Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Pisarzy na Pyrkonie nigdy za wiele – Krzysztof Piskorski gościem Bloku Literackiego!

Blok Literacki nie przestaje zaskakiwać swoich uczestników! Do wypełnionego głośnymi nazwiskami grona gości dołącza kolejny – tym razem jest to Krzysztof Piskorski! Jego powieści wielokrotnie zdobywały nagrody w naszym kraju, a nawet zostały dostrzeżone w Rosji. Nadchodzący Pyrkon to znakomita okazja, by bliżej poznać Krzysztofa Piskorskiego, jego twórczość oraz zamienić z nim kilka słów i zdobyć autograf tego pisarza.

Krzysztof Piskorski, Pyrkon, Kilka słów o twórczości naszego gościa

Krzysztof Piskorski – pisarz, publicysta, fan historii oraz dobrych książek. Swoje długie doświadczenie w tworzeniu tekstów każdego rodzaju: od literatury, przez gry i scenariusze, po słuchowiska, przekuwa w ciekawe cykle prelekcji i felietonów. Ubiegłoroczny zdobywca nagród Zajdla i Żuławskiego za powieść „Czterdzieści i cztery”, w której słowiańska magia i dziwna technologia odmieniły epokę narodowych wieszczów. Ponadto twórca m.in. nagrodzonego Zajdlem, nominowanego w Rosji do tytułu Fantasy Roku 2017  „Cieniorytu” – opowieści płaszcza i szpady w unikalnym świecie, gdzie cienie są czymś więcej niż tylko brakiem światła.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love