Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Słowiańskie upiory nawiedzą blok literacki!

Jesteście ciekawi, co by się stało, gdyby połączyć postapokaliptyczny świat ze słowiańskim folklorem? Biesy, strzygi i topielce w pozbawionej elektryczności Polsce kontra bohater zmagający się z tajemnicą własnej przeszłości. Zainteresowani? Sięgnijcie szybko po trylogię „Zapominana księga” Pauliny Hendel. Na pewno zdążycie przeczytać ją przed nadchodzącym Pyrkonem, w czasie którego będziecie mieć możliwość spotkania z autorką!

Paulina Hendel, Pyrkon 2018 Filolog z zacięciem do fantasy

Paulina Hendel jest absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Od kilku lat pisze opowiadania do prasy kobiecej. Interesuje się polską literaturą fantastyczną i przygodową, a także twórczością Terry’egoPratchetta. W wolnym czasie zajmuje się rekonstrukcją historyczną.

Jeszcze więcej folkloru

Obecnie autorka pracuje nad kontynuacją młodzieżowej serii „Żniwiarz”. Cykl ten opowiada historię Magdy, zwykłej dwudziestolatki z niezwykłą tajemnicą. Bohaterka zamiast bawić się z rówieśnikami, woli tropić upiory rodem ze słowiańskich wierzeń. Jej szczególne zdolności ułatwiają jej tę pracę, ale co stanie się, gdy na wolność wyrwie się najpotężniejsza istota, z jaką żniwiarze kiedykolwiek musieli się zmierzyć? Jeżeli jesteście ciekawi, wiecie już, po jaką serię sięgnąć.

Gość zaproszony we współpracy z  wydawnictwo poznańskie

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love