Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Janusz „SasQ” Ruda dołącza do grona prelegentów zapraszanych Bloku Larpowego w Strefie Fabularnej

Artysta kaletnik. Janusz „SasQ” Ruda tworzy kostiumy i dodatki inspirowane fantastyką: od drobnej galanterii, po epicki rynsztunek. W skórze naturalnej pracuje od 9 lat.

witcher school, Janusz "SasQ" Ruda, pyrkon, strefa fabularna, larp, prelegent Jego prace doceniło i wykorzystało nie tylko środowisko larpowe, ale też branża gier elektronicznych. Janusz „SasQ” Ruda nie jest rzemieślnikiem, a prawdziwym wirtuozem

Niestraszne mu ani projekty własne, ani cosplaye. Uwielbia detale, które nadają przedmiotom indywidualny charakter i nie boi się zarywać nocy, by uzyskać coś wyjątkowego. Do szczególnych projektów, przy jakich pracował, należy wliczyć bycie mistrzem rzemiosła podczas gry fabularnej The Witcher School, sędziowanie Maskarady podczas Pyrkonu 2016 i współpracę przy tworzeniu takich strojów jak kostium Kratosa, wykorzystanego do oficjalnej promocji God of War. Aktualnie przygotowuje się do uzyskania tytułu mistrza kaletniczego.

Podczas tegorocznego Pyrkonu opowie o swoich doświadczeniach z rzemiosłem i podzieli się z wami tajnikami pracy w skórze.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love