Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Magdalena Kozak dołącza do licznego grona gości Bloku Literackiego!

Blok Literacki nie ustaje w wysiłkach, by tegoroczny Pyrkon przeszedł do historii jako piekielnie silnie obsadzony. Dowodem na to jest kolejna osoba dołączająca do grona gości! Tym razem powiększyło się ono o Magdalenę Kozak, autorkę znaną z trylogii „Vesper”, „Fioletu”, „Paskudy” i „Łez Diabła”. Jej książki otrzymały wiele nominacji do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Festiwal Fantastyki Pyrkon 2018 to wyśmienita okazja dla fanów pisarki do spotkania z nią i poznania nowych informacji na temat jej twórczości!

Czym na co dzień zajmuje się Magdalena Kozak?

Najwię Magdalena Kozak, Pyrkon 2018, blok literacki kszy wojownik wśród polskich fantastów. Sprawdzony w ogniu walki, na konwentach i nad klawiaturą. Jak na lekarza ratunkowego tudzież zawodowego żołnierza wygląda całkiem niewinnie.

Magda jest kapitanem w 2. Grupie Poszukiwawczo-Ratowniczej w Mińsku Mazowieckim. Dwukrotnie uczestniczyła w misji w Afganistanie w ramach VII i XII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego; została ranna podczas ostrzału rakietowego. W warunkach cywilnych można ją czasem zauważyć na dyżurze w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym lub w karetce pogotowia.

Najważniejsze dokonania literackie gościa tegorocznego Pyrkonu

Jej debiutem książkowym była powieść “Nocarz” wydana w 2006 roku (w 2009 zespół Closterkeller nagrał piosenkę o tym samym tytule inspirowaną treścią powieści, powstał również bardzo interesujący teledysk). Kontynuację tej powieści stanowią książki “Renegat” i “Nikt” (wszystkie były nominowane do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, odpowiednio za 2006, 2007 i 2008 rok). Kolejne powieści to “Fiolet” (2010), “Paskuda” (2012) i “Łzy Diabła” (2015) – ta ostatnia również nominowana do Nagrody im. J. A. Zajdla oraz do Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego. Ponadto Magda jest autorką wielu opowiadań, z których dwa: “Sznurki Przeznaczenia” (2008) oraz “Strasznie mi się podobasz” (2011) również były nominowane do Nagrody im. A. Zajdla.

W 2016 roku “Nocarz”, “Renegat” i “Nikt” zostały wydane na rynku anglojęzycznym jako “Nighter”, “Renegade” i “Nobody”, cykl doczekał się również wydania zbiorczego zatytułowanego “Vesper”.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love