Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
GościeGuests Kup bilet

Kobieta o wielu talentach odwiedzi Blok Komiksowy, czyli Maria Lengren w Poznaniu!

Znacie takich ludzi, którzy robią tak szaloną liczbę rzeczy, mają tak wiele talentów, że zastanawiacie się, jak to jest możliwe? Maria Lengren, kolejna prelegentka Bloku Komiksowego, jest właśnie taką osobą! Wpadnijcie więc na Pyrkon posłuchać tej niezwykłej osoby.

Maria Lengren Jedna kobieta – wiele stanowisk

Współwłaścicielka, redaktor i koordynator prac w wydawnictwie Planeta Komiksów. Od kilku lat udziela się w branży komiksowej także jako tłumacz z j. angielskiego i scenarzysta. Między innymi w niedawno wydanej antologii Polish Porno Graphics – przedsięwzięciu, które mobilizuje polskich rysowników do tworzenia komiksów erotycznych (trwają już prace nad scenariuszami do części drugiej).

Piękny głos i zainteresowanie mackami

Absolwentka Łódzkiej Akademii Muzycznej. Poza komiksem zajmuje się muzyką, śpiewa w kilku zespołach, pisze o komiksie i popkulturze oraz gromadzi cenną wiedzę o mackowatych potworach z kosmosu.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love