Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Aleksandra Janusz prelegentką Pyrkonu, czyli w Bloku Literackim jest także miejsce dla umysłów ścisłych

Lista prelegentów Bloku Literackiego staje się coraz bardziej imponująca! Wszystko przez Aleksandrę  Janusz, która właśnie dołączyła do tego grona. Jako prelegentka łączy ona świat literatury ze światem nauki. Wybór jej prelekcji to znakomita decyzja dla każdego, kto interesuje się tym zagadnieniami.

Kim jest Aleksandra Janusz?

Aleksandra Janusz, Festiwal Fantastyki Pyrkon, Pyrkon 2018 Rocznik 1980, urodzona w Warszawie. Doktor neurobiologii, obecnie pracuje w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie. Debiutowała w „Science Fiction” 4/2001 opowiadaniem „Z akt miasta Farewell”, jest autorką powieści „Dom wschodzącego słońca” oraz trzech tomów serii science fantasy „Kroniki rozdartego świata” – „Asystent czarodziejki”,  „Utracona Bretania” i „Cień Gildii”.  Publikowała opowiadania i artykuły publicystyczne w internetowym magazynie Fahrenheit, w magazynie mangi i anime „Kawaii” oraz w innych czasopismach. Uzależniona od książek, czyta wszystko; nie jest gatunkistką. Zawodowo zajmuje się molekularnymi mechanizmami rozwoju neuronów, pamięci i uczenia się.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love