Mikołaj Kołyszko – twórca Podcastu Religioznawczego – po raz kolejny będzie gościem Pyrkonu!
Strefa Naukowa wyciąga kolejnego asa z rękawa. Na tegorocznym Pyrkonie znów zagości twórca Podcastu Religioznawczego – Mikołaj Kołyszko. Tego zdecydowanie nie możecie przegapić.
Mikołaj Kołyszko – kim jest?
Mikołaj to nie tylko religioznawca, ale również założyciel Podcastu Religioznawczego, w którym stara się omawiać fascynujące zjawiska religijne w możliwie najbardziej obiektywny i bezstronny sposób. Jest także autorem książki Groza jest święta, horror-komediowej gry paragrafowej Dziady, część V. Dziady, które nie spieprzają oraz szamanistycznej serii gamebookowej Tajemne Oblicze Świata.
Gdyby tego było mało, to współpracował także z takimi czasopismami, jak: “OkoLica Strachu”, “Magazyn Histeria” oraz portalami Polter.pl, Valkiria.net i Wiadomości24.pl. Jest również byłym redaktorem naczelnym portalu CzytajPL.pl, Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru oraz Magazynu „Masz Wybór”. Mikołaj piastuje też funkcję osobistego researchera mistrza kryminałów retro – Marka Krajewskiego. Został wyróżniony tytułem Dziennikarza Obywatelskiego 2013 Roku.
Mikołaj Kołyszko na Pyrkonie
Na tegorocznym Pyrkonie Mikołaj pojawi się z trzema prelekcjami, które zainteresują wielu z Was, drodzy Pyrkonowicze. Pierwsze z jego wystąpień – “Niewygodna prawda o egzorcyzmach Anneliese Michel – najgłośniejszych egzorcyzmach w dziejach” – z pewnością zaciekawi wszystkich chcących dowiedzieć się czegoś więcej na temat historii, która stała się inspiracją dla trzech filmów fabularnych: “Egzorcyzmów Emily Rose”, “Anneliese: The Exorcist Tapes” oraz “Egzorcyzmów Anneliese Michel”.
Także dwie pozostałe prelekcje będą związane z tematem opętań i egzorcyzmów. Mikołaj Kołyszko przybliży Wam to, co nauka naprawdę mówi o opętaniach oraz opowie o egzorcyzmach w judaizmie, islamie i buddyzmie.
Jeśli więc interesuje Was to zagadnienie, to koniecznie odwiedźcie Strefę Naukową i posłuchajcie prelekcji naszego gościa. Wcześniej możecie zajrzeć na jego Instagrama oraz Facebooka (koniecznie zostawcie po sobie ślad!), gdzie znajdziecie wiele ciekawych informacji.