Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Ponownie witamy Ignacego Trzewiczka, gościa Bloku Gier bez Prądu!

W 2018 roku na Festiwal Fantastyki Pyrkon powróci Ignacy Trzewiczek! Jeden z najbardziej znanych twórców gier planszowych po raz kolejny zaszczyci swoją obecnością Blok Gier bez Prądu. Do najważniejszych jego dzieł należą między innymi Osadnicy: Narodziny Imperium oraz Robinson Crusoe: Przygoda na przeklętej wyspie. Gry gościa Pyrkonu 2018 cieszą się sporą popularnością wśród miłośników planszówek. Ignacy Trzewiczek tworzy również gry RPG – współtworzył choćby wraz z Michałem Oraczem i Marcinem Blachą kultową Neuroshimę.

Ignacy Trzewiczek – urodzony w Katowicach, rocznik ’76. Twórca gier RPG oraz planszowych, były redaktor naczelny magazynu „Portal”, autor gier Neuroshima RPG oraz Monastyr RPG (wraz z Michałem Oraczem oraz Marcinem Blachą). Twórca bestsellerowych w ostatnich latach gier planszowych Robinson Crusoe oraz Osadnicy: Narodziny Imperium. W zeszłym roku ukazała się jego najnowsza gra – Pierwsi Marsjanie, jedna z pierwszych na świecie gier planszowych zintegrowanych z dedykowaną aplikacją mobilną.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love