Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Strona główna » PyrStudio – Wywiady

PyrStudio – Wywiady

Co Christopher Judge sądzi o Polsce? Jak Epic Voice Guy rozpoczął karierę? Kto jest mentorem Adama Koebela? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących twórców fantastyki, trafiliście we właściwe miejsce. Zapraszamy do obejrzenia wywiadów z pyrkonowymi gośćmi z ostatnich lat.

2019

Jeff Richards [ENG]

Dzięki wywiadowi z naszym gościem poznacie między innymi zakulisowe historie na temat „Zewu Cthulu”, różnice pomiędzy rpgowym „Zewem” a jego odsłoną komputerową czy wpływ muzyki na powstawanie gier. Jeff Richards opowiedział nam także o swoich początkach w zamierzchłych latach 70., inspiracjach przy tworzeniu gier i czym zaskoczył go Pyrkon. Rozmowę przeprowadziła nieoceniona Marysia „Merry” Piątkowska.

Pyrkon 2019 || Jeff RIchards [ENG]

Do PyrStudia w tym roku zajrzał również Jeff Richards. Dzięki wywiadowi z naszym gościem poznacie między innymi zakulisowe historie na temat „Zewu Cthulu”, różnice pomiędzy rpgowym „Zewem” a jego odsłoną komputerową czy wpływie muzyki na powstawanie gier. Jeff Richards opowiedział nam także o swoich początkach w zamierzchłych latach 70., inspiracjach przy tworzeniu gier i czym zaskoczył go Pyrkon.

Keiko Kikkawa [ENG]

Czy Japończycy wiedzą dużo o Polsce? Czym różni się polski rynek komiksów od japońskiego? Do czego Keiko Kikkawa musiała się w Polsce przyzwyczaić? Jak zaistnieć na rodzimej scenie komiksowej? Ile wersji miała manga Keiko „Polife”? O tych i wielu innych kwestiach opowiada w naszym wywiadzie Keiko Kikkawa, pochodząca z Kraju Kwitnącej Wiśni artystka, rysowniczka i animatorka. Keiko mieszka aktualnie w Polsce i tu rozwija swoją karierę. Jej najnowsza manga „Polife” opowiada o podróży przez naszą kulturę z perspektywy osoby wychowanej w Japonii.

Pyrkon 2019 || Keiko Kikkawa [ENG]

Czy Japończycy wiedzą dużo o Polsce? Czym różni się polski rynek komiksów od japońskiego? Do czego Keiko Kikkawa musiała się w Polsce przyzwyczaić? Jak zaistnieć na rodzimej scenie komiksowej? Ile wersji miała manga Keiko „Polife”? O tych i wielu innych kwestiach opowiada w naszym wywiadzie Keiko Kikkawa, pochodząca z Kraju Kwitnącej Wiśni artystka, rysowniczka i animatorka.

Adam Koebel [ENG]

Kto jest mentorem Adama Koebela? Jak narodził się pomysł na Dungeon World? Kiedy w czasie sesji Adama dopada trema? Czy tak znany Mistrz Gry ma czas na grę dla przyjemności? Co Adam myśli o przyszłości Game Designerów? Jeżeli chcecie usłyszeć odpowiedzi na te pytania, zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Adamem Koebelem – współtwórcą wielokrotnie nagradzanej gry fabularnej Dungeon World, a także stałym bywalcem rozmaitych, poświęconych erpegom kanałów na Twitchu i YouTubie. Adam angażuje się w rozmaite projekty, przeprowadził w swoim życiu setki godzin kampanii rpg, zna się na fantasy i wie co nieco o science-fiction, a do tego bardzo chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami! Posłuchajcie więc, co ciekawego ma do opowiedzenia tym razem!

Pyrkon 2019 || Adam Koebel [ENG]

Kto jest mentorem Adama Koebela? Jak narodził się pomysł na Dungeon World? Kiedy w czasie sesji Adama dopada trema? Czy tak znany Mistrz Gry ma czas na grę dla przyjemności? Co Adam myśli o przyszłości Game Designerów?

Michał Gołkowski [PL]

W jakim wieku Michał Gołkowski zaczął pisać swoją pierwszą książkę? Kim jest Sonia, pierwowzór kobiety-stalkera? Jak doprowadzić do wydania po polsku ulubionej serii? Jak wygląda proces twórczy autora cyklu S.T.A.L.K.E.R.? Co Michała ciągnie do Czarnobyla? Odpowiedzi na te, a także na wiele innych pytań usłyszycie w naszym wywiadzie z Michałem Gołkowskim, polskim pisarzem i tłumaczem. Jeżeli więc ciekawi Was, dlaczego Michał nie lubi tłumów, jak szybko jest w stanie pisać, a także co sądzi na temat szczegółowych planów i pisarskich notatek, obejrzyjcie koniecznie!

Pyrkon 2019 || Michał Gołkowski [PL]

W jakim wieku Michał Gołkowski zaczął pisać swoją pierwszą książkę? Kim jest Sonia, pierwowzór kobiety-stalkera? Jak doprowadzić do wydania po polsku ulubionej serii? Jak wygląda proces twórczy autora cyklu S.T.A.L.K.E.R.? Co Michała ciągnie do Czarnobyla? Odpowiedzi na te, a także na wiele innych pytań usłyszycie w naszym wywiadzie z Michałem Gołkowskim, polskim pisarzem i tłumaczem.

Robert M. Wegner [PL]

Na Pyrkonie 2019 mieliśmy okazję gościć Roberta M. Wegnera – pięciokrotnego laureata Nagrody im. Janusza A. Zajdla, dwukrotnie wyróżnionego Sfinksem – autora świetnej serii fantasy „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”. Co, jego zdaniem, wyróżnia Pyrkon na tle innych imprez? Skąd czerpie inspiracje do swoich powieści? Czy pisarz ma czas na hobbystyczne czytanie? Jak jego książki przyjęły się w Rosji i jakie rynki wydawnicze planuje jeszcze zawojować? O czym jeszcze rozmawialiśmy z naszym gościem? Obejrzyjcie nasz wywiad i przekonajcie się sami.

Pyrkon 2019 || Robert M. Wegner [PL]

Na Pyrkonie 2019 mieliśmy okazję gościć Roberta M. Wegnera – pięciokrotnego laureata Nagrody im. Janusza A. Zajdla, dwukrotnie wyróżnionego Sfinksem – autora świetnej serii fantasy „Opowieści z meekhańskiego pogranicza”. Co, jego zdaniem, wyróżnia Pyrkon na tle innych imprez? Skąd czerpie inspiracje do swoich powieści? Czy pisarz ma czas na hobbystyczne czytanie?

Bumblebee (Thomas DePetrillo) [ENG]

Jednym z gości Pyrkonu 2019 był Thomas DePetrillo, który w Poznaniu pojawił się w ogromnym cosplayu Bumblebee z Transformersów. W wywiadzie udzielonym Marii „Merry” Piątkowskiej opowiedział o swojej drodze ku marzeniom, o początkach swojej kariery w czasach przed internetem, o tym, co napędza go w dalszych działaniach pod szyldem Extreme Costumes, oraz udzielił rad początkującym cosplayerom. Czy olbrzymi Transformer jest w stanie zmieścić się na maleńkiej pyrkonowej kanapie? Obejrzyjcie nasz wywiad z Thomasem DePetrillo i przekonajcie się sami!

Pyrkon 2019 || Bumblebee (Thomas DePetrillo) [ENG]

Jednym z gości Pyrkonu 2019 był Thomas DePetrillo, który w Poznaniu pojawił się w ogromnym cosplayu Bumblebee z Transformersów. W wywiadzie udzielonym Marii „Merry” Piątkowskiej opowiedział o swojej drodze ku marzeniom, o początkach swojej kariery w czasach przed internetem, o tym, co napędza go w dalszych działaniach pod szyldem Extreme Costumes oraz udzielił rad początkującym cosplayerom.

Chris Birch [ENG]

Jak osiągnąć sukces na Kickstarterze? Dlaczego połączenie Cthulhu i nazistów było takie oczywiste? Skąd pochodzi wiedza Chrisa Bircha na temat mody? W co twórca Modiphius Entertainmen gra w czasie wolnym? Na te i wiele innych pytań odpowie Wam Chris Birch założyciel Modiphius Entertainment i game designer, zajmujący się, między innymi, Achtung! Cthulhu. Jeżeli pragniecie dowiedzieć się więcej o rynku produkcji gier, inspiracjach, których warto szukać w historii II Wojny Światowej, albo co Chris Birch planuje stworzyć w najbliższym czasie – usiądźcie wygodnie i oglądajcie wywiad zrealizowany w czasie Pyrkonu 2019.

Pyrkon 2019 || Chris Birch [ENG]

Jak osiągnąć sukces na Kickstarterze? Dlaczego połączenie Cthulhu i nazistów było takie oczywiste? Skąd pochodzi wiedza Chrisa Bircha na temat mody? W co twórca Modiphius Entertainmen gra w czasie wolnym? Na te i wiele innych pytań odpowie Wam Chris Birch założyciel Modiphius Entertainment i game designer, zajmujący się, między innymi, Achtung!

Christopher Judge [ENG]

Co Christopher Judge sądzi o Polsce i Pyrkonie? Jak wspomina nagrania do „God of War”? Czy praca przy grze komputerowej jest trudniejsza od pracy w filmie lub serialu? Czy chciałby wystąpić w innej grze? W wywiadzie przeprowadzonym przez Marię „Merry” Piątkowską znajdziecie odpowiedzi na te pytania! Usłyszycie także niesamowite ciekawostki zza kulis jednej z najpopularniejszych gier wszech czasów, dowiecie się, co nasz gość myśli o odgrywanym przez siebie Kratosie i być może nauczycie się również punktualności. Obejrzyjcie naszą rozmowę i przekonajcie się, co do powiedzenia ma Christopher Judge!

Pyrkon 2019 || Christopher Judge [ENG]

Co Christopher Judge sądzi o Polsce i Pyrkonie? Jak wspomina nagrania do „God of War”? Czy praca przy grze komputerowej jest trudniejsza od pracy w filmie lub serialu? Czy chciałby wystąpić w innej grze? W wywiadzie przeprowadzonym przez Marię „Merry” Piątkowską podczas tegorocznego Pyrkonu poznacie odpowiedzi na te pytania!

Stan Sakai [ENG]

Co mają wspólnego Stan Sakai i Śpiąca Królewna Disneya?  Dlaczego łączenie pasji i pracy może stać się klątwą?  Jak twórca Usagiego Yojimbo rysuje?  Czego bał się Stan, gdy zaczynał swoją pracę z Usugim?  Jakie nadzieje ma w związku z przyszłością komiksu?  Te i wiele innych kwestii porusza w rozmowie z nami Stan Sakai, znany rysownik komiksów i twórca przygód Usagiego Yojimbo. Jeżeli chcecie poznać kilka tajemnic rynku komiksów, usłyszeć nieco anegdot z życia Stana i posłuchać o tym, jak dorastał Usugi Yojimbo, zapraszamy do oglądania!

Pyrkon 2019 || Stan Sakai [ENG]

Co ma wspólnego Stan Sakai i Śpiąca Królewna Disneya? Dlaczego łączenie pasji i pracy może stać się klątwą? Jak twórca Usagiego Yojimbo rysuje? Czego bał się Stan, gdy zaczynał swoją pracę z Usugim? Jakie nadzieje ma w związku z przyszłością komiksu?

Mark Rein Hagen [ENG]

Jak zaczęła się jego przygoda z RPG? Czy pasja, jeśli stanie się źródłem utrzymania, nadal cieszy? Jakie są główne różnice pomiędzy tworzeniem gier a pisaniem scenariuszy do produkcji telewizyjnych? Te i wiele innych kwestii poruszy Mark Rein Hagen, twórca nie tylko gier fabularnych, ale również karcianych, komputerowych oraz planszowych, znany najlepiej jako autor gier z uniwersum Świata Mroku. Jeśli ciekawi Was, jakie nadzieje Mark wiąże z rynkiem RPG albo czym jeszcze się pasjonuje, to koniecznie obejrzyjcie wywiad, który przeprowadziliśmy z nim podczas Pyrkonu 2019!

Pyrkon 2019 || Mark Rein Hagen [ENG]

Jak zaczęła się jego przygoda z RPG? Czy pasja, jeśli stanie się źródłem utrzymania, nadal cieszy? Jakie są główne różnice pomiędzy tworzeniem gier, a pisaniem scenariuszy do produkcji telewizyjnych? Te i wiele innych kwestii poruszy Mark Rein Hagen, twórca nie tylko gier fabularnych, ale również karcianych, komputerowych oraz planszowych, znany najlepiej jako autor gier z uniwersum Świata Mroku.

2018

Jon Bailey „Epic Voice Guy” [ENG]

Jak Jon Bailey rozpoczął pracę lektora? Na czym polega praca aktora dubbingowego? Jak udało mu się wybić? Co w pracy lektora jest najtrudniejsze? Co łączy Pyrkon i San Diego Comic Con? Jak podoba mu się Polska? Jakie są jego wrażenia po Pyrkonie? 🙂 Jakie rady dał Jon Bailey dla początkujących lektorów? O tym opowiada w wywiedzie przeprowadzonego podczas Pyrkonu.

Jon Bailey „Epic Voice Guy” | Wywiad Pyrkon 2018

Jon Bailey „Epic Voice Guy” naszym gościem w czasie Pyrkonu 2018. Amerykański lektor i aktor dubbingowy znany między innymi z serii Honest Trailers, amerykańskich zwiastunów filmowych oraz głosu lektorskiego na wielu amerykańskich kanałach YouTube. Dzięki uprzejmości Jona w naszym fantastycznym PyrStudiu zrealizowaliśmy wywiad, w którym opowiada: Jak rozpoczął pracę lektora?

Felicia Day [ENG]

Co jara ją w fantastyce? Jak zaczęła się jej przygoda z YouTube? Co ma wspólnego z Polską? Jak przypadł jej do gustu nasz kraj? Jakie są jej wrażenia po Pyrkonie? Tego i wielu innych rzeczy dowiecie się z wywiadu z Felicią Day?

Felicia Day | Wywiad Pyrkon 2018

Felicia Day była naszym gościem w czasie Pyrkonu 2018. Amerykańska aktorka znana między innymi z serii Super Natural, symbol kultury geeków oraz YouTuberka. Dzięki uprzejmości Felicii w naszym fantastycznym PyrStudiu zrealizowaliśmy wywiad, w którym opowiada: – Co jara ją w fantastyce? – Jak zaczęła się jej przygoda z YouTube?

Mark Morrison [ENG]

Czy projektowanie scenariuszy do klasycznych gier RPG różni się od przygotowania historii do komputerowych odpowiedników? Który okres historyczny wg Marka jest najbardziej atrakcyjny dla przygody w świecie H.P. Lovecrafta? Zachęcamy do obejrzenia wywiadu.

Mark Morrison | Wywiad Pyrkon 2018

Mark Morrison powiedział kilka ciepłych słów o nas 🙂 Czy projektowanie scenariuszy do klasycznych gier RPG różni się od przygotowania historii do komputerowych odpowiedników? Który okres historyczny wg Marka jest najbardziej atrakcyjny dla przygody w świecie H.P. Lovecrafta? O czym jeszcze z Markiem rozmawiała Maria „Merry” Piątkowska?

Kurumi – zdobywczyni Grand Prix Maskarady 2018 [POL]

Łukasz Białozor zaprosił do wywiadu Magdę Orzechowską, czyli Kurumi Cos&Play. Jak wyglądały jej przygotowania? Czy konkurs mogą wygrać również osoby, które niedawno zaczęły przygodę z cosplayem? Jakie rady dla stawiających pierwsze kroki ma Magda? Posłuchajcie i przekonajcie się sami.

Wywiad z Kurumi – zdobywczyni Grand Prix Maskarady | Pyrkon 2018

Perła w koronie programu Pyrkonu – konkurs cosplay Maskarada. W każdej edycji przyjmujemy setki zgłoszeń do konkursu. Wybór laureatów nie jest łatwy, a zwycięstwo w Maskaradzie to prawdziwne ukoronowanie umięjętności cosplayerskich 🙂 Łukasz Białozor zaprosił do wywiadu Magdę Orzechowską, czyli Kurumi Cos&Play. Magda zdobyła Grand Prix tegorocznej Maskarady 🏆 🙂 Jak wyglądały jej przygotowania?

Leszek Błaszkiewicz [POL]

Łukasz Białozor z IGN Polska udał się w gwiezdną podróż z dr Leszkiem Błaszkiewiczem. Z obszernego wywiadu dowiecie się: ➡ Czy Ziemia jest płaska? 😛 ➡ Czy napęd warp jest w zasięgu naszej technologii? ➡ Czy skolonizujemy Marsa? ➡ Czy poznanie pozaziemskiej cywilizacji będzie nieprzyjemne? Miłego oglądania!

Czy ziemia jest płaska? Leszek Błaszkiewicz | Wywiad Pyrkon 2018

Łukasz Białozor z IGN Polska udał się w gwiezdną podróż z dr Leszkiem Błaszkiewiczem, który od 15 lat mieszka w Olsztynie i związany jest z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim oraz z Olsztyńskim Planetarium. Bardzo duży nacisk kładzie na popularyzację nauki i drugiej ze swych pasji – fantastyki.