Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl
Mapa Program Kup bilet

Strona główna » Serce Strefy Mangi i Anime – Oto lista Chibi Stref podczas Pyrkonu 2024

Serce Strefy Mangi i Anime – Oto lista Chibi Stref podczas Pyrkonu 2024

Serce Strefy Mangi i Anime stanowią Chibi Strefy – miejsca, gdzie miłośnicy japońskiej popkultury – od fanów dla fanów – dzielą się swoimi doświadczeniami, prowadzą fantastyczne atrakcje, a także tworzą przestrzeń, gdzie każdy fan kultury azjatyckiej znajdzie coś dla siebie!

To już kolejny rok, kiedy twórcy atrakcji przybędą z różnych zakątków Polski, aby zaspokoić Wasz głód wiedzy i zabawy prosto z Dalekiego Wschodu.

Weźcie udział w konkursach, grach i zabawach związanych z kulturą i popkulturą Japonii, Chin, Korei, a nawet Indii. Na pewno nie zabraknie tu origami czy tradycyjnych azjatyckich gier!

Sprawdźcie tegoroczne Chibi Strefy:

AnimeLogia

AnimeLogia Podcast to audycja internetowa, która dzieli się swoją pasją do japońskich animacji, mangi, gier i muzyki. Już od 7 lat, nieprzerwanie, omawiają każde wychodzące w sezonie anime, ułatwiając słuchaczom wybór najciekawszych tytułów. Nie stronią także od tworzenia recenzji i wideoesejów, które pogłębiają zrozumienie i czerpanie przyjemności z tego fascynującego świata.

Co zaoferują na Pyrkonie? Przede wszystkim przygotowali dla Was atrakcje, które wymagają nie tylko wiedzy, ale także odrobiny szczęścia i sprytu. Quizy, screenówki, koło fortuny i inne konkursy z nagrodami sprawią, że nie będziecie się nudzić. A dla tych o bardziej wrażliwych duszach, AnimeLogia przygotowała również Kącik Artystyczny oraz tematyczne spotkania fanów.

Koło Naukowe Porównawczych Studiów Cywilizacji

KN PSC UJ zaprasza do stoiska promocyjnego oraz na prelekcje! Na studiach zajmują się szeroko pojętymi kulturami świata, szczególnie tymi odległymi, przestrzennie, jak i ideowo. W ofercie dydaktycznej największą popularnością cieszą się przedmioty związane z Azją Wschodnią oraz z popkulturą. Innowacyjnością Katedry są także studia nad buddyzmem.

Na stoisku promocyjnym będą prowadzić różne warsztaty oraz zapoznawać uczestników z rzeczami, których  mogą się nauczyć na studiach w sposób naukowy jak i rekreacyjny – m.in. kaligrafia chińska, hebrajska, arabska; stawianie kart tarota, gry planszowe z różnych zakątków świata i wiele innych!

Nododon

Nododon jest serwerem discordowym poświęconym mniej oczywistym aspektom japońskiej popkultury!

Cztery razy w miesiącu odbywają się u nich prelekcje, dzięki którym poszerzają swoją wiedzę z różnych dziedzin związanych z mangą, anime oraz szeroko pojętym Dalekim Wschodem.

Na ich stoisku będziecie mieć szansę odpowiedzieć na nietypowe i zabawne pytania związane z Japonią. Każda poprawna odpowiedź nagradzana będzie tematycznym smakołykiem! Oprócz tego, jeśli lubicie urocze pluszaki, gry wideo czy rysowanie, również znajdziecie u nich coś dla siebie.

Możecie ich znaleźć pod adresem nddn.pl

Polski Dubbing NanoKarrin

NanoKarrin to działająca w internecie polska grupa dubbingowa, która od 15 lat zrzesza zarówno amatorów, jak i profesjonalistów interesujących się szeroko pojętą tematyką lokalizacji filmów, seriali, animacji, gier i piosenek. Na Pyrkonie rozkładają polowe studio nagraniowe, gdzie uczestnicy imprezy mogą spróbować sił w dubbingu. Udostępnią Wam również kącik rysowniczy, strefę foto i wygodne leżaki. Nie zabraknie bingo, kahootów czy warsztatów. Zapraszamy na stoisko!

Rzucaj Nie Gadaj – Azjatycki Horror

Macie ochotę poczuć dalekowschodni horror? Przerażające historie z Korei czy Chin, bądź zanurzyć się w świecie przerażających Yokai oraz demonów jako zabójca? To wszystko i wiele więcej przygotował dla Was zespół Rzucaj Nie Gadaj

Wydają dodatki do gier fabularnych jak i same pełne gry. Prowadzą podcast, gdzie publikują nagrania sesji jak i swoje własne przemyślenia. Mieli wielką przyjemność wydać grę Mononoke – Japoński Horror, opowiadającą o Yokai, zarówno w języku polskim jak i japońskim.

Szczeciński Klub Azji

Szczeciński Klub Azji to inicjatywa łącząca miłośników kultury azjatyckiej ze Szczecina i okolic. Już od ponad pięciu lat działa organizując przeróżne wydarzenia w województwie zachodniopomorskim oraz wspiera swoimi panelami konwenty w całej Polsce.

W swoich przedsięwzięciach łączy kulturę wysoką z popkulturą i tego właśnie doświadczycie na ich stoisku. Czekają na was quizy, gry integracyjne, tradycyjne origami oraz wiele innych atrakcji!Więcej o ich stowarzyszeniu znajdziecie na ich stronie i Facebooku.

Vtuberkowy

Vtuberkowy PL, znany także jako Vtuber.pl, to jeden z najstarszych i największych polskich serwerów Discord poświęconych tematyce virtual youtuberów – czyli w skrócie streamerów z awatarami w stylu anime. Od 2020 roku dyskutują o wydarzeniach ze świata vtubingu, organizują konkursy, giveawaye i inne aktywności. Na Pyrkonie planują zabawić Was na stoisku konkursami i wyzwaniami z mniejszymi lub większymi nagrodami. Oprócz tego zamierzają przeprowadzić głosowanie dotyczące popularności vtuberów wśród uczestników Pyrkonu. 

Serdecznie zapraszają tych, którzy chcą się sprawdzić, wypromować swoją faworytkę/faworyta lub po prostu pogadać o temacie.

Wyspa One Piece

„Mój skarb? Jeśli chcecie, znajdźcie go! Pozostawiłem go na Wyspie One Piece!”” — Król Piratów Gold Roger

Wyspa One Piece to projekt stworzony dla fanów serii One Piece, jak i tych, którzy dopiero chcą rozpocząć z nią przygodę.

U nich poczujecie się jak prawdziwi piraci dzięki interaktywnym dekoracjom, oszałamiającym wystawom oraz miejscom do zdjęć. Na Wyspie znajdziecie zarówno strefę dla dzieci, jak i White Sea – niebiańską strefę chillout. Koniecznie odwiedźcie autorski Escape Room, gdzie zmierzycie się z zagadkami pod okiem doświadczonej ekipy!

Stańcie się częścią legendy już dziś! I pamiętajcie…

WIOSEK JEST WIELE, ALE WYSPA TYLKO JEDNA!

Dalekowschodnie Koło Naukowe UJ

Dalekowschodnie Koło Naukowe również pojawi się z własnym stoiskiem, przy którym ich studenci będą gotowi do promowania zarówno działalności koła, jak i wiedzy na temat dalekowschodnich państw i ich kultury!

Do oferowanych przez członków atrakcji należeć będą m.in. wróżby omikuji, możliwość zapisu swojego imienia po chińsku, japońsku jak i koreańsku, nauka składania origami, przeróżne gry, zabawy i konkursy, takie jak przekładanie fasoli pałeczkami czy quiz wiedzy.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!

Nami Azarashi

Nami Azarashi to wrocławski klub mangi i anime należący do Fundacji Przyjaźni Polsko-Japońskiej NAMI. Prowadzi regularne spotkania, grupowe wyjścia, konwentowe wyjazdy oraz organizuje cykliczny mini konwent Namicon.

Korzystając z doświadczenia zdobytego na licznych wcześniejszych wydarzeniach, przygotuje zestaw atrakcji dla wszystkich fanów mangi i anime! Przyjdź i weź udział w konkursach, warsztatach i mini panelach związanych z szerzej pojętą kulturą azjatycką.

Stowarzyszenie Żabenka

Stowarzyszenie Żabenka możecie kojarzyć z ich dwóch konwentów – Moricon i Tsukimi – lub niedużej inicjatywy Piwokon, goszczącej w lokalnych pubach. Poza organizacją wydarzeń kulturalnych, aktywnie działają na rzecz rozwoju i poprawy standardów technologicznych konwentów w całej Polsce, wypożyczając sprzęt lub wspierając autorskim systemem akredytacji.

Jak co roku, ich strefę dominuje róż i Scavenger Hunt – zabawa polegająca na losowaniu zadań i ich wykonywaniu. Im więcej zadań, tym więcej punktów i tym atrakcyjniejsza nagroda! Nie martwcie się jednak, dla tych spragnionych leśnego zacisza znajdzie się spokojna polana, gdzie będziecie mogli spocząć.

Zespół edukacyjny Muzeum Manggha

Dział Edukacji Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie zajmuje się popularyzacją wiedzy o kulturze i sztuce Japonii oraz krajów Wschodniej Azji. Na co dzień prowadzą lekcje muzealne, oprowadzania po wystawach, warsztaty i prelekcje. Organizują duże imprezy edukacyjne, ale też kameralne spotkania dla małych grup. Odwiedzając ich w Krakowie możecie m.in. pograć w tradycyjne gry, nauczyć się malowania tuszem, poznać podstawy japońskiego pisma, założyć tradycyjne japońskie yukaty i wybrać się w podróż po jednej z ich czasowych wystaw.

Odwiedzając ich chibi-strefę weźmiecie udział w warsztatach linorytniczych, zapoznacie się z tajnikami grafiki warsztatowej i poznacie wiele motywów zaczerpniętych z tradycji japońskich drzeworytów. Do domu wrócicie z wydrukiem kappy lub pejzażem z górą Fudżi. Uczestnicząc w warsztatach origami złożycie różne tradycyjne i nowoczesne modele. Poznacie też klasyczne japońskie motywy zdobnicze z perspektywy jednej z najbardziej rozpoznawalnych japońskich sztuk plastycznych.

J-Games

J-Games: Krakowski Klub Chombo, Drugi Smok, Wielkopolski Ośrodek Go Honte

Drugi Smok i Krakowski Klub Chombo przez cały okres trwania festiwalu będą was uczyć Riichi Mahjonga, gry planszowej znanej m.in. z serii gier Yakuza i Final Fantasy czy anime takich jak Saki i Akagi.Wielkopolski Ośrodek Go „Honte” nauczy was za to grać w tradycyjną grę Go. Na strefie będziecie mieć też możliwość poznania innych gier Dalekiego Wschodu, takich jak shōgi czy XIangqi.

Fotostudio

Zdjęcia? Zdjęcia. Zdjęcia!

Konwentowa Grupa Fotograficzna po raz trzeci wpada na strefę Mangi i Anime na Pyrkonie!

Jak mówią – plany są fancy, zrobią coś ładnego albo umrą próbując, więcej szczegółów ogłoszą na niedługo przed imprezą. Do zobaczenia w czerwcu!

Japonica Creativa & Zhongguo

Japonica Creativa to Japonistyczne Koło Naukowe Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Szerzą wiedzę na temat Japonii od 2002 roku. Razem z nimi na stanowisku znajdują się przedstawiciele sinologicznego Koła Naukowego „Zhongguo”, którzy przybliżą Wam kulturę chińską.

Co znajdziecie na ich strefie? Z nimi spróbujecie swoich sił w kaligrafii (a nawet napisać swoje imię znakami), przymierzycie kimono lub przekonacie się, jak dobrze umiecie korzystać z pałeczek! Poprowadzą także mini-lekcję japońskiego, na której nauczycie się, jak się przedstawić (i nie tylko).

Liczymy na Waszą obecność!

Azjatycka Karczma

Azjatycka Karczma to młoda, ale dynamicznie rozwijająca się społeczność skupiona wokół youtubera Karczmy. Ich działalność skupia się przede wszystkim na mandze i anime, ale też nie pomija całej rzeszy innych powiązanych dziedzin – od j-popu, przez gry gacha, na visual i light novel (wcale nie) kończąc.

Na swoim stoisku szykują masę frajdy dla zapalonych słuchaczy openingów z anime, koneserów planszówek i zabaw przerobionych na specjalne wersje M&A oraz tych, którzy będą chcieli puścić wodze fantazji, kolorując swoje ulubione postacie z anime i zrobić sobie zdjęcie z najbardziej optymistycznym reżyserem na świecie! 

Zaplanujcie odwiedziny ich stoiska, bo zdecydowanie będzie co robić!

Poza zaglądaniem na stoisko złóżcie również wizytę na prelekcjach prowadzonych przez Karczmę.