Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Poznański pisarz prelegentem na Pyrkonie! Bohdan Głębocki pojawi się w Bloku Literackim

Prelegenci Bloku Literackiego potrafią robić niesamowite rzeczy. Bohdan Głębocki na przykład potrafi przenieść Was w czasie bez żadnego wehikułu. Jego książki pozwalają natychmiast znaleźć się w przedwojennym Poznaniu i ujrzeć miasto, jakiego nie znaliście.

bohdan gębocki pyrkon Ciężki przypadek literaturoholizmu

Bohdan Głębocki to nałogowy czytelnik, z rozpoznaniem uzależnienia od literatury popularnej. Pasje czytelnicze dzieli między fantastykę, kryminał i sensację. W przygodzie z fantastyką przeszedł od twardej science fiction, przez horror, baśniową fantasy do steam- i diesel-punku.

Pistolety maszynowe i magia, czyli o twórczości

Z wykształcenia jest historykiem, choć studiował także informatykę. W pisaniu – jak dotąd – nie wychodzi poza dwudziestolecie międzywojenne, natomiast rodzinny Poznań zdarza mu się opuszczać. Akcja jego powieści – „Muszej Góry” i „Ślepych ryb” – toczy się w tym mieście i okolicach w październiku 1938 roku. W planach ma jednak wyprawy do przedwojennej Warszawy i na Huculszczyznę. W wykreowanym świecie alternatywnych lat trzydziestych, przedstawionym w powieściach, które sam zalicza do diesel-punku, nowoczesne silniki wysokoprężne, pistolety maszynowe i luksusowe transatlantyki mieszają się z magią, okultyzmem i demonologią.

Awatar autora

O autorze

Magda Walczak

Filolog z przypadku, leń z natury. Jeśli nie musi, to piechotą nie chodzi, ale ujdzie w tłoku. Zdarza się, że coś jej chodzi po głowie, chociaż nigdy przed 9 rano. Za to jej miłość do seriali przechodzi ludzkie pojęcie. Lubi chadzać swoimi ścieżkami, mimo że radzą jej raczej pójść po rozum do głowy.