Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Setki prelekcji, koncerty, gry i zabawy, a to wszystko w klimatach Dalekiego Wschodu! Oto, co będzie się działo w Strefie Mangi i Anime podczas Pyrkonu 2023

Strefa Mangi i Anime na Pyrkonie 2023

Następny post
Następny post

Pierwszy Pyrkon? A może już któryś z kolei? Jak co roku Strefa Mangi i Anime przygotowała dla Was masę atrakcji! 

Więcej miejsca oznacza jeszcze więcej zabawy

Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, ponieważ Strefa się rozrasta! Przenosimy się z pawilonu 11 do znacznie większej „siódemki”, co oznacza więcej miejsca i jeszcze więcej atrakcji, w których skład wchodzą różnorodne punkty programu, koncerty i projekcje anime!

Jednak to nie koniec, bo macki strefy Mangi i Anime sięgają o wiele dalej! Atrakcje tematyczne znajdziecie w różnych częściach Pyrkonu. We wspomnianym wcześniej pawilonie 7 na parterze czeka na Was ponad 20 chibi stref, z których każda ma wiele stałych i czasowych atrakcji. Stanie tam także Scena z niezwykłymi wydarzeniami organizowanymi przez twórców atrakcji Chibi Stref oraz naszych gości.
Na piętrze pawilonu znajdziecie dwie sale prelekcyjne, z czego jedna z nich jest całkowicie poświęcona punktom programu zgłoszonym przez Was.

Przygotowaliśmy dla Was również 3. salę prelekcyjną, która znajduje się w PCC (dawniej pawilon 15.)
Nie zapomnijcie odwiedzić w tym roku naszej Strefie Integracji, gdzie czekają na Was gry muzyczne takie jak DDR, Ultrastar czy automaty wyjęte prosto z Japonii. 

Zespół Mili i Haruna Luna

A jeśli wolicie koncerty, to na Pyrkonie również znajdziecie coś dla siebie. Na Sali Ziemii zagra dla Was zespół Mili, który możecie znać z muzyki do „Goblin Slayera”, a na Scenie Plenerowej posłuchacie występów Nanokarrin, Chóru kameralnego Hibike  oraz Luny Haruny, która śpiewała piosenki do takich serii jak „Sword Art Online” i „Saenai Heroine no Sodatekata”. PF

Nie zapomnijcie, że nieodłączną częścią Pyrkonu są fantastyczne spotkania, dlatego przygotujcie się na sesję autografową w PCC z zespołem Mili i Luną Haruną!
Dodatkowo Mili poprowadzi na scenie w pawilonie 7. Q&A, na którym nie może Was zabraknąć, a także odbędzie się sesja fotograficzna z zespołem wśród ścian PCC.

Sporo tego, prawda? A to nie koniec!

Trzy razy „W”

Goście Strefy Mangi i Anime - Wojciech Jasiocha, Wojciech Spychalski, Wojciech Lesiak

Rodzimy fandom Mangi i Anime ma również sporo do zaoferowania. Na liście gości z Polski pojawią się 3 znane nazwiska, z czego każdy z nich ma na imię Wojtek (przypadek? Nie sądzimy):

Obejrzmy wspólnie anime!

Fani anime, którzy lubią spędzać czas przed ekranem, koniecznie muszą odwiedzić nasze Kino Plenerowe. Podczas tegorocznego Pyrkonu obejrzymy film „Goblin Slayer: Goblin’s Crown” dzięki uprzejmości wydawnictwa Animagia. 

Ponadto w nocy zapraszamy Was na seanse anime „Crunchyroll presents” w salach M&A w pawilonie 7 i 11. Zobaczycie tam pierwsze odcinki anime z obecnego sezonu oraz filmy pełnometrażowe z popularnych serii.

Dodatkowo, we współpracy z Festiwalem Animator, w nocy zobaczycie przedpremierowy pokaz filmu Keiichi Hary pod tytułem „Lonely Castle in The Mirror”. Możecie go znać z innych jego dzieł, takich jak „Colorful” czy „Miss Hokusai”.

Fotostudio dla wszystkich!

Maskotka Strefy Mangi i Anime

Co to za wyjazd bez żadnych zdjęć na pamiątkę? W Strefie Mangi i Anime znajdziecie studio fotograficzne oraz ściankę, gdzie wraz ze swoimi znajomymi możecie cyknąć fotki! Podobizna naszej maskotki w barwach festiwalowych również się tam pojawi!

 

Maskotki? Jak to? W tym roku możemy pochwalić się dziewczynką, która reprezentować będzie Strefę M&A. Nie ma jeszcze imienia, dlatego liczymy na Waszą kreatywność podczas festiwalu!

Awatar autora

O autorze

Agnieszka Muczke

W dzień social media manager i organizatorka eventów fanowskich, w nocy cosplayerka i streamerka (o ile noc można liczyć od godziny 16:00 od poniedziałku do piątku oraz weekendy) Cosplayem zajmuje się od 2016 roku i na koncie ma ponad 50 różnych cosplay'i oraz niewiele mniej sesji zdjęciowych. Jej ulubioną częścią każdego projektu jest pozowanie przed kamerą i tworzenie kontentu, który w następstwie udostępnia na swoich Social Mediach. Tutaj, pisze i dzieli się swoją wiedzą na temat gier, mangi i anime.