Przeskocz do treści
Instagram Twitter Facebook Search Arrow right YouTube Sign In Sign Out Register User Print Arrow left Logo Date Slogan PL Slogan EN Discord
Strona główna » Pyrkonowy Targ Zimowy

Pyrkonowy Targ Zimowy

Festiwal Fantastyki Pyrkon i Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na Pyrkonowy Targ Zimowy! Fantastyczną imprezę o wyjątkowo grudniowym klimacie. Zobaczcie długo niewidzianych znajomych, spotkajcie się z innymi miłośnikami fantastyki i oczywiście, rozejrzyjcie się wśród wystawców – może traficie na idealne świąteczne prezenty.
Nasz wielki Ork Pork w swojej mikołajowej czapie będzie czekał na Was już 4 i 5 grudnia 2021.

Uwaga! Wejście na teren imprezy jest przez Hol Północny, od strony przystanku Bałtyk.

Bilety

Przedsprzedaż (do 3 grudnia do 23:00)

Bilety normalne – 15 zł

Dzieci od 6. do 13. roku życia – 7,50 zł

Sprzedaż w dniach imprezy

Bilety normalne – 20 zł

Dzieci od 6. do 13. roku życia – 10 zł

Wstęp darmowy na imprezę przysługuje dzieciom do 6. roku życia.

Uwaga! Bilety na Pyrkonowy Targ Zimowy są jednodniowe i jednorazowego wstępu!

Bilet uprawnia do jednorazowego wejścia na teren Targu w godzinach:
– w sobotę, 4 grudnia 2021 od 10:00 do 22:00;
– w niedzielę, 5 grudnia 2021 od 10:00 do 19:00.

Kup bilet w przedsprzedaży!

Atrakcje

Program godzinowy atrakcji

Wish Swapper – podziel się życzeniami

Chcielibyście sprawić komuś miłą niespodziankę? Dołączcie do naszej akcji Wish Swapper i wymieńcie się z innymi świątecznymi życzeniami! Na czym polega akcja? Przynosicie swoją karteczkę z życzeniami albo wypisujecie ją na miejscu. Zostawiacie ją u nas, a w zamian otrzymujecie karteczkę z życzeniami od innego Pyrkonowicza. Złóżcie komuś życzenia szczęścia, dobrze spędzonego czasu z poleconą książką lub serialem, napiszcie po prostu coś miłego, stwórzcie haiku, albo i epopeję! Podzielmy się magią świąt z innymi i sprawmy, że Pyrkonowy Targ Zimowy będzie niezapomnianym wydarzeniem dla nas wszystkich!

Cosplay – Konkurs i pokaz strojów

Cosplay jest nieodłączną częścią każdego Pyrkonu i każdego pyrkonowego wydarzenia, dlatego właśnie również na naszym Pyrkonowym Targu Zimowym nie mogło go zabraknąć! Przygotowaliśmy dla Was aż dwie cosplayowe atrakcje – konkurs cosplay i pokaz, w którym może wziąć udział każdy Pyrkonowicz. W tej edycji czekamy na Was ze specjalną kategorią zimową!

Games Room

Podobnie jak na Pyrkonowym Targu Letnim w games roomie spośród dziesiątek tytułów znajdziecie propozycje dla dwóch, czterech, a nawet i ośmiu graczy! Zagracie w planszówki dobrze znane przez wszystkich, ale także te, które już nie każdy kojarzy, z przystępną mechaniką, lub o wysokim progu wejścia, umacniające więzi poprzez kooperacje, albo nastawione na rywalizację versusy.

Bractwo Wojowników Kruki

Podobnie jak w czasie edycji letniej, w grudniu też będziecie mogli odwiedzić wczesnośredniowieczną wioskę Kruków, a dodatkowo obejrzeć pokazy walki, posłuchać o wikińskich tradycjach, ucztach i rzemiośle. A jako, że spotkamy się w okresie zimowym, blisko skandynawskiego święta Yule, to wioska przywita Was zimowym klimatem i uchyli rąbka tajemnicy jak wikingowie z zimami sobie radzili. A może przy okazji znajdziecie odpowiedź na pytanie czy św. Mikołaj to nie przypadkiem Odyn we własnej osobie?

Wioska Dalekowschodnia

Jeżeli zamiast „Last Christmas” wyczekujecie „Padoru, padoru” , a waza playlista na Netflixie wypełniona jest koreańskimi dramami, to nie może Was zabraknąć w naszej Wiosce Dalekowschodniej. Uzbrójcie się więc w śnieżynkowy nastrój i mnóstwo pozytywnej energii! Co takiego przygotowaliśmy? Całą masę atrakcji! Świąteczne drzewko życzeń Tanabata, Omikuji – tym razem wróżby otrzymają nową, zimową odsłonę, strzelnicę NERF, azjatyckie gry planszowe – w które chętnie was wprowadzimy, a także różne warsztaty, w tym pisanie imion po japońsku czy robienie omamori (japońskich talizmanów ochronnych).

Wioska League of Legends

Na Targu znajdziecie również wioskę League of Legends tworzoną przez Project:League. Znajdą się tam atrakcje zarówno dla młodszych jak i starszych fanów tego uniwersum! Wyzwólcie więc swoją kreatywność przy Poro-kolorowankach, sprawdźcie wiedzę na maturze z LoLa oraz celność podczas strzelania do minionów! Ponadto mamy coś w zanadrzu dla entuzjastów cosplayu i propów – na strefie czeka na Was pokaźny arsenał broni z Fields of Justice oraz kilka innych niespodzianek Po stoisku oprowadzą was prawdziwi zapaleńcy cosplayu i uniwersum League of Legends. Chętnie odpowiedzą na Wasze pytania lub podzielą się interesującą ciekawostką

Strefa Gier Retro

Ponownie na Pyrkonowym Targu będzie na Was czekała masa zabawy z grami w starym stylu! Znajdziecie tam samo dobro – stanowiska z grami z platformy Gog, takimi jak Doom, Diablo lub HoMaM, maszyny do Virtual Pinballa, Maszyny Arcade oraz tradycyjne konsole.

Warsztaty artystyczne

Robótki ręczne, nitka z igłą i różnorodne materiały połączone wizją artystyczną to Twój żywioł? Dla artystycznych dusz (i tych mniej artystycznych też!) pragnących wyżyć się twórczo, na Pyrkonowym Targu Zimowym, też coś się znajdzie! W trakcie Targu będziecie mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych, które specjalnie dla Was przygotują nasi wystawcy:

Warsztaty z podstaw filcowania na sucho, w trakcie których wykonacie własną, niepowtarzalną małą rzeźbę. Warsztaty dedykowane są początkującym, a poprowadzi je Agna Wool Art. Warsztaty odbędą się w dwóch terminach: Sobota 17.00-18.30 Niedziela 14.30-16.00

Warsztaty dla fanów estetyki postapokaliptycznej od Wasted Couture, podczas których spojrzycie na nowo na materiały, które na co dzień traktujemy jak odpady. Jeśli macie ochotę na biżuterię i akcesoria w alternatywnym stylu, to koniecznie odwiedźcie to stoisko. Warsztaty odbędą się w sobotę w godzinach 12.00-15.00.

Na wszystkie warsztaty będą obowiązywały zapisy na stoisku wystawcy, w danym dniu. Liczba miejsc ograniczona, więc warto się pospieszyć.

#cisneklate – pierwsza pomoc w VR

Wirtualna rzeczywistość rozwija się w ogromnym tempie. Dzięki temu możemy połączyć przyjemne z pożytecznym, a wręcz niezbędnym Co jak co, ale porządni fantastyczni bohaterowie potrafią uratować życie swoje jak i swoich kompanów. Także i wy powinniście umieć zaoferować pierwszą pomoc potrzebującym. Z tego powodu na Targach odwiedzi nas fundacja #cisneklate . Na ich stanowisku będziecie mogli nauczyć się opatrywać rany w fantastycznym wydaniu – od bandażowania głów trolli, przez uciskanie klatki piersiowej krasnoludom, aż po naukę wykorzystywania defibrylatorów szkoleniowych AED na elfach. A to wszystko będzie się działo w wirtualnej rzeczywistości VR przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu z czujnikami do pomiaru jakości prowadzonych działań ratowniczych.

Wystawcy

LISTA WYSTAWCÓW

Mapa wystawców na Pyrkonowym Targu Zimowym