Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Bumblebee nie tylko w kinach! Cosplayer Thomas DePetrillo na Pyrkonie

Odliczacie już godziny do polskiej premiery Bumblebee 4 stycznia? Mamy dla Was wiadomość, która na pewno umili oczekiwanie. Na tegorocznym Pyrkonie pojawi się Thomas DePetrillo w cosplayu, który jest idealnym odwzorowaniem żółtego transformera z tego filmu! Ma on aż 289 cm wysokości!

Od kostiumów halloweenowych po pracę z największymi markami

Thomas DePetrillo zaczął tworzyć „Ekstremalne” kostiumy 22 lata temu, głównie w ramach konkursów kostiumowych z okazji Halloween. W 2009 dołączył do społeczności cosplayerów, tworząc pierwszy ze swoich sześciu cosplayów Bumblebee. Od tamtego momentu cosplay stał się dla niego pełnoetatowym zajęciem i wybraną ścieżką kariery. Obecnie pod jego nadzorem pracuje cały zespół twórców. Jego klientami są firmy takie jak Chevy, Caribbean Cruise, Disney, Sky Network, Duck Tape czy Hasbro. Prace Thomasa możecie podziwiać też w internecie, gdzie występuje pod nazwą Extreme Costumes.

Kostiumy na miarę Księgi Rekordów Guinessa

Extreme Costumes zdobyło również wiele nagród, w tym nagrodę dla najlepszego kostiumu, „best in show”, podczas Comic Conu w Nowym Jorku oraz Anime Expo, największych wydarzeń tego typu w Ameryce. Prace Thomasa DePetrillo znaleźć można także w Wielkiej Księdze Rekordów Guinessa, gdzie pojawiły się aż czterokrotnie w kategorii największy mobilny cosplay na świecie.

Cosplayer na pełny etat

Thomas nie tylko tworzy cosplaye, nie rezygnuje też z radości, jaką daje mu przywdziewanie ich, dlatego był gościem dziesiątek różnego rodzaju eventów. Jego studio to niemal czterysta metrów kwadratowych powierzchni, po brzegi wypełnionej różnego rodzaju robotami, przypominającej zbrojownię. DePetrillo odnosi sukcesy na platformach takich jak YouTube, Instagram, Facebook oraz Twitch.

Awatar autora

O autorze

Magda Walczak

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.