Festiwal Fantastyki 14.06.2024 Poznań
pl

Andrzej Pilipiuk w gronie gości Pyrkonu!

Świetna informacja dla wszystkich fanów Andrzeja Pilipiuka – pisarz ponownie będzie gościem Festiwalu Fantastyki Pyrkon! Tym samym powiększa on i tak już liczne grono gości Bloku Literackiego. Podczas imprezy autor będzie rozmawiał z czytelnikami o swojej twórczości oraz rozdawał autografy wszystkim chętnym fanom.

Andrzej Pilipiuk, pyrkon

Andrzej Pilipiuk – wedle nie do końca sprawdzonych informacji kozacki dżin nieopatrznie wypuszczony przez archeologów ze starej butelki wykopanej w Wojsławicach.  Kompletnie nieprzystosowany do obecnych czasów i rewolucji technologicznej. Komputer do dla niego jedynie maszyna do pisania z opcją wyświetlania gołych babek. Kompletny wariat – komisja wojskowa odesłała go do cywila nadając kategorię „F” („w razie wojny oddać jako jeńca”).  Fantasta który zamiast uczciwie pracować przy dojeniu krów lub malowaniu ludziom mieszkań umyślił sobie żyć z pisania książek, a w oczekiwaniu na zyski nawet kredyt mieszkaniowy zaciągnął.  Wykształcenie hobbystyczne – wyuczony zawód nie zapewnia pracy. Żadnej pracy. Jedyne co potrafi – to pisać w szokującym tempie marne książczydła schlebiające najniższym gustom rozbawionej gawiedzi.

Awatar autora

O autorze

Joanna Dziedzic

Jako dziecko zagubiła się w fantasy jak Alicja w Krainie Czarów i niczym Obieżyświat postanowiła zwiedzić wszystkie fantastyczne krainy. Kolekcjonuje książki jak Flash mandaty za prędkość. Optymistyczna jak Kłapouchy, energiczna jak Garfield z nutą gramatyki Yody. Nienawidzi zimna jak Anakin piasku, a pająki kocha równie mocno co Ron Wesley. Żeby przeczytać i obejrzeć wszystko co jej się marzy, musiałaby żyć tak długo, jak Legolas. Z tego powodu od wielu lat bezskutecznie próbuje zostać elfem. foto: Makove Love