas wolontariacko przyczyniał się do rozwoju gier planszowych oraz współtworzył fanziny i czasopisma poświęcone RPGom, by później rozpocząć karierę w branży gier komputerowych. Objął rolę głównego projektanta odpowiedzialnego za world building w przełomowej grze MMORPG “Shadowbane”, miał też pieczę nad warstwą kreatywną w “Wizard101”, a jeszcze później pracował jako główny projektant przy tytule “Drakensang Online”. Ale nie samymi grami komputerowymi Jason żyje! Odznaczył się również w świecie gier planszowych – jego zróżnicowany dorobek pisarza i projektanta zawiera takie tytuły jak “Basic Roleplay”, “Amber Diceless Roleplaying”, “Conan the Roleplaying Game”, “The Lord of the Rings”, “Supernatural”, “A Game of Thrones”, “Serenity”, “Battlestar Galactica”, “World War Cthulu”, “Achtung! Cthulu”, “John Carter of Mars”, czy “Robert E. Howard’s Conan: Adventures in an Age Undreamed Of”. A to tylko część tytułów z jego dorobku. Obecnie zajmuje się kolejnymi grami – pracuje jako pisarz i redaktor przy “RuneQuest: Roleplaying in Glorantha”, “Lords of the Middle Sea” oraz “Dune”.

Myślę, że istnieje spora szansa, że każdy po spotkaniu z Jasonem będzie chciał spróbować swoich sił w jakiejś grze, a jeśli już dość dobrze zna to medium, to wkręci się w granie jeszcze bardziej! 

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Mróz

Osoba pogrążona we własnych myślach, którą tylko nieliczni potrafią zrozumieć. Kocha książki, mangi i anime. Czytanie rozbudziło w niej miłość do pisania. Bujna wyobraźnia i uwielbienie fantastyki doprowadziły do tego, że chce zyskać moc kreowania nowych światów, w których można spotkać ulubionych bohaterów.