Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Zgadnijcie kto po raz kolejny odwiedzi Pyrkon! Tak, Peter V. Brett ponownie pojawi się na Festiwalu Fantastyki!

Z nieskrywaną przyjemnością oraz ogromną radością pragniemy ogłosić pierwszego Gościa Strefy Literackiej na Pyrkonie 2024! Jest nim Peter V. Brett, autor znanego i popularnego cyklu demonicznego.

Peter V. Brett – kim jest?

Peter V. Brett, Malowany Człowiek, cykl demoniczny, Pyrkon

Peter V. Brett jest autorem niezwykle popularnego cyklu demonicznego, którego pierwszy tom – Malowany Człowiek – ukazał się w 2008 roku. Cykl demoniczny sprzedał się w ponad czterech milionach egzemplarzy, przetłumaczonych na dwadzieścia siedem języków. Można więc śmiało powiedzieć, że jego powieści znane są jak świat długi i szeroki. 

Akcja cyklu demonicznego toczy się w świecie, gdzie nocą po ziemi grasują demony, których nadrzędnym celem jest atakowanie i mordowanie ludzi. Jedyną ochronę przed nimi zapewniają runiczne kręgi, magiczne artefakty oraz… garść ludzi, którzy nie boją się stawić czoła potworom z otchłani.

Na cykl demoniczny składa się pięć powieści (w Polsce podzielonych na dwie księgi każda), a także z jednej samodzielnej powieści oraz z trzech opowiadań. W Polsce powieści Autora ukazują się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów. 

Peter V. Brett prywatnie 

Peter V. Brett studiował na uniwersytecie w Buffalo, gdzie zdobył licencjat z literatury angielskiej oraz krótko zgłębiał historię sztuki. Zawodowo zajmował się prowadzeniem sklepu z komiksami, a następnie przez dziesięć lat pracował w wydawnictwie medycznym, przez co – jak sam dzisiaj ocenia – roztrwonił najlepszą dekadę swojego życia. 

Od dzieciństwa był fanem fantastyki, komiksów oraz gier fabularnych. Peter podkreśla, że jego pierwszą znaczącą lekturą (taką, wiecie, niezwiązaną z nauką w szkole i pozbawioną obrazków) był Hobbit. Jak sam utrzymuje, była to jedna z rzeczy, która ukształtowała go jako człowieka i pisarza.

Peter V. Brett na Pyrkonie

Fani autora zapewne doskonale pamiętają, że Peter V. Brett już pojawił się na Festiwalu Fantastyki Pyrkon, aby spotkać się ze swoimi fanami. Także tym razem autor weźmie udział w spotkaniach z Wami oraz złoży autografy na egzemplarzach swojej książki. Nie może Was więc zabraknąć na Pyrkonie 2024!


A do tego czasu zerknijcie na media społecznościowe autora: Twitter, Instagram, Facebook.

Awatar autora

O autorze

Martyna Halbiniak

Twierdzi, że nie śpi, bo sen jest świetnym substytutem kawy dla ludzi, którzy mają nadmiar wolnego czasu. Jest też zdania, że czekolada nie pyta - ona po prostu rozumie. Wieczna studentka z wrodzoną niechęcią do dorosłości, bo lubi się ze swoim wewnętrznym nerdem... tfu, dzieckiem. Z zapałem godnym lepszej sprawy przetwarza kawę na literki. Lubi rodzynki w serniczku i cynamon w jabłeczniku.