“Desant Fizyków” – nowa, niezwykła atrakcja Strefy Naukowej!
Wiemy, że z niecierpliwością czekaliście na wieści ze Strefy Naukowej, zastanawiając się, jakie niespodzianki szykujemy dla Was w tym roku. Pozostaje nam więc tylko jedno – uchylić rąbka tajemnicy! Podczas tegorocznego Pyrkonu możecie się spodziewać czegoś niezwykłego! W Strefie Naukowej wyląduje „Desant Fizyków” – grupa studentów z Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Gdańskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego. Przygotowali oni dla Was jedyną w swoim rodzaju atrakcję outdoorową, która z pewnością zachwyci zarówno miłośników nauki, jak i osoby dopiero odkrywające jej uroki.
Czego możecie oczekiwać po “Desancie Fizyków?
Na Pyrkonie pojawi się Laboratorium Fizyczne. Miejsce niezwykłe, w którym będziecie mieli okazję nie tylko poznać podstawowe sprzęty fizyczne. Pojawią się też atrakcje dla tych, którzy uwielbiają przyswajać wiedzę w praktyczny sposób. W Laboratorium Fizycznym sami przeprowadzicie eksperymenty, które rozpalą Waszą ciekawość!
To oczywiście nie wszystko! Zobaczycie również urządzenia zbudowane przez studentów należących do “Desantu Fizyków”, a także miniaturowy model kolejki nadprzewodnikowej! Co to takiego? To innowacyjny pojazd wykorzystujący zjawisko lewitacji magnetycznej dzięki nadprzewodnictwu – zjawisku, które wciąż intryguje naukowców na całym świecie. A Wy będziecie mogli przyjrzeć się temu fascynującemu pojazdowi z bliska!
A że od przybytku głowa nie boli, to szykuje się jeszcze jedna fantastyczna atrakcja! W “Desancie Fizyków” pojawi się również silnik jonowy, który zaprezentują członkowie koła zajmujący się budową rakiety i technologiami kosmicznymi. Taka demonstracja to gratka dla każdego, kto interesuje się kosmosem i nowoczesną inżynierią.
Nie da się ukryć, że powyższe atrakcje outdoorowe zapowiadają się bardzo imponująco. Studenci, którzy przygotowali te wszystkie cudowności, nie tylko z pasją opowiedzą o swojej pracy, ale też chętnie odpowiedzą na Wasze pytania o fizykę, astronomię, inżynierię, a może nawet… tajniki konstrukcji silników rakietowych!