Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Dożywocie na Pyrkonie. Marta Kisiel w Bloku Literackim!

Nadal czekacie na wieści z Bloku Literackiego? W takim razie mamy dla Was świetną wiadomość – na Pyrkonie pojawi się także Marta Kisiel – autorka ukochanego przez czytelników cyklu Dożywocie oraz nominowanej w 2015 roku do Nagrody im. Janusza Zajdla powieści Nomen omen. W tym roku na Pyrkonie ma premierę jej najnowsza książka pod tytułem Toń!.

Odludne zwierzę o romantycznej naturze

Marta Kisiel pyrkon dożywocie

Fot. Malwina Musialska

Przez większość czasu udaje, że robi coś konstruktywnego, czyli niewiele z niej pożytku.
Przebrzydła polonistka, beznadziejnie zakochana w romantyzmie i twórczości Juliusza Słowackiego, który wielkim poetą był. Zwierzę odludne, występuje przede wszystkim w środowisku domowym, rzadko wyłaniając się na światło dzienne.
Zadebiutowała opowiadaniem Rozmowa dyskwalifikacyjna („Fahrenheit” nr 53/2006). Być może uwierzyłaby w zjawiska nadprzyrodzone, gdyby się o jakieś potknęła, co wcale nie zmienia faktu, że fantastykę czyta namiętnie, a nawet i pisuje. Żadnym tematem nie wzgardzi, począwszy od aniołów w bamboszach (Dożywocie, antologia Kochali się, że strach, Fabryka Słów 2007), przez trupy (Przeżycie Stanisława Kozika, „Science Fiction, Fantasy i Horror” nr 44/2009) aż po nawiedzone zamtuzy (Nawiedziny, antologia Nawiedziny, Fabryka Słów 2009) i insze paskudztwa.
Ot, żelazna konsekwencja…

 

Źródło: http://lubimyczytac.pl/autor/30470/marta-kisiel

Awatar autora

O autorze

Magda Walczak

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.