Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Aleksandra Janusz prelegentką Pyrkonu, czyli w Bloku Literackim jest także miejsce dla umysłów ścisłych

Lista prelegentów Bloku Literackiego staje się coraz bardziej imponująca! Wszystko przez Aleksandrę  Janusz, która właśnie dołączyła do tego grona. Jako prelegentka łączy ona świat literatury ze światem nauki. Wybór jej prelekcji to znakomita decyzja dla każdego, kto interesuje się tym zagadnieniami.

Kim jest Aleksandra Janusz?

Aleksandra Janusz, Festiwal Fantastyki Pyrkon, Pyrkon 2018 Rocznik 1980, urodzona w Warszawie. Doktor neurobiologii, obecnie pracuje w Międzynarodowym Instytucie Biologii Molekularnej i Komórkowej w Warszawie. Debiutowała w „Science Fiction” 4/2001 opowiadaniem „Z akt miasta Farewell”, jest autorką powieści „Dom wschodzącego słońca” oraz trzech tomów serii science fantasy „Kroniki rozdartego świata” – „Asystent czarodziejki”,  „Utracona Bretania” i „Cień Gildii”.  Publikowała opowiadania i artykuły publicystyczne w internetowym magazynie Fahrenheit, w magazynie mangi i anime „Kawaii” oraz w innych czasopismach. Uzależniona od książek, czyta wszystko; nie jest gatunkistką. Zawodowo zajmuje się molekularnymi mechanizmami rozwoju neuronów, pamięci i uczenia się.

Awatar autora

O autorze

Szymon Firlik

Miłośnik starej trylogii SW i LOTR, który żałuje, że wciąż nikt nie nakręcił ekranizacji "Hobbita". Jego ukochany film SF to "Plan dziewięć z kosmosu". Motto życiowe: „jeszcze tylko jeden odcinek i biorę się za robotę”.